NÝVA KÝLÝMA

Başlatan reis28, Haziran 04, 2010, 05:17:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis28

Bu gün biri beni aradý ve firmalarý için üç adet sýfýr niva satýn almýþlar bu araclara kilima takýlýp takýlmayacagýný sordular bende ufak bir piyasa araþtýrmasý yaptým sonuc takýla biliyormuþ maliyet tüm malzemeler sýfýr 1900TL+KDV 2250TL ye iki yýl garantili kilima montajý yapýldýgýný ögrendim ve bunu sislerle paylaþmak istedim. Kýlimayý takan firma daha yeni 10 adet sýfýr nivaya kýlima takmýþ yakýnda kýlimalý nivalar piyasada cogalacak demek buda  ;)
DURSUN USTA 05364629668

k. yusuf

ön araþtýrmasýný da benim keçide yaptýlar :) 10 araç yapýlýp akdenizde kiraya verilecekti. en çok klima evaporatöründe (iç radyatör) zorlandýlar. onu da torpidonun altýna koymuþlardý.

Yevgeni

Torpidonun altýnda koccaman bir ünite olarak yerleþiyor.
Torpido ölüyor, yani kullanýlamýyor.

Gördüðümde beðenmedim, açýkçasý oldukça sakildi evaporatör (kapladýðý alan ve þekli itibariyle).
Tabi bu benim fikrim.

Harun

10 adet nivanýn cep telefonu þirketlerinden birinin kiralama ile edindiðini duyduydum benim cihazý alýrken.
demek ki klimalý kullanacaklar...
aracýn performansýný nasýl etkiler acaba ???
lakin geçen iki yýlda klima bi araç kullanmýþ olup,epi topu klimayý 3-4 kez açmýþ bir klima düþmaný  :-[ olarak keçiler böyle iyidir derim.

emre_ozk

Aslýnda þehir içinde sýkýþýk trafiklerde çok iþe yarar.
Arazide genelde orman içinde oluyoruz klimaya ihtiyaç olmuyor.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

reis28

Ýnsanlýk konforu hemen benimser helede benim gibi sýcakla arasý olmayanlar için kilima þart kýþýn karda yatarým yazýn güneþte dolaþmam misali kafaya takýlan nivaya kilima takýlýrmý sorusuna cevap þimdiden piyasada 10 adet kilimalý niva dolaþmaya baþlamýþ bu dahada cogalýr cinliler demekki bu iþe daha el atmamýþlar baksanýza maliyetler ne kadar yüksek cinlilere bir haber ucursakta daha makul fiyatlýsýný yapýp yollasalar  :D :D
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Ýzmir'de klima senseisi Serdar ve Çaðatay'dan öðrendiðim üzere arkaya takýlabilen minibüs tipi evaparatörü olan Çin mallarý varmýþ. Sanýrým arka boþluða da sütundan sütuna tam oturuyor.

Klima düþmaný deðilim, sýcaðý da hiç sevmem ama torpido altýna takýlanlar pek þekilsiz duruyordu..

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 05, 2010, 06:20:44
Ýzmir'de klima senseisi Serdar ve Çaðatay'dan öðrendiðim üzere arkaya takýlabilen minibüs tipi evaparatörü olan Çin mallarý varmýþ. Sanýrým arka boþluða da sütundan sütuna tam oturuyor.

Klima düþmaný deðilim, sýcaðý da hiç sevmem ama torpido altýna takýlanlar pek þekilsiz duruyordu..

Ben montajý nasýl yaptýklarýný görmedim ama sanýrým sizin torpido altýna takýlýyo dediginiz sistemler eski sistemler yenilerde etrafta görünen cirkinlik yaratacak her angi bir parca yokmuþ diger araclardaki gibi sadece AC dügmesi var mýþ aslýnda görsellerini alabilirsem burda eklerim
DURSUN USTA 05364629668

wastiee

iþin aslý bizim keçilerin orjinal fabrika klimalarý var bazý pazarlara sunulan (avustralya falan).

hatta 1.7 tek nokta enjeksiyonlu nivanýn beyninde "kullanýcý klimayý açmak istedi" giriþi, ve "klima motorunu kontrol eden röle" için çýkýþ var (air conditioner clutch olarak bahsedilen þey), kullanýcýnýn klimayý açmasý sadece beyne sinyal gönderiyor, beyin aracýn durumuna göre (devir, map sensörüne göre aracýn yükü vs) klimayý devrede tutup gerektiði yerlerde anlýk olarak devreden çýkartýyor.

yazýlýmý vs de beynin üstünde var yani, sadece gerekli donaným baðlý deðil türkiyedeki nivalarda.. orjinalinden bulmak ya da getirtmek daha uygun bir çözüm olabilir.
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

diff-lock86

bu iþlemle ilgili görselleri merak ettim ilk eline geçiren paylaþýrsa aydýnlatýcý olur..
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr