ÖN DÝFF. DESTEK APARATI

Başlatan hakanbusa, Nisan 29, 2010, 08:44:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

hakanbusa

Sevgili niva tayfasý. Benim son Acarlar gezisinde ön diff. saplamasý kopmuþtu. Sanýrým bu nivalarýn ortak sorunu. Daha önce de Seyhan arkadaþýmýzýn baþýna gelmiþti. Buna bir çözüm olarak, Sitemizde de adý geçen Danimarka menþeli bir firmadan bu aparatý getirttim. Çok akýllýca yapmýþlar. Ben aracýma takmadan önce Dursun usta kalýplarýný çýkartacak ve istenildiðinde hemen yapabilecek. Türkiye de çok daha ucuza mal edileceðinden eminim. Ben bu aparatý getirmeden de böyle bir þey yapmayý düþünmüþtük ama ön takým. Diff vs komple aþþaðýya alýnýp, 1 hafta araçtan mahrum kalýnacak,Sökme takma maaliye ti ve Malum sökülmüþ ken ön takýmda da deðiþmesi gereken parçalar illaki çýkacaðýndan, yurt dýþýndan getirtmeyi daha kolay buldum. Bu uzun soluklu gezilerde(Yerleþim yerlerine uzak yerler) Baþýmýza gelirse çok büyük sýkýntýlar yaþatýr. Ön diff direkt boþta kalýyor ve bir müddet daha araç sürülmeye devam ederse akslarý kopartýyor. En önemliside yükseltme yapmak istenildiðinde aks açýlarýný makul seviye ye çekiyor. Ön diff. ile motor baðlantýsýný keserek titreþim ve sesi kesiyormuþ. Ýçinden viraj demir lastiklerine benzeyen lastikler çýktý. Araca monte etmeyi sabýrsýzlýkla bekliyorum.

ssbman

Hocam eline saðlýk . Biraz inceledimde büyük fayda saðlayacak bir parça gibi duruyor . Dediðin gibi Nivanýn ön difi sýkýntýlý yaratabiliyor ki bu destekle bu sýkýntý çözülecektir . Ses ve titreiþimi de azaltýrsa tadýndan yenmez .

Þimdiden hayýrlý olsun .

Tolga

Vaaay Dursun Abi bahsetmiþti demek geldi, hayýrlý olsun Hakan abi.
Tolga

hakanbusa

Vatana millete hayirli olsun. Canim arkadaslarim.

kaneruslu

Aparat iþ görecektir montajýný yapýp tecrube etmek isterim , dursun ustadan rica edelim banada yapsýn

hakanbusa

ÝNSALLAH Kanercim nezaman istersen

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

reis28

  ön difransiyel baglantý aparatýnýn bire bir kopyasýnýn üretimini cok yakýnda yapýcam Niva icin gerekli bir parca
DURSUN USTA 05364629668

reis28

#8
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni


Eline saðlýk Dursun Usta.
Bu arada bu ön diferansiyel açýlýp kapatýlmýþ mý?


Tolga

dursun abi karter muhafaza nasýl ayarlanýcak?
Tolga

hakanbusa

Dursun abi yi bugün çok yorduk. Tahmin ederim ki yatýyordur. :) Jeep ler off oldular. Nivalar abartmýyorum resmen dalga geçtiler. Resimler geliyor, yayýnlarým.
Ayna mahrutiler kesinlikle 10 numara oldu. Araba unimog gibi sakin ve istikrarlý gidiyor. Bu gün test için ayazaða da oynadýk. Kendimce dedim ki geç kalmýþým. Resimler de diff ler yeni diþli oranlarýyla takýlmýþ hali. Doðal olarak ta karter muhafazasý bir miktar tadilat gördü.

reis28

  Arkadþlar bu gün cok güzel bir gün gecirdik muhteþem görseller var elimde hakan ýn dedigi gibi nivalar dalga gecti amerikan canavarlarý of oldular hakanýn aracta kulandýgýmýz 4/3 oranlý ayna mahrutiler aracýn arazi performansýný ve büyük ebat lastik kulanýmdan dogan güc kaybýný ortadan kaldýrdý depriyaj balatasýna binen yük hafifledi
DURSUN USTA 05364629668

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 16, 2010, 07:20:42
Eline saðlýk Dursun Usta.
Bu arada bu ön diferansiyel açýlýp kapatýlmýþ mý?  dogrudur yavuz diþlileri degiþtirmek için acýldý

Alıntı yapılan: Tolga -  Mayıs 16, 2010, 07:28:29
dursun abi karter muhafaza nasýl ayarlanýcak?

tolga muhavazanýn sadece arka ayak baglantýsýnda ufak bir tadilat yapýlýyor sorunsuz oluyor
DURSUN USTA 05364629668

kenancaglayan26

defransiyelin icindeki diþlilerin degiþimiyle karter muhafazasýnýn ne alakasý var cözemedim niye tadilat yaptýnýz anlamadým birde dursun abi bana gönderdigin ayna marutiler kactý benim aractada cok degiþim oldu yarýmgazla gidiyor enzor rampalarda keci... ;)
... YOL OLSADA OLUR OLMASADA ...