HEADERS ekzost sistemi

Başlatan kenancaglayan26, Mart 05, 2010, 09:35:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kenancaglayan26

Arkadaþlar Hayaliyle yaþadýgým headers monifolt sistemini sonunda hayata gecirdik bugün araca taktýk ama tam olarak deneme yapamadýk sonuclarý size aktaracagým þimdilik sadece aracýn daha hýzlý bir þekilde devir saatini cevirdigini gördük mükemmel sesiyle gaz pedalýna basýnca devir saatini anýnda sona dayýyor mükemmel gaz yiyor...
... YOL OLSADA OLUR OLMASADA ...

kenancaglayan26

yusuf

Selam Kenan

Bu benimde aklýmda var. Zaten manifold kaçýrýyor. Sökmüþken diyorum acaba yapsam mý ?

Deneyimlerini bekliyorum.

Nerede yaptýrdýn ?

cenker

divers do it deeper

kenancaglayan26

Yusuf bey tam bir haftadýr kalýp icin ugraþýyordu usta kalýbý yaptý ayrýca benden üst blok,emme manifoldu ve ekzost manifoldu istedi bunlarýda cýkma buldum aldým bunlarý kullanarak headersý yaptý þuan kalýp hazýr artýk yapmak basit bir iki günde yapýp teslim edebilir ben bu iþin bukadar zor oldugunu bilseydim hic kalkýþmazdým ama bikere kafaya koyduk ve yaptýk sonuclarý iyi olacagý kesin cünki ekstra güc verdigi herkesce bilinen bir sistem ayrýca cok güzelbir sesi var.testlerimizi yapalým burdada paylaþacagým sonra isteyen olursa yaptýrabilirim.

kenancaglayan26

HEADERSI TAKTIKTAN SONRA BÝR VÝDEO CEKTÝK AMA SADECE HEADERS VAR BORULARI TAKILMAMIÞTI meraktan hemen calýþtýrdýk ve mükemmel 10-15cm alev cýkýyordu ucundan....

http://www.akilli.tv/video/475503/Lada-Niva-4x4-Headers-Ekzost-Sistemi.aspx

niva07

Alıntı yapılan: kenancaglayan26 -  Mart 05, 2010, 10:44:33
Yusuf bey tam bir haftadýr kalýp icin ugraþýyordu usta kalýbý yaptý ayrýca benden üst blok,emme manifoldu ve ekzost manifoldu istedi bunlarýda cýkma buldum aldým bunlarý kullanarak headersý yaptý þuan kalýp hazýr artýk yapmak basit bir iki günde yapýp teslim edebilir ben bu iþin bukadar zor oldugunu bilseydim hic kalkýþmazdým ama bikere kafaya koyduk ve yaptýk sonuclarý iyi olacagý kesin cünki ekstra güc verdigi herkesce bilinen bir sistem ayrýca cok güzelbir sesi var.testlerimizi yapalým burdada paylaþacagým sonra isteyen olursa yaptýrabilirim.

selam kenan, acaba aracýn modeline göre kalýp farkediyor mu, örneðin bizim niva 2007.. ve katalizatör denilen bölüm var egzost devamýnda, teknik açýdan bir engel var mý.. bu arada çok hoþ olmuþ ;)

kenancaglayan26

Malesef bizim kalýp olmuyor sizin araclara bizim yaptýgýmýz headers sadece 1.6-1.7 karbüratörlü araclara oluyor sizin enjeksiyonlu araclarýnki cok farklý ama yapýlmaz degil oda yapýlýr talep olursa onuda yaptýrabiliriz ustama. Bu iþlerle aslýnda pek kimse ugraþmak istemiyor bu ustamýzda zamanýnda motorsporlarýyla ugraþmýz bu iþe gönül vermiþ kendi araclarýnýn hepsine üþenmeden headers yapmýþ böyle birisi.BURDAN ONADA TEÞEKKÜR EDERÝM BÝZÝ KIRMAYIP UGRAÞTIGI ÝÇÝN...

kenancaglayan26

Katalizatör iptal edilebilir araca hicbir zararý olmaz görevi cevreye zarar verecek kirli gazlarý temizlemek sadece bazý araclarda tam acýlýmýný bilmiyorum sensör oluyor sýcaklýkla ilgili sanýrým bu parca katalizör alýndýktan sonra yerine takýlan normal susturucunun üstüne yeniden takýlýyor bukadar.

hakanbusa

Kenan bey hayýrlý günler. Acaba maliyeti ne kadara çýktý. 1.6 için.

niva07

kenan bey bilgi için teþekkürler, çevreye duyduðum saygýdan dolayý katalizatör ile ilgili iptal etme iþlerine karþýyým :) Ama sizinki çok hoþ olmuþ, güle güle kullanýn.

diff-lock86

headers dýþýnda baþka bir modifikasyon yapýldýmý yada yapýlacakmý Kenan abi??
bildiðim kadarýyla standart motora yalnýz headers uygulamasýnýn bir faydasý yok.Yanlýþým varsa düzeltilsin..
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

kenancaglayan26

benim bildigim kadarýyla ve araþtýrmalarým dogrultusunda sadece headersla 5 ila 10 Bg güc elde ediliyor standart motorlarda bunu aractada hissediyorsunuz zaten.

kenancaglayan26

fiyat konusunda henüz biþey diyemicem ben baya para harcadým ama bundan sonra daha uygun olacak cünki kalýp ve ývýr zývýr þelere para olmayacak enkýsa zamanda maliyetini kac TL oldugunu yazarým Ýsteyen arkadaþlarada yardýmcý olurum SAYGILAR...

ssbman

Kenan hocam çok güzel olmuþ . Ustanýnda seninde emeðine saðlýk . Headers yapýmý gerçekten zor bir iþ . Heleki elinde kalýp yoksa ve ilkkez yapýlan bir araçsa kolay kolay uðraýlmayacak bir iþ haline geliyor .

Test sonuçlarýný merakla bekliyoruz . Güle güle kullan ...