Dikkat edelim!!!

Başlatan Liberator42, Aralık 11, 2009, 11:24:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Liberator42

Arkadaþlar benim 91 model iki günden beri vitese geçerken huysuzluk ediyordu. Kaputu kaldýrdým ki, debriyaj hidroliði tamamen boþalmýþ. Önce merkezde sorun olabilceðini düþünüp tamirciye gitmeye karar verdim. Gidene kadar idare etsin diye biraz dot4  ekledim ki,her taraftan aktýðýný gördüm. Küçük depodan merkeze giden hortum artýk tamamen bitmiþ. Görünürde patlak çatlak yok ama o örgü hortumun her tarafýndan yað sýzýyor. Bir de deponun altýnda hortuma baðlanan uçta da sorun var. Ordan da direk aþaðý akýyor.50 cm hortum ve yeni bir depo alýp iki kelepçeyle kendi baþýma deðiþtirdim. Asýl önemlisi ayný sorun fren hortumlarýnda da olabilirdi diye düþündüm ve 1 m. daha hortum aldým gidip. Yarýn da fren hidrolik deposundan alacaðým bir tane onlarý da deðiþtireceðim. Bence  bu hortumlarý 2 yýlda bir kez hidrolik depolarýný da 5 yýlda deðiþtirmek gerek. Toplam maliyet iki adet plastik depo + 1,5 m. kadar hortum +kelepçeler= 20,00 TL civarýnda. Malum hidrolik aþýndýrýcý bir sývý.Tüm arkadaþlarýn kontrol etmelerini öneriyorum.

sonata007dr

evet bende katýlýyorum deðiþmesi gereken parçalarý erkenden deðiþmek gibisi yok. Marþa bastýðýnýzda aklýnýzda soru iþareti kalmýyor acaba yolda kalýrmýyým vb. gibi.

diff-lock86

Önemli bi konuya deðinilmiþ güncellemekte fayda var konuyu ;) aman dikkat!!
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr