Rot baþlarý,Grasörlük???

Başlatan Liberator42, Mart 10, 2009, 06:04:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Liberator42

Merhaba arkadaþlar.Benim 91'de hafif bir saða çekme sorunu vardý.Cts. günü öndüzenciye uðradýydým.Neyse öndüzeni yaptýrdýk,Usta deneme sürüþüne çýktý.Ýyi olmuþ tamam dedi.Yalnýz "direksiyonu çevirirken ses geliyor bi kamyon yýkama yaðlamacýsýna uðrayýp alt takýmlarý yaðlatýver "dedi.O sesin ben de farkýndaydým ama önemsememiþtim.Zamanýn vardý,bizim iþyerinin týrlarýný götürdükleri yere uðrayým dedim.Eleman arabayý kanala aldý,indi aþþa.Bir dakika sürmeden geri çýktý.Abi bunun grasörlüðü yok yaðlanmaz,usta komple sökecek yaðlayýp geri takacak dedi.Ben de bu gün tekrar öndüzenciye uðradým.O da demesin mi:" orjinalinde grasörlük olur.Bundakiler deðiþmiþ demekki.Sen getir ben onlara matkapla üstten delik açayým yaðlarýz "diye....Ýyicene kafam karýþtý anlayacaðýnýz.Orjinalde grasörlük var mý?

ERCO

85þli yýllarda imalat edilen ladalarda her rotbaþý ve rotillerde gresorluk vardý ama artýk yenilerde gresorluk gelmiyor fakat orj rotbaþlarýna gresorluk takabilirsinidediniz gibi matkapla delip klavuz cekerek gresorluk takýlabilir ve gayet de iyi olur ama yerli rotbaþlarýna bu iþlem uygulanmaz aksine rot baþýný bozarsýnýz benim kendi aracýmýn rotileri rotbaþlarý ve þalftlar stavrozlar hepsi gresorluklüdür arada bi yaglarým hem direksiyon yýmþar hemde þalft vuruntularý azalýr ;D
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com