OREGON 300

Başlatan yusuf, Eylül 16, 2008, 04:57:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

yusuf

3,12 versiyonu çýktý

yusuf

Oregon'un yeni modeli.

300 e göre fazladad 3,2 mp foto çekiyor, 1,000 adet daha fazla waypoint ve  150 adet daha fazla rota kaydediyor.
Önemli bir geliþmede yürüyüþlerde pusula kullanýrken aleti yere paralel tutma zorunluluðu kalkmýþ. Bu 3 akzlý pusula kullanýyor.

100 dolar daha pahallý.

yusuf

UPGRADE EDÝLEN OREGONLARDAKÝ YENÝ FONKSÝYONLAR

Sight'N Go. 1  ARAZÝDE KERTERÝZ ALMAK
Bu buton oregonu klasik bir pusula gibi kullanmanýza yarar. Özellikle yürüyüþçüler için idealdir. Önce pusula kalibrasyonunu yapýn.

Sight'N Go  butonuna basýn, çýkan ekrandaki kýrmýzý oku uzaklardaki minare, yangýn kulesi gibi bir kerteriz noktasýna hizalayýn, (bu iþlemler sýrasýnda cihaz yere paralel tutulmalýdýr)
"Yönü kilitleyin.

"yönü belirle" yapýn. Artýk klasik bir pusula gibi çalýþýr.

yusuf

Sight'N go   2    harita üzerinde kullanýmý

Elinizde iyi bir arazi haritasý varsa, bulunduðunuz yeri biliyorsanýz, oregon'u yine klasik bir pusula gibi kullanabilirsiniz.

1. Haritanýn kuzeyini kuzey yönüne ayarlayýn.

2. Bulunduðunuz yerle gideceðiniz nokta arasýna bir düz çizgi çekin.

3. Bu çizginin kaç km olduðunu haritanýn skalsýndan belirleyin

4. Düz cizgi ile oregon'nun kýrmýzý çizgisini çakýþtýrýn.

5."yönü kilitle" yapýn

1. "dönüþ noktasýný yansýt  > 2. haritada ölçtüðünüz uzunluk birimini girin > 3 harýtadan çýkarttýðýnýz mesafeyi girin  >  4 bu artýk bir  dönüþ noktasý (waypoint) dýr.

Sonraki kullanýmý diðer yötemlerle aynýdýr "nere..." diye baþlar.

yusuf

Genellikle etrafýnýzda dönerek yaptýðýnýz pusula kalibrasyonlarý zamanla unutulur.

Upgradelerde bu sorun giderilmiþ. Pusulayý kullanmak istediðinizde eðer kalibre deðilse bu ekran çýkýyor karþýnýza. Kalibrasyon yapmadan kullanamýyorsunuz.

yusuf

Alıntı yapılan: dogan54 -  Ocak 22, 2009, 10:36:51
Yusuf bey,
bizim Oregon'lara taktýðýmýz 4 gb kartlar sadece fotoðraf görüntülemeye mi yarýyor..?
Rotalarý cihazdan karta aktardýðýmda göremiyorum .
Ben mi beceremedim.?

Bir arkadaþým motosikletle göneye indi 55.200 iz noktasý kaydetmiþ. Ama her günü save ederek. Kendi hafýzasý 10,000 olduguna göre 40,200 ü 4gb lik karta geçmþ demektir

dogan54

Yusuf bey,
Oregonun 3.15 yazılımı çıkmış yüklemek istedim,cihaza yüklerken pili bitti..yani yarım kaldı yükleme.
Şimdi "system software missing " yazıyor..Cihaz açılmıyor.
El cümle ne yapabilirim.
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Doðan bey

PC ye baðlý iken pili zaten kullanmýyor cihaz.

Ben Baytekine sordum. Derler ki

1. Pilleri çýkartýp tekrar taksýn

2. PC baðlantýsýný yapsýn, pc görüyorsa herþey yeniden yüklenir.

Ýkisi de iþe yaramazsa servise gitmesi gerekecektir.

dogan54

Cihaz PC ye baðlýyken sorun yoktu.
Cihazý PC den ayýrýp yeniden pille çalýþtýrdým,bu sýrada pil bitti..
Yani yeni versiyonu kuramadý,bu arada eskisini de bozdu herhalde..
Þimdi PC de açabilmek için Tanýtým CD si istiyor, o da kýþlýk evde.
CD yi alýp bir deneyeceðim bakalým becerecek miyim..yoksa servise.

4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Oregonla gelen bir CD yoktu diye hatýrlýyorum ama !

Yevgeni

http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00697-01

Yukarýdaki linkte Oregon 300 için yazýlým var, indirilebiliyor. Lakin "bu yazýlýmýn güvenli olduðu söyleniyor, üretim versiyonu henüz yayýnlanmadý, kullanan riski göze alsýn!" þeklinde bir uyarý da var..

yusuf

Bunlar upgrade yazýlýmý. Bunu indiriken olmuþ zaten. Bende yükledim.Bende sorun yok.

yusuf

Doðan bey

3.20 versiyonunu indirirken þöyle bir uyarý çýktý karþýma ilk kez

Bu software update tini indirmeden önce garmin cihazýnýzýn pillerinin tam dolu olmasýna dikkat edin.  Eðer update yapýlýrken piller biterse cihaz kullanýlamaz hale gelebilir ve sevis için Garmin'e geri gönderilmesi gerekir.

Herhalde çok insanýn caný yandý ki böyle bir önlem almýþlar.

dogan54

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 04, 2009, 03:16:17
Doðan bey

3.20 versiyonunu indirirken þöyle bir uyarý çýktý karþýma ilk kez

Bu software update tini indirmeden önce garmin cihazýnýzýn pillerinin tam dolu olmasýna dikkat edin.  Eðer update yapýlýrken piller biterse cihaz kullanýlamaz hale gelebilir ve sevis için Garmin'e geri gönderilmesi gerekir.

Oregon 300 cihazýmý software update yaparken pili bitip çalýþmaz duruma gelmiþti.. :(
Yetkili servise (Baytekin'e) göndermiþtim.
Bugün aradýlar,yazýlým ellerinde yokmuþ,Ýngiltereden gelecekmiþ..
Þu anda beklemedeyim,kullananlar dikkatli olsunlar..
4x4 baska,
NiVA baska..

babacandar

Benim tahminim bunlarda da digital uydu receiverlar gibi flash bellek mevcut.. yazýlým atýlýrken onlarda da elektrik kesintisi olduðu takdirde flashý bozuyor ve yazýlým almýyor..ancak kurtarma yazýlýmý ile yapýlabiliyor..
Ýhtimalen böyle bir sýkýntý yaþanmýþtýr diye düþünüyorum..