dizel

Başlatan kaanbanu, Mayıs 09, 2007, 06:50:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaanbanu

Arkadaþlar ilginize gönülden teþekkürler...dizel motor takýlmasý halinde þanzuman uyumsuzluðunun sebebi nedir  .Niva aþýrý gürültülü bi araç  bunun için izolasyondan baþka çözüm yok mu?

ERCO

izolasýyon yapýlabilir tabiki kafaya konuldusa þanzýman da uydurulabilir ama bence grk yok derim dizele falan guzel salýklý bi motor yapdýrýn aracýnýza binin salýcakla
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

Dizelin uyumsuzluðu sanýrým vibrasyon vs ile ilgili, pek detayýný bilmemekle birlikte fabrika çýkýþý Peugeot dizel versiyonunun aktarma organlarýnda problem olduðunu biliyorum..

ERCO

bozmayalým nivalarýmýzý iyidiz bizim keciler
www.guvenlada.com

Yevgeni

Arazide benzinli motor iyidir, basittir, kolay tamir edilir. Dizelde (hangi marka dizel motor olursa olsun) dert tasa bitmez, görünüþünün aksine benzinliden daha hassas bir motordur, bakým ister, ilgi ister, yatmadan önce masal anlatýn ister, bitmez..

ERCO

vala cok dogru artý cok da pis olur dizel ler  ilgi cok olmasýný ister vede parayýda cok severler ;D
www.guvenlada.com

MCC

çok enteresan arýzalar görüyorum dizellerde çevremde, geçenlerde balýða gitmeye karar verdik, tekneleri kiraladýk, herþeyi ayarladýk ama saat sabahýn 6.30 u oldu bir abimiz varamadý buluþma yerine yanýmýza, bekledik tabii býrakmak olmaz arkada, geldiðinde kuduruyordu, 2007 model sorento, motorin pompasý týkanýp yolda býrakmýþ, sebep yakýt da deðil ha, yakýt deposu içine sürülen antipasýn motorin ile çözünüp pompayý týkamasý, birþey diyemedim, o kadar para ver, bir yýl dolmadan yolda kal, hemde bu kadar basit sebepten, pes.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

emre_ozk

ben nivami alali 7 yil oldu 89 model bir kere bile beni yolda birakmadi aldigimdan beri 42000 km gezmisim hepte arazide
Emre özkaradeniz
Ýzmit

ERCO

ohh ohh ne guzel bakýn bi arkadaþdaha nivasýndan memnun
www.guvenlada.com

seko

nivaya bakarsan BAÐ bakmazsan DAÐ olur....... ;D ;D ;D ;D

cihanhorasan

8 þubatta Niva mý Artvinden teslim aldýðýmda 63000 km de idi tam 8 ay oldu ve þu anda 74000 km de.8 ayda 11000 km performansým bekarlýðým kadar olmasada fena deðil.Nivam beni 2 defa yolda býraktý.
Ýlk aldýktan 1 ay kadar sonra oldu.Bir yerde de park ettikten 10 dakika sonra çalýþmadý.Aküsü daha 1 aylýktý ve vurdurmayý denedik olmadý.Baþka bir Niva nýn arkasýna baðladýk imkansýz çalýþtýramadýk.Çektik sanayiye gece orada býraktýk.Sabah gittik usta bastý marþa biraz nazlansada çalýþtý.Usta hemen teþhisi koydu þarj dinamosunun içindeki bilyalar kilitlenmiþ dedi.Tamir etti bi daha ayný arýzayý yapmadý.
Ýkincisi ise biraz benim kiþisel hatam oldu.Arabayý inanýmaz sýkýþtýrdým.Konya dan Beyþehir e balýða giderken bizim guruptaki öndeki yeni model SUV nasýl olurda benim keçiyi geçer diye 120 120 4. viteste 4000-4200 devirde yaklaþým 40 dakika gittim.Bi anda ortalýðý göz gözü görmez bembeyaz bi duman kapladý.Hemen çektim saða açtým kaputu bi baktým arabanýn zincirini çeviren döküm yað hortumu patlamýþ.Arabayý çalýþtýrdýkça yað akýyor alttan.Baðladýk Crv nin arkasýna çektik petrole býraktýk.Gittik diðer araçla balýða akþama kadar tuttuk balýklarý dönüþte tekrar çalýþtýrýk yine akýtor.Baðladýk arkasýna 80 km Konyaya kadar çektik keçiyi.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

emre_ozk

bezi yolda birakmadi ama her araziye gidip geldiim zaman arabanin her yerine bakarim birsey olmusmu diye ariza olsada sökerim parcasini hemen yenisini alip takarim yani bu arabalara bakarsan yolda birakmaz
Emre özkaradeniz
Ýzmit

ERCO

cok þukur bende hic yolarda kalmadfým ama gozum gibi bakdým
www.guvenlada.com

taiga

Ýstanbul Beþiktaþ Akaretlerden Nivamý sýfýr olarak satýn aldým...
Yukarý yýldýz yokuþuna çýkýp oradan aþaðý salýnýp ortaköye doðru döndüm...
Ýnanýlmaz sýkýþýktý trafik ve bir baktým hararet göstergesi çalýþmaz...
Ödüm patladý yakacaðýz motoru diye, baktým fan çalýþtý...
Lakin ne ses ne ses...
Tank gibi ses çýkartýr çift fan... :D
Ve Baltalimanýna gelince lank diye yolda kaldým... ;D
Arkamdaki kadýn az daha bana geçiriyordu...
Bir denedim gene lank diye kitlendi araç...
Aracý alalý bir saat olmuþtu, sýfýr araçla sahile çekili olarak kalakaldým...
Aldýðým yerin çekicisi geldi aldý gitti aracý...
Eþimle birlikte biz de Tarabya da kaldýðýmýz yere gittik...
Yani yolda kalmak olayý sýfýr aracý aldýðýmýn daha birinci saatinde bana denk geldi... ;D
Dedik herhalde fabrikada bana denk gelen vardiyadakiler yeterli votkayý almamýþlardý, kesin ayýktýlar... ;D

ERCO

allah hepimize bol nivalý günler versin arkadaþlar
www.guvenlada.com