Eski sevdalar

Başlatan kocaali, Haziran 01, 2014, 08:15:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Erkan abiye özendim... ben de eski sevdalarý paylaþayým dedim...

93 Samara ilk arabamdý.. çok özeldi...

99 Alfa Romeo 156 2.0TS. Samara gitti, yerine bu italyan aygýrý geldi. 155 beygir makina çok keyifli idi... kredi borcunu bitirdiðim hafta, güpegündüz bir sarhoþun gelip çarpmasý ile pert oldu...   

2005 Alfa Romeo 156 1.6TS. Önceki Alfa pert olunca, tadýna doyulmamýþ olduðundan gidip yeni modelini aldým. En uzun süre kullandýðým aracým oldu kendisi. Çooookkk uzun yollar katettik birlikte, 100.000km'nin üzerinde. Ama 1.6 motor, 2.0'ýn tadýný hiç vermedi...

92 Suzuki Samurai 1.3....  evden Niva almaya diye çýkýp, Samurai sahibi olup dönmüþtüm eve... kýsmet iþte.. ama çok özel bi makinaydý, orjinal kapalý kasa.. 4 ay kadar kullandým, çok eðlendim, ilk dört çeker aracýmdý.

2004 Suzuki Jimny 1.3 MT... samurai'yi sattým, ertesi gün bunu aldým :) zaten daha ilk gördüðümde pek bi beyenmiþtim, kýsmet oldu. Çok gezdim Jimny ile, Bursa ve çevresi ile Ege'nin çok büyük kýsmý... hayatým boyunca kullanmaktan en çok keyif aldýðým arabamdý... bizim hatun kendisine bir otomobil beyenmiþ, heves etmiþ, gittik apar topar aldýk.. bir anda evin önünde oldu 3 tane makina.. benim 156 ile Jimny'yi ayný anda satýþa çýkardým, ikisine de kýyamadýðýmdan hangisi satýlýrsa diðeri ile devam ederim dedim. Jimny gitti, 156 bana kaldý.

2010 Alfa Romeo Mito 1.4 Turbo... bu da bizim hatunun oyuncaðý.. benim 156'yý kullanmayý pek sevmiþti, birçok deðiþik otomobil denemesine raðmen Alfa'dan baþkasýný sevemedi. bu minik tospaða hala garajýmda... hatun þirket aracý kullanmaya baþladýðýndan öyle uslu uslu yatýyor, haftada bir çýkartýp bi tur attýrýyorum.. artýk ihtiyaç olmadýðýndan, satýlýða çýkartacaðýz kýyabilirsek... 

2005 Yamaha XT125.. Jimny'yi satýnca bir süre araziden uzaklaþtým.. tabi bünye durmadý, ucuz bir çözüm olmasý açýsýndan bir motosiklet aldým.. onu da çok sevdim ve çooookkkk gezdim bu civarlarda.. lakin duygusal nedenlerden vedalaþmak durumunda kaldýk...

2007 Mitsubishi L200 2.5 Dizel...  4 çeker tutkusu dayanýlmaz hale gelince 156'yý satýp L200'ü aldým.. gündelik kullanýyorum otomobil gibi.. fýrsat buldukça da araziye... þimdilik kendisi ile keyfim yerinde..

hayat çok hýzlý akýyor.. þimdi düþündükçe hepsinin apayrý hikayeleri geliyor aklýma, hepsinde birikmiþ birçok aný... tadýný çýkartmak lazým hayatýn, nasýl keyif alýyorsanýz öyle, gerisi boþ... 

"Bundan 20 yil sonra, yapmadigin seylerden, yaptiklarindan daha fazla pismanlik duyacaksin. Bu yuzden halatlarini sokup at. Guvende oldugun limandan ayril. Yelkenlerini ruzgarla doldur.
Arastir. Hayal et. Kesfet."

Mark Twain
No mud, no fun...

Maestro

akþam akþam  mesai baþlamadan once ilaç gibi geldi.. saðolasýn...

Sarp

shadowturks

"Bundan 20 yil sonra, yapmadigin seylerden, yaptiklarindan daha fazla pismanlik duyacaksin. Bu yuzden halatlarini sokup at. Guvende oldugun limandan ayril. Yelkenlerini ruzgarla doldur.
Arastir. Hayal et. Kesfet."

Mark Twain

caný gönülden katýlmamak elde deðil Mark agaya.... :D

NÝVACI

Bu Mark kendisi yapabildimi acaba.
azýcýk'da olsa yapabildiklerimle AVUNUYORUM.
Zaten tam yapýnca adýn baþka türlü ekler alýyor
Allah her kesin gönlüne göre versin
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Maestro

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Haziran 02, 2014, 07:09:12
Bu Mark kendisi yapabildimi acaba.
azýcýk'da olsa yapabildiklerimle AVUNUYORUM.
Zaten tam yapýnca adýn baþka türlü ekler alýyor
Allah her kesin gönlüne göre versin

ne yaparsak yapalým..illaki bir þeyler eksik kalacak , hepsine yetiþmek imkansýz..

olsun varsýn bazý hayaller eksik kalsýn ,  gerçekleþmemiþ hayaller degilmidir aþký yaratan ?   Umudumuz olduðu kadar varýz..

BAHADIR

Bu kadar romantik mesajdan sonra bende ruhuma (hammaddeme=odun) uygun bir soru sorayým: L200'ün yakýt durumundan memnun musun? kayýnbiraderde vardý, çok yakýyor diye sattý. Vitara'dan önce L200'e heveslenmiþtim, sonra vazgeçtim.

NÝVACI

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Haziran 03, 2014, 03:13:30
Bu kadar romantik mesajdan sonra bende ruhuma (hammaddeme=odun) uygun bir soru sorayým: L200'ün yakýt durumundan memnun musun? kayýnbiraderde vardý, çok yakýyor diye sattý. Vitara'dan önce L200'e heveslenmiþtim, sonra vazgeçtim.
Seni çok çabuk yontardým ama maalesef perte çýkardýlar
5 kapý dedin oldu þimdi kýçýnda kasadamý olsun dediler.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

BAHADIR

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Haziran 03, 2014, 03:23:59
Seni çok çabuk yontardým ama maalesef perte çýkardýlar
5 kapý dedin oldu þimdi kýçýnda kasadamý olsun dediler.

Burhan Abim, 5 kapýnýn 4L'sini deneyemedim daha. Benimki fikir jimnastiði sadece.  ;D

kocaali

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Haziran 03, 2014, 03:13:30

Sehir ici orjinal lastiklerle (245 65 17) 10-11litre/100km
Sehir ici 265 75 16 MT lastiklerle 12-13litre/100km
Sehir disi orjinal lastiklerle 80-90km/s hizla seyirde 6,5-7lt/100km.
Sehir disi MT'lerle 9-10litre/100km.

Az yakan bir arac degil, 2500cc ve otomatik vites icin normal bence.. sakin kullaninca makul seviyede kaliyor, gaza azcik yuklenince durum ciddi fenalasiyor.. :))

No mud, no fun...

BAHADIR

Alıntı yapılan: kocaali -  Haziran 05, 2014, 01:23:02
Sehir ici orjinal lastiklerle (245 65 17) 10-11litre/100km
Sehir ici 265 75 16 MT lastiklerle 12-13litre/100km
Sehir disi orjinal lastiklerle 80-90km/s hizla seyirde 6,5-7lt/100km.
Sehir disi MT'lerle 9-10litre/100km.

Az yakan bir arac degil, 2500cc ve otomatik vites icin normal bence.. sakin kullaninca makul seviyede kaliyor, gaza azcik yuklenince durum ciddi fenalasiyor.. :))

Kasa boyutuna ve otomatik olmasýna göre iyi sayýlýr. Niva, bana sakin sürmeyi öðretti. Zaten kamyonet olduðu için hýz limitleri de düþük bu tip araçlarýn. Ýnsanoðlu iþte, gözü doymuyor, hep daha büyük olsun istiyor. :)

kocaali

Alıntı yapılan: BAHADIR -  Haziran 05, 2014, 11:50:42
Kasa boyutuna ve otomatik olmasýna göre iyi sayýlýr. Niva, bana sakin sürmeyi öðretti. Zaten kamyonet olduðu için hýz limitleri de düþük bu tip araçlarýn. Ýnsanoðlu iþte, gözü doymuyor, hep daha büyük olsun istiyor. :)

Otomobiller bana da cok hizli gelmeye basladi :) yavas gitmeyi sevdim, cok daha guvenli hissettiriyor.. aileye bir de minik delikanli katilinca bazi aliskanliklar ciddi degisiyor..

Bu arada buyuk bagaj buyuk rahatlik :)
No mud, no fun...