1994 SUZUKÝ SAMURAÝ Syf 4-5 yükseltme ve MT lastikler

Başlatan _S_R_, Kasım 13, 2012, 01:07:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

_S_R_

_S_R_

ufaktan ufaktan doða gezilerine baþladýk tabii :))

Uploaded with ImageShack.us

_S_R_

_S_R_

_S_R_

Stepnedeki lastik yazýlarýný boyadým bence bu þekilde daha hoþ bir görüntü oluþtu ??

Mudanyalý

Alıntı yapılan: _S_R_ -  Kasım 13, 2012, 01:20:02

eski sistem karbüratörlü yakýyor be abi :)  lpg den önce antalyadan balýkesire 780 km 300 tl yaktým uzun yol  0,38 kr tu þehir içi de 45-50 kr arasý deðiþiyordu.  lpg den sonra þehir içi 33 þehir dýþý 25 falan yakýyor. tabii motora karbüratöre hiç baktýrmadým daha düzensiz olabilir temizlik isteyebilir ;)

benim ;  '' 9- 10 lt / 100 km'' açýklamamý fazla bulan arkadaþlarým..yakýyormuþ deðil mi.?    ;)

arazi araçlarýnýn sarflarýný LPG'li þahin hesabý ile tespit etmeyin..iki diferansiyel,iki þanzuman,üç þaft..en miniði 70 cmçapýnda olan lastik..þehir içinde 50 krþ , benzinli bir arazi aracý için çok normal bir sarfiyattýr..

þehir dýþý denen 90 km/h sabit süratle , bu araçlarla yýlda kaç km yapýyoruz ki.?

býrakýn arazi yapmayý,expedisyon halinde tüketimini neden hesba katmamaktayýz.? arazide su mu yakacak.? 

hepimiz güle güle , mutluluklarla kullanalým..

NOT: sevgili SR kardeþ..yaþadýklarýmý paylaþmakla mükellefim,çok uðraþtým,sakýn yanlýþ yorumlamayasýn..''arabanýn karbüratörü saðlýklý ise -ki benzinle kullanmýþsýn bilirsin..sakýn kurcalatma,samurai karbüratörü bi defa ellendimi iþi biter..lpg sonrasýnda da ara sýra benzinle kullan,diyaframlarýn tamamý elektrik tahriklidir,bi defa kuruttunmu,yeni bir karbüratöre ihtiyacýn olur onuda bulabilirsek tabi..''

sevgilerimle..
Yol dediðin doðru vara,
Er dediðin alçaktan baka.

kocaali

Alıntı yapılan: seko -  Kasım 13, 2012, 01:50:41
Oy oy samu ;
Güle güle kullan kardeþim.
Bende 92 sac kasa vardý 6.5-7 litre yakardý.
Gerçi farketmez haylaz çocuk varsýn yaksýn.

hey gidi Samu hey... nefis makinadýr.. gerçi benim ilk off-road aracýmdý, acemiliðime geldi, týrsaklýktan pek  zor yerlere sokamadýydým ama hiçbir yerde de kalmadýydý makina.. tadýný çýkartman dileðiyle hocam, güle güle kullan...
No mud, no fun...

_S_R_

Alıntı yapılan: Mudanyalý -  Kasım 14, 2012, 09:42:55
benim ;  '' 9- 10 lt / 100 km'' açýklamamý fazla bulan arkadaþlarým..yakýyormuþ deðil mi.?    ;)

arazi araçlarýnýn sarflarýný LPG'li þahin hesabý ile tespit etmeyin..iki diferansiyel,iki þanzuman,üç þaft..en miniði 70 cmçapýnda olan lastik..þehir içinde 50 krþ , benzinli bir arazi aracý için çok normal bir sarfiyattýr..

þehir dýþý denen 90 km/h sabit süratle , bu araçlarla yýlda kaç km yapýyoruz ki.?

býrakýn arazi yapmayý,expedisyon halinde tüketimini neden hesba katmamaktayýz.? arazide su mu yakacak.? 

hepimiz güle güle , mutluluklarla kullanalým..

NOT: sevgili SR kardeþ..yaþadýklarýmý paylaþmakla mükellefim,çok uðraþtým,sakýn yanlýþ yorumlamayasýn..''arabanýn karbüratörü saðlýklý ise -ki benzinle kullanmýþsýn bilirsin..sakýn kurcalatma,samurai karbüratörü bi defa ellendimi iþi biter..lpg sonrasýnda da ara sýra benzinle kullan,diyaframlarýn tamamý elektrik tahriklidir,bi defa kuruttunmu,yeni bir karbüratöre ihtiyacýn olur onuda bulabilirsek tabi..''

sevgilerimle..

yok abi estaðfurullah güzel bilgilerin için ayrýca teþekkür ederim ;)

_S_R_

Alıntı yapılan: kocaali -  Kasım 14, 2012, 10:59:00
hey gidi Samu hey... nefis makinadýr.. gerçi benim ilk off-road aracýmdý, acemiliðime geldi, týrsaklýktan pek  zor yerlere sokamadýydým ama hiçbir yerde de kalmadýydý makina.. tadýný çýkartman dileðiyle hocam, güle güle kullan...

baþlarda bu iþe niva sevdasýyla gönül koyduk ama niva yerine samurai aldýk fakat çok cabuk ýsýndým araca :) aldýðýmdan beri neredeyse hiç kullanmýyorum diðer aracýmý, çok uzun yol da yaptým alanyadan getirirken bile hiç yormadý beni. gerçekten çok memnunum benim de ilk arazi aracým bakalým acemiliðimizi alýcak inþallah :)

_S_R_

_S_R_

Ýskelenin üzerine çýkarayým dedim tahtalar çatýrdamaya baþlayýnca gerek yok dedim :D gerçi altlarýnda çapraz demirler var ama týrstým yine de :)

_S_R_

_S_R_

yavaþ yavaþ askýda kalma durumlarýna bakýyorum resimlerde de görüldüðü gibi lastiklerim bitik durumda yenileri takýlmayý bekliyor :)

_S_R_

_S_R_