Cep Telefonu Gps sini Pc de kullanma

Başlatan bymuammer, Ekim 16, 2012, 11:31:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bymuammer

Merhaba abiler dün biraz cep tlf, gps sini pc ye baðlamaya çalýþtým. ve sonunda baþardým. sizlerle paylaþmak istedim belki bi ara iþinize yarar.

Lazým olan malzemeler...
1. bluetooth özelliði olan pc
2. android ve gps özelliði olan bir telefon
3. android için shareGPS programý veya GPS Over BT programý
4. pc de gpsgate programý

andoid marketten bu programlardan birini indirin ve telefona kurun. pc nin ve telefonun bluetooth unu açýn ve pc ve telefonu eþleþtirin.

telefona kurduðunuz programýný açýp gps ye baðlanýn programýn  ayarlar bölümünde bluetooth özelliðini aktif edin.
daha sonra pc de gps date programýný açýn advanced setup butonuna basýn.yeni çýkan pencerede set input yazan yazan yeri bluetooth GPS yi seçip setting butonuna basýn yeni çýkan pencerede devices denen yarin altýnda sizin telefonunuzu seçip hemen karþýsýnda services yazan yerin altýnda ise bilg. kurduðunuz programý seçip ok. tuþuna basýn. artýk open diyerek telefonununuzun gps sini bilgisayarýnýza aktarmýþ oluyorsunuz. geriside bildiðiniz gibi istediðiniz programda kullanabiliyorsunuz. Ben akþam denedim sorunsuz çalýþtý :)

Bi sorunla karþýlaþýrsanýz elimden geleni yaparým...

Herkese iyi günler.....

kocaali

üstad süper haber :)  eline saðlýk... 
No mud, no fun...

seko

Biz o kara para verip gps alýyoruz rota yüklüyoruz.Bu Mudanyalý kankam da sucukcuya yol tarifi soruyor :)

NÝVACI

Evet kazdaðlarýdada kasabýn kasap kaðýdýna kaðýdýna çizdiði ve bizi bigalýyla buluþturan rota vardý.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Harun

cep telefonu yerine takoz kullanmamdan kelli,
þimdilik seyirciyim bu güzel habere ;D
holux + netbook düzeneðine devam...

karakeçi67

çok güzel çalýþma teþekkürler

bu sistemin çalýþmasý için internet baðlantýsý gerekiyor mu
Murat 1972
kara keci 1991

bymuammer

teþekkürler... kasap kaðýdý iyiydi ama iþe yaramasý güzel :)

yok abi internete gerek yok.

mehmet22

evet güzel bir calýþma bizde ugraþmýþtýk bi aralar bunun üstünde

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 17, 2012, 07:57:24
cep telefonu yerine takoz kullanmamdan kelli,
þimdilik seyirciyim bu güzel habere ;D
holux + netbook düzeneðine devam...

harun abi satak  kaliteli bir cep tel sana  ;D
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

seko

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ekim 17, 2012, 12:52:20
Evet kazdaðlarýdada kasabýn kasap kaðýdýna kaðýdýna çizdiði ve bizi bigalýyla buluþturan rota vardý.

Buda güzelmiþ abi.  ;D ;D

Yevgeni

Ustelik Bigali kasap arkadasina sadece bizim kuzeyden guneye gececegimizi soylemis, hangi yolu kullanacagimizi bilmiyordu.
Kasap da "Onlar kesin surdan gecer, buradan iner, surdan tirman, surdan don!" deyu tam da nizami parkur notlari gibi kagida dokmus sembol ve isaretlerle birlikte.
Akabinde hava geceye donerken karli bir rampa debelenmesi sonrasi tepenin arkasinda rastladikti kendisine.

Heyhat ayni gece, GFP'yi asfalttaki bir cukurda ziplatp kaptanin votkasini laptopa dokmesine sebep olmustum accayip kizmis idi ama caktirmadiydi..

bymuammer

herkese öyle bi kasap lazým garmin gibi adammýþ :) ama nerden bulacaz yavuz abi :)

seko

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 17, 2012, 07:11:15
Heyhat ayni gece, GFP'yi asfalttaki bir cukurda ziplatp kaptanin votkasini laptopa dokmesine sebep olmustum accayip kizmis idi ama caktirmadiydi..

Haha Laptop gitmiþtir büyük ihtimal.Yine yüzü gözümün önüne geldi KAPTANIN.Nur içinde yatsýn.

Yevgeni

Laptop gitti. Gece saygisiz Musti klavyeyi sokup yikadi, sabaha kuruduydu.
Laptop? Calisti tabiy..

Harun

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Ekim 17, 2012, 12:16:30
harun abi satak  kaliteli bir cep tel sana  ;D

takoz kullanmaya alýþmýþýz Mehmet,
dokunmatik cihazýn tuþ kilidini bile açamýyorum sürttürerek ;D
ama planlarýmdaki Edirne ve çevresi gezisinde bu konuyu görüþelim  ;)

mehmet22

;) ;) okk     tabiki abiii       
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN