Kumbað-Yeniköy-Uçmakdere 31.08.2011

Başlatan Harun, Eylül 01, 2011, 02:43:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Bayram tatilini fýrsat bilip,çoktandýr görmek istediðim Uçmakdere'ye gidip gezelim dedik,
aksilikler peþimizi býrakmadý :(
önce;çakmak çýkýþýndan elektrik alamayýnca navigasyon iþi yalan oldu ;D
ardýndan da tam Uçmakdere'ye geldik,fotoðraf makinemiz sukoyverdi,bayram bayram aðzýmýzý fena bozduk :o
neyse kabaca rotamýz;

kumbað'dan sonra toprak yoldan yeniköy yoluna girdik,marmara denizi ve uzakta görünen adalar takip etti bizi yol boyunca

Yeniköy eski bir Rum köyüymüþ,þu anda 9-10 aile varmýþ köyde

Köyde soluklandýk,çay içtik,bizi misafir eden yer ayný zamanda Tekirdað Yamaþ Paraþüt Klübü lokali þeklinde faaliyet gösteriyor,biz oradayken ekip de atlayýþ hazýrlýklarý içindeydi.Ayný zamanda ortak faaliyet için teklifte bulundular.Bu yakýnlarda Trakya Offroad Klubü ile bir organizasyon içinde olacaklarmýþ.

Yeniköy'den ayrýlýp Uçmakdere'ye giderken fotoðraf makinemiz týrtladý,kalan saðlar da bunlar;

MOUNTAINBIKER

paylasim icin tesekkurler...iyi bayramlar...soru da su sekilde geliyor: :D rakim kac metre?deniz seviyesinden ne kadar yukari ciktiniz...
basarilar dilerim ;)

Harun

Alıntı yapılan: MOUNTAINBIKER -  Eylül 01, 2011, 11:20:09
paylasim icin tesekkurler...iyi bayramlar...soru da su sekilde geliyor: :D rakim kac metre?deniz seviyesinden ne kadar yukari ciktiniz...
basarilar dilerim ;)

uçmakdere köyü 110-115 m rakýmdaydý,
yeniköy biraz daha yüksek,ancak biz yamaç paraþütü atlama noktasý olan Niþantepe'ye kadar çýktýk.Orasý da sanýrým 200 m üzerindedir.

cenker

enfes hamle paylasim icin tesekurler
ne yakti taze ceylan bu gezide? ;)
divers do it deeper

Harun

Alıntı yapılan: cenker -  Eylül 05, 2011, 04:10:14
enfes hamle paylasim icin tesekurler
ne yakti taze ceylan bu gezide? ;)

9,5 lt civarý,
tekirdað-istanbul asfalttan git gel
kumbað sonrasý arazi (bozuk toprak yol) çýkýþlarýn büyük kýsmý aðýr devir ile ???
yakýþýndan memnunum nazar deðmesin,
asfaltta efendi sürüþ ile 9 lt altýný rahat görür sanýrým,bana da yeter açýkçasý  :D

Yevgeni

Yevgeni

Veyahut þöyle diyem; tork daðýtýcýýýý, tork daðýtýcý LSD..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 05, 2011, 04:39:28
Veyahut þöyle diyem; tork daðýtýcýýýý, tork daðýtýcý LSD..

ben yine de anlamadým abi mevzuyu ??? :-[

Yevgeni

Alıntı yapılan: Harun -  Eylül 05, 2011, 05:02:27
ben yine de anlamadým abi mevzuyu ??? :-[

Bendeki gibi tork daðýtýcý yani Torsen diye bildiðimiz aslen hemen hemen ayný yapýdaki helikal diþli Automatic Torque Bias (ATB) tipi LSD diyorum dede. Marka Qualife. Zamanýnda Torsen diye bildik ama Torsen deðil, büyük oranda benzeri. Ha Torsen buldun tak, dayak buldun kaç, ayrý..

Yevgeni

Velhasýl takýyorsun difflere bunlarý, yakýt tasarrufuna etki ediyorsun olumlu yönde.

Þehir içi dur kalk, yoðun trafik, fýrsat bulanda gazlamaya meyilli, sert fren tatbik eder þekil densiz kullanýmda tüketim 10 litre civarý Çaylak'ta. Gayrisini sen hesap et..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 05, 2011, 08:35:41
Bendeki gibi tork daðýtýcý yani Torsen diye bildiðimiz aslen hemen hemen ayný yapýdaki helikal diþli Automatic Torque Bias (ATB) tipi LSD diyorum dede. Marka Qualife. Zamanýnda Torsen diye bildik ama Torsen deðil, büyük oranda benzeri. Ha Torsen buldun tak, dayak buldun kaç, ayrý..

Kaner Torsen takmaya devam etseydi zati ayna-mahruti ve yazýlým hamlemde edinecektim,
lakin nerdeee,
Kaner bahsediyordu,bu ondan mý ki acep?

Yevgeni

Kaner'dekiler iþte, baþta Torsen diye bildiydik, aslen Qualife replikalarý..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 05, 2011, 10:04:01
Kaner'dekiler iþte, baþta Torsen diye bildiydik, aslen Qualife replikalarý..

var mý elinde acep,
bi konuþayým Kaner ile ;D