Ve iþte Huzurlarýnýzda LADA AVNÝ ! 31 AH 312

Başlatan alitutuncu, Mart 10, 2011, 03:10:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dora

Araç ve yaratýcý fikirler mükemmel olmuþ elinize saðlýk.
Niva 1041-firefly-Atlantis

alitutuncu

boyadan çýkar çýkmaz camlarý taktýrmýþtým, kusura bakmayýn yeni yükleyebiliyorum. bundan sonraki resimler biraz hýzlý gelecek. epey yol aldýk, sanýrým bu haftasonuna herþey bitmiþ olacak. iþte camlar !

burada en büyük deðiþiklik arka camlarý sürgülü yaptýk, ama çift tarafa sürgülü cam!
bu camlarý yaptýrmamda en büyük etken köpeklerimdi, arkada kaldýklarý zaman özellikle sýcak havalarda bunalmamalarý için. camcý bursayla telefon görüþmesi yaptý, ardýndan yaparým dedi. bana ne tarafa sürgülü istiyon dedi, ben de her iki tarafa dedim. ikinci bir tlf görüþmesi, ardýndan iþte sonuç !!!

Lada AVNÝ 1997 / memleket AYDIN ikamet KARS

wastiee

niva gerçekten fabrikadan yeni çýkmýþ gibi olmuþ :) elinize saðlýk, çok güzel görünüyor
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

BAHADIR

Resimlerde kaporta iþçiliði çok güzel görünüyor. Ustanýn ve sizin ellerinize saðlýk, çok güzel olmuþ, nazar deðmesin.

niva07

Sonuç muhteþem, eðer zevkinize hitap ederse bagaj kapaðý kenarýna merdiven ve uygun bir portbagaj ile hem daha fonksiyonel hem de görsel olarak güzel  hale getirebilirsiniz. Þu þekilde :

wastiee

merdiven çok þýk. altlarda kaporta deliniyor birer civatayla bagaj kapaðýnýn içerisine tutturuluyor sanýrým, üst taraf da mý öyle, yoksa kapaðýn kenarýna mý asýlý? bagaj menteþesi esnemiyor mu üzerine çýkýnca sonuna kadar? yukarýyý düzenlemek için faydasýný görüyor musunuz, olmasa da olur mu yoksa?

bir zamanlar düþünüyordum yaptýrmayý, daha sonra bagaj kapaðýnýn aðýrlýðý kaldýrmamasýndan korktum. biraz da portbagajda eþya varken çoluk çocuk çýkar davetiye gibi diye vazgeçtim bir noktadan sonra

bir merdivenden amma soru çýktý :)

niva07

-merdiven 4 civatayla kaportaya delinmek suretiyle takýlý.
-bagaj menteþesi þu ana kadar üzmedi, 85 kiloyum.
-yukarýyý düzenlemek için fonksiyonel.ama olmasa da olur lastik üstüne basarsýnýz.
-bagaj aðýrlýðý kaldýrýyor ama zar zor, daha güçlü bagaj amortisörleri takmak lazým.
-çoluk çocuða davetiye çýkartýyor orasý doðru.
:)

alitutuncu

hepinize teþekkürler, kaporta ve boya gerçekten güzel oldu. yarýn iþler biterse baþtan sona resimleyip atacaðým. arkaya merdiven iþini düþüneceðim. baþka türlü eþya alýp koymak zor olacak.

Maestro

Niva nýzý ilk aldýgýnýzda  bu kadar azimli olacagýnýzý düþünmemiþtim.. güzel bir toplama iþi gerçekleþtirmiþsiniz.. bagaj ve yan aydýnlatmalar orjinal.. sürgülü camlar apayrý bir konu..   haftasonlarý kullanmaya baþladýkça artan ihtiyaçlar ile sizden daha orjinal fikirler çýkacagýna eminim.. av ve gezi görsellerinizi bekliyorum..

alitutuncu

Alıntı yapılan: zirvelerin sesi -  Mayıs 27, 2011, 02:14:13
Niva nýzý ilk aldýgýnýzda  bu kadar azimli olacagýnýzý düþünmemiþtim.. güzel bir toplama iþi gerçekleþtirmiþsiniz.. bagaj ve yan aydýnlatmalar orjinal.. sürgülü camlar apayrý bir konu..   haftasonlarý kullanmaya baþladýkça artan ihtiyaçlar ile sizden daha orjinal fikirler çýkacagýna eminim.. av ve gezi görsellerinizi bekliyorum..

teþekkür ediyorum, biraz aðýr alýyorum iþleri ama emin adýmlarla gidiyoruz. bu arada tayinim KARS a çýktý. tam da kars'a hazýr bir niva oldu. emin olun, buradan nivam ve ben hiç eksik olmayacaðýz.

alitutuncu

Bunun için ERCO ( ercan ) ustaya, Ýzmir'e selamlar. taa ilk baþlarda zemn sacýný temizerken ercan usta bana madem bu kadar soydun arabayý bari el frenlerii de çiftlesen ! demiþti. merak ettim siteyi epey dolaþtým, ardýndan kendisini aradým, faydalarýný anlattý. çok kolay oldu ! Teþekkürler ERCAN USTA !

Bu ilave ettiðimiz el freni, önce onu yerleþtirdik, sonra diðerini.

alitutuncu

Müþirleri de biribirine baðladýk. hangisini kaldýrýrsanýz kaldýrýn, ön konsolda el freni ikaz lambasý hemen yanýyor.

Fren kollarý muhafazasýný ortadan boyuna ikiye böldüm. arasýný ölçtüm, ardnda aldým elime polyesteri fiberi, iþte ortaya böyle biþey çýktý. ortadaki boþluðu da kapatýrsak tam olacak ! bazen kendimle gurur duyuyorum, bunu ben mi yaptým diye  ;)

wastiee

aceleye getirmeden ve çok ince çalýþýyorsunuz, detaylar çok güzel oluyor :)

morhan06

çok güzel olmuþ, özellikle çift el freni.
bu arada, TÜV de bi sýkýntý olmazdýr inþ.

alitutuncu

hepinizden çok özür diliyorum. iki ayý geçkin bir süredir ne siteye uðrayabildim ne de biten nivamýn resimlerini atabildim. tayinim çýktýðý için evi toplamak oldukça uzun zamanýmý aldý, ayný zamanda da çok yorucu bir faaliyetti. bu arada bir de eþimin doðum yapmasý tamamen kopmama neden oldu. sonunda dünyalar tatlýsý bir kýzýmýz oldu. resimlerinden birkaçýný sizlerle paylaþmak istiyorum. iþte kýzým DURU !