Niva'larla Doðu Karadeniz Daðlarý

Başlatan Karadeniz Otoyolu, Aralık 20, 2010, 12:57:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karadeniz Otoyolu

Önümüzdeki dönemler için planlanabilecek büyük çaplý bir Doðu Karadeniz gezisi için bir baþlýk olmasý gerekliliðini hissettim.

Kavurucu sýcaklarda bile dik yamaçlarda þelalelerin arasýndan, ormanlarý geçip bulutlarýn üzerinde çay demleyebiliriz.

Bu bölgedeki 2800 metrenin üzerine kuvvetli 4x4 araçlarla çýkýlabilecek bütün noktalarýný   http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthreads.php?ubb=download&Number=967030&filename=Ara%C3%A7la%20%C3%87%C4%B1k%C4%B1labilen%20En%20Y%C3%BCksek%20Noktalar.kmz   bu baðlantýda bulabilirsiniz.

Bu yüksek noktalardan birkaç görüntü de þöyle;

Yevgeni

Bu zirveler yazýn tekrarlayacaðýmýz Karadeniz turunda mevcut.
Hatta siz de katýlýrsanýz konvoya þahane olur..

Karadeniz Otoyolu

Teþekkür ederim, büyük ihtimalle katýlýrým. Uzun yýllar unutulmayacak bir gezi olur.

Yevgeni

Ben bir de Marsis yakýnlarýnda dolanmak istiyorum.
Bakalým, kýsmet..

impeesa

"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Þu Yedigöllere bittim 3165 m rakým olarakta þahhane imiþ. Nereye gideriz bilmiyorum lakin rota üzerinde olursa çok baþarýlý olur.
"Nivan varsa yolun var!"

Yevgeni

Yedigöller'i Ýspir tarafýndan deneyip madara olmuþtuk. Gidebildiðimiz son noktadan göllere 6-7 saatlik yürüyüþ gerekli demiþti yöre sakinleri. Asýl Kuzey tarafatan çýkýlmalýymýþ, hesap edememiþtik. Bazen Google Earth'den rota çýkarmak yeterli olamayabiliyor..

Harun

Erciyes'ten Karadenize mi döndük bir anda...

bunu ne zaman düþünüyorsunuz,izin ayarlayabilirsem benim de en çok yapmak istediðim rotalardan biri zira...

impeesa

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 20, 2010, 03:17:20
Yedigöller'i Ýspir tarafýndan deneyip madara olmuþtuk. Gidebildiðimiz son noktadan göllere 6-7 saatlik yürüyüþ gerekli demiþti yöre sakinleri. Asýl Kuzey tarafatan çýkýlmalýymýþ, hesap edememiþtik. Bazen Google Earth'den rota çýkarmak yeterli olamayabiliyor..

Kesinlikle Katýlýyorum. Google Eart'e bakarak rota çizmemeliyiz. Bizimde baþýmýza sýkýntýlar çýkarmýþtý.

Karadeniz Otoyolu'nun seve seve bize rehberlik yapacaðýný düþünüyorum. Kendisi zaten, harita - gps - navigasyon (v.b) uzmaný sayýlacak derecede bilgili ve tam bir doða adamý. Üstelikte Orada yaþýyor :) nerede hangi geçit var, hangi yayla hangi dere var, yolu nasýl , mesafesi ne kadar ezbere bilir.
"Nivan varsa yolun var!"

impeesa

Alıntı yapılan: Harun -  Aralık 20, 2010, 03:21:14
Erciyes'ten Karadenize mi döndük bir anda...

bunu ne zaman düþünüyorsunuz,izin ayarlayabilirsem benim de en çok yapmak istediðim rotalardan biri zira...

Dönülmedi de böyle bir gezide yapalým diyoruz, daha önce tadýný aldýðýmdan her zaman varým diyorum o sebepten.

19 Mayýsta Erciyes yapýlsýn, yaz tatilindede karadeniz yapalým. Þu geleneksel NivaTR buluþmasýný da bu iki etkinlikten birinde bir nevi baþlatmýþ oluruz ?
"Nivan varsa yolun var!"

krosofrot

Geçtiðimiz yýl nasip olmadý, bu yýl istiyorum.
Eþli bir gezi olursa daha çok katýlým olur sanýyorum, 15 gün uzun zaman,bu yýlda iki arac gitmeyin,talepleri dikkate alalým, baþarýlar.
HÝÇDURMASAM

kocaali

karadeniz planý için belirli bir tarih aralýðý var mýdýr?
No mud, no fun...

taiga

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 01, 2011, 11:16:17
karadeniz planý için belirli bir tarih aralýðý var mýdýr?

Ailemle birlikte karavanla asfaltý izleyerek bende bu tura katýlmaya niyetliyim... (Gidilebildiði yere kadar, akabinde asfalttan bir sonraki noktada tayfayla buluþma gibi)

Lakin izin vb. ayarlamalarýn yapýlmasý için gezi tarihin nisan sonuna kadar belli olmasý lazým...

Gerçekleþmezse direk Ayder türü bir yaylaya gidip 2 hafta kalma planýmýz var...

Yevgeni

Temmuz gibi, geçen yýlkinin ayný diye düþünürüm.
Lakin Emre'lerin Orta Asya dönüþü katýlmak gibi planý var sanýyorum. Gerçi bunu ayrý tutmak lazým gibi ama dönüþte Karadeniz'i turlarken turu da anlatsýnlar diye düþünürüm, yani bir araya gelmek güzel olur. Bakalým, planlarý bir netleþsin..

Harun

benim de katýlmayý çok istediðim bir gezi lakin Ramazan Aðustos ayýna denk geldiðinden Temmuz izinlerine çok talep var bizim dükkanda...
bakalým hamle tarihine denk gelen bir izin ayarlayabilirsem çaylakla peþinizde olacaðým bu keyifli gezide...