NEDEN NIVA?

Başlatan Yevgeni, Temmuz 20, 2007, 08:39:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shadowturks

tam bir rus klasiði...
estetik deðil ama fonsiyonel.
saðlam deðil ama kolay yenilenebilir...
pahalý deðil ama alýþkanlýk yapar...
ufak tefek çelimsiz ama cefakar...
ben,benim ihtiyara aþýðým yahu..

spudnik

Dedemin yesil bir 115 kasa Mersedesi vardi ben ufakken . Hep hayrandim o arabaya , daha sonra satildi ama ona olan hayranligim beni klasik arac tutkunu yapmaya yetti ..

Hizin marifet oldugunu dusunmeyi birakmamla birlikte klasik arac tutkum tekrar basladi  :) Bununla beraber offroad merakim da hep vardi . Hem klasik arac goruntusunde hem arazide efsane hem de gundelik kullanilabilecek bir arac benim ideal aracim olmaya basladi kafamda  ... Tabi baska secenekler de var ama hicbiri , bu noktali bosluklari Niva kadar iyi doldurmuyor :)

Niva en mantikli secenek olsa da , onu daha mantikli yapan ulasilabilirlik ve yurutme maliyetinin uygunlugu diyebilirim . Niva gercek hayat icin , hobi araci degil . En basit hali ile koyde , kasabada  harikalar yaratiyor  :) Ne kadar modern , guzel , agresif tasarimli araclar uretilse de Nivanin kaþý , gozu uzun yillardir boyle bakiyor . Modern tasarimlarin rekabet edebilecegi bisey degil bu yillar ...

Tabi birkac eksik , birkac da fazlasi var ama ; sade , anlasilir , gercek ... Mecnun etti beni guzelligiyle , kavusamadim leylaya buralarda kendimi avutuyorum  :)

Saygilar ...
...

unlztrk

Kalýrsa býrakýrým orda! Aman kýrýldý eyvah çizildi dertleri olmadan ormana dalabileceðiniz tek araç olduðundan sanýrým. Bir amerikan alýpda kýrýlýnca parçasýna dünya para bayýlacak, bir yere inip çýkarken aman hasar olmasýn diye düþüneceksem ne tadý çýkar ki gezmelerin? Nivayla rahat dolaþtýðýn için bir kankalýk durumu oluþuyor sanýrým arabaya olan aþk buradan doðuyor.

ugur16

Çok zenginde olsam yine lada nivayý tercih ederdim.Çünkü arasize büyük araç herzaman dez avantajdýr.Ayrýca tampon mesafesi çok kýsa olduðundan dik iniþlerde çakýlmýyor.Tabi kýsa oluþundan kaynaklý iniþlerde öne takla riski yok kadar az.E tabi bir gerçekte var ki 1600-1700 motorda minimum  4000 motor araç performansý veriyor.Bir gerçekte varki parçalarýda can yakmýyor.Ayrýca çokta dayanaklý bir jiptir.Sadece artýk tip olarak biraz daha klasikten çýkýp,yenilenebilir.
Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

hasandivriði

selamlar . ben 2005 de bir tanýþtým , artýk ayrýlamýyorum.asfaltta taksi ,arazide çok iyi bir dost .insan daha ne beklerki...........

av.mehmet

Nedenmi? Tek nedenim sevgi. Arabalar ihtiyaç fakat yetiþkinlerin oyuncaðýdýr ayný zamanda. Buda benim oyuncaðým ve seviyorum keretayý
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

berkayonwheels

...and to hear the lamentation of their women

Harun

shadowturks

Alıntı yapılan: berkayonwheels -  Haziran 20, 2014, 11:24:30
Neden niva deðil?

benim arabama herkes hayran olmalý
konfor benim için önemli
lüks olmalý
dünya üzerinde hatýrý sayýlýr bir marka olmalý
kýzlar üstüne atlamalý
bir gece kulübünün otoparkýnda en nadide parça olmalý
kokpit eþsiz olmalý
motor çooook güçlü olmalý
sesiyle büyülemeli
vs.vs.vs.

biz hiçbirini istemiyoruz ama nasýl olcek?

vehbi

sýnavlar tecrübe edilmeden verilmez..
Daha çok paralý olaydýk ayný mý düþünürdük bilmemm  :-\
seviyoruz ;sevgi uygun koþullarda boy verir zaten ..bizde bunlara sahibiz karþýlýkli.. Emin olun ki o da en az sizin kadar seviyor sahbini ...
"free as a bird"

kocaali

Alıntı yapılan: berkayonwheels -  Haziran 20, 2014, 11:24:30
Neden niva deðil?

arazi için ufak, masrafsýz, yetenekli ve güçlü bir araç istiyorum..
günlük kullaným ve uzun yol için büyük ferah rahat konforlu bir araba istiyorum...

ikisine ayrý ayrý sahip olmak mümkün olmadýðýndan, iki aracýn özelliklerini ayný arabada istiyorum... ama bu özellikler ayný arabada da bir araya gelemediðinden, biþeylerden feragat edip olmazsa olmaz özellikleri belirleyip bir tercih yapýyorum.. bu yüzden benim için niva deðil :(  ama hala en sempatik gelen arazi aracýdýr kendisi, hep gönlümde bir yerlerde...
No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: vehbi -  Haziran 24, 2014, 09:45:21
...
Daha çok paralý olaydýk ayný mý düþünürdük bilmemm  :-\
...

imkaným olsaydý son kasa bir pajero alýrdým..  ;D :P
No mud, no fun...

Yevgeni

Benim için kritik olan çekiþ sistemi ve aðýrlýk.
Sürekli 4 çeker, ayný sistem Def'te daimi, Disco ve RR'lerin erken modellerinde mevcut.
LC ve ZJ'lerin de mevcut sürekli 4 çekerleri amma aðýrlar, aynen LR grubu gibi.
E ne kaldý geriye? Cukka hesapsýz olaydý zaten araç satýn almaz, kiralar keyfime bakardým..

Yevgeni

Alıntı yapılan: kocaali -  Haziran 24, 2014, 11:26:44
imkaným olsaydý son kasa bir pajero alýrdým..  ;D :P

Kýlým Japon'un torsiyon olayýna..

atinco

Ýnsanýn deðiþmeyen bir özü yoktur ama bu da reenkarnasyon geyikleri gibi, halamýn býyýklarý olsaydý amcam olurdu demek gibi bir þey. Niva'yý seviyorum ben, kimse gücenmesin sakýn, fakat lüks araçlarýn hepsine de gýcýðým. Hatta hiç olmamalýlar. Bu halimle bu anda böyle. Baþka bir halimi, baþka bir âný da bilemem.