OFFSET JANT RESÝMLERÝ

Başlatan reis28, Haziran 06, 2008, 06:09:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Þ.HASAN

ben nivamýn lastýklerini daha diþariya almak istiyorum sanki son ofset cantin diþariya atýlmasý az gibi geldi bana yardimci olursanýz sevinirim

Yevgeni

Alıntı yapılan: Þ.HASAN -  Kasım 09, 2009, 11:47:14
içi oval ve daha oval yani daha diþa atan 2 ofset cant gördüm sanki daha diþa atýlan cantlarýn bir kodu varmi bunun siparýþýný nasýl belýrteceðýz

Tam offset. Cm üzerinden karþýlýðý vardýr elbet. Göbekten ölçüp belirtmek gerek.
Ama Niva'da yarým offset iyidir. Tam olarak kaç cm'ye geldiðini bilmiyorum lakin..

seyhan

Alıntı yapılan: Þ.HASAN -  Kasım 09, 2009, 11:50:27
ben nivamýn lastýklerini daha diþariya almak istiyorum sanki son ofset cantin diþariya atýlmasý az gibi geldi bana yardimci olursanýz sevinirim

Benimde gönlümden geçen hep tam ofset jantlardý. Fakat Dursun usta yükseltilmiþ Niva'sýna tam ofset taktýðýnda ciddi sürtmelerin olduðunu yazmýþtý. Bu yüzden de yarým ofsetlerle deðiþtirmiþti. Bende o yüzden tam ofset fikrini tamamen sildim kafamdan. Ofset jantlarýn sipariþini verirken de yarým ofset istedim. Eðer tam ofset olsaydý, Ok'larý takýnca tam çamurluk aðýzlarýna geleceðini tahmin etmekteyim.
Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

Yevgeni

Yarýn offsette de çamurluk aðzýnda zaten.
Lakin artikülasyonda kurtarýyor. Tam offsette arka aksta örneðin lastik çamurluk içine girmeyebilir, Dursun Usta'nýn farkedip düzelttirdiði sanýyorum buydu PAS11'de..

reis28

arkadaþlar her türlü jant ve lastigi deneme imkaný olan biri olarak nivada 5.5 inc jant geniþliginde jant göbeklerinimn tam içe cekilerek ofsetini dýþa aldýgýnýzda nivaya taka bileceginiz tam cap lastigin 65 cm den büyük olmamasý gerekiyor 65 cm capta bile aracýn ön camurluk uclarýný kesmek lazým 5.5 inc jantta jant göbeginin ortadan baglanmasý yarým ofsettir ki þu anda ben ve diger arkadaþlarým bu taraz jant kulanýyor aracta yeterli yükseltme yapýldýgýnda 78cm tam capa cýkýla biliyor örnek babacandarýn nivasýnda traktör lastikleri þu anda en büyük caplý lastigi o kulanýyor nivada
DURSUN USTA 05364629668

Þ.HASAN

Arkadaþlar bügün batumdaydým ve orda butun lastýkçýlerý gezdim  ok-144 gibi bir lastýk bulamadým inanin benim arabamdaký yený ok lara bakakaldýlar.birde offsetlerle düþünün  ben tam offsetlý cant sipariþi verdim (çamurluðu biraz kesmekle birþey olmaz hatta diþariya bile þiþirecem) akabinde de dursun ustayada yükseltme  kiti sipariþi  verdim ben bu nývayý (95 model) elimden geldiðince karadenizde örnek yapacam. kenan bey ve dursun beyden de  fikirlerini aldým dahada alacam kendilerine teþekkür ederim. batumdan arka silecek silginin motorunuda 45 tl ye aldým burda  nekadardir bilenler varmi iyiakþamlar 

wrc

jant fiyatý belþidir arkadaþlar 100 tl alt taban olmak üzere 125 tl ya kadar 4,5 inçten 7 inç e kadar imalatýný yapýyoruz 7 inç ten sonrasý 10 inç e kadar 175 tl dir.10 takým kadar elimde farklý tip göbek var ilgilenenler arayabilir 0532 769 00 68- 0212 672 06 11 bu arada krom somun çeþitlerimiz mevcuttur. Saygýlar...Arif ÇARPIÞANTÜRK

wrc

jantlar istediðiniz ofsette üretilmektedir...

oguz_yakamoz

üstadlarým bende yaptýrmak istiyorum bu jantlardan. fikrinizi almak istiyorum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-lada-sunrooflusifir-boya-kaporta-benzersiz-guzellikte-52369338/detay/? bu araca nasýl olur? lastiklerin biraz daha dýþarýda durmasýný istiyorum. ok 144 lastik kullanýyorum fakat bildiðinz gibi þamyelli oluyor. çelik jant olmuyor. temin etmem için gerekli bilgileri verebilirmisiniz.
oguz_yakamoz_niva

abdurrahmantopcu

Dursun usta bir kaç sorum olacak. Yardýmcý olursanýz çok memnun olurum.
Yaptýrdýðýnýz ofsetli jantlardan bende yaptýrmayý düþünüyorum.
Sizin yaptýrdýklarýnýz kaç inç?
Ok 144 lastiði ofsetli bir jantla kullandýðýnýzda güvenli oluyor mu?
Jant ofsetli olduðunda lastiðin yanaklarý þiþiyor iz geniþliði deðiþmez. (Forumda baþka bir baþlýktan edindiðim bilgi.)

þimdiden teþekkürler..

Yevgeni

OK144 ne kadar güvenliyse offsetli cantta da o kadar güvenli. Yani lastiðin iz deðiþikliði sadece aracýn yere basmasýný daha dengeli bir hale getiriyor.

OK144'ün yanaklarý þiþirmeden takýlacaðý cantýn çember geniþliði 5 ya da 5.5 inchtir.
6 inchte sizin de söylediðiniz yanak þiþmesini yapýyor..

reis28

Alıntı yapılan: abdurrahmantopcu -  Ocak 22, 2012, 09:52:34
Dursun usta bir kaç sorum olacak. Yardýmcý olursanýz çok memnun olurum.
Yaptýrdýðýnýz ofsetli jantlardan bende yaptýrmayý düþünüyorum.
Sizin yaptýrdýklarýnýz kaç inç?
Ok 144 lastiði ofsetli bir jantla kullandýðýnýzda güvenli oluyor mu?
Jant ofsetli olduðunda lastiðin yanaklarý þiþiyor iz geniþliði deðiþmez. (Forumda baþka bir baþlýktan edindiðim bilgi.)

þimdiden teþekkürler..

Offset jant aracýn iz geniþligini acacagýndan yol tutunmasý VS dahada düzgünleþecektir Yavuz gereken bilgiyi vermiþ önemli jantýn lastige uygunlugu 5,5 kasnaga kadar OK larý sorunsuz kulanýrsýnýz  jantýn ofset degerini iyi ayarlamak lazým cok dýþ offset jant sorun yaratýr sürtme yapar nivalarýn ofsetleri eksidir yani içe ofsettir nivaya en ideal sýfýr ofset olur latik camurluk agýzlarýyla tam izaya gelir
DURSUN USTA 05364629668

abdurrahmantopcu

Vermiþ olduðunuz bilgiler için çok teþekkür ederim.
Dursun usta o zaman sizin kullandýðýnýz ofsetli jantlardan alsak bir sorun yaþamayýz.
Ben sizin yaptýrdýðýnýz jantçýyla iletiþime geçeyim. Kullandýðýnýz jantlar nivaya çok yakýþýyor.