Uzun bir aradan sonra merhaba

Başlatan buzgibi01, Eylül 21, 2016, 06:03:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buzgibi01

Arkadaþlar öncelikle merhaba.
Uzun bir aradan sonra tekrar bir niva alma arifesindeyim.Busefer birazdaha modelli almayý düþünüyorum 2005 model 109 binde Adanada bir araç buldum takas düþünüyorum zaten  arkadaþda saolsun küçük motorlu bir araç arýyordu.

Ý,mdi sormak istediðim bir kaç soru var.Araç ile denem sürüþü yaptým,ama aracýn 4. vitesinde bir sorun var hýzlý atýldýgý takdirde cartlama yapýyor.

ayrýca aracý sürerken gazdan ayagýnýz aniçektiðinizde ise ön taraftan deðiþik bir ses gelmekte motordan deðil alt takýmdan zannedersem.

ayrýca koltuklar sorunlu sag koltuk kýrýk
Fiyat olarak 20500 düþünüyor arkadaþ  sizce uygunmudur ayrýca bu anlattýklarýma tahmini masraf nekadar gidebilir.

yardýmlarýnýz için þimdiden çok tesekkür ederim

aydinaydogan

Selamlar bende de 2005 model arac var. Oncelikle sasesi duzgun pas yoksa diger sorunlar hallolur. Ilknsorun 4. Vites mevsusu senkromenj den. Parca ucuz biseyde sansimani indir yap tak iscilik tutar 300 civari yalniz iscilik. Diger on takim olayinin cok masrafi olmaz. Koltuk kismi muamma o sansiniza yapilirmi yapan olurmu bakmak lazim

buzgibi01

Ýlginiz için teþekkür ederim bugun tekrar baktým altýnda þükür çürük yok ama baþka bir sorun daha dikkatimi çekti motorda yada þanzýmanda deðiþik bir ses var debriyaja basýnca gidiyor ses bu neyden kaynaklanýyordur sizce

aydinaydogan

Debriyaj bilyasi.muhtemelen eger oyleyse sorun degil.

buzgibi01

Öncelikler merhaba arkadaþlar uzun aradan sonra ve arayýþtan sonra Lada nivayý tekrar aldým.2003 model Ankaradan çok yaþlý bir amcadan aldým saolsun çok yardýmcý oldu.
Araç  Ankarada ilk sahibide kendisi idi  çürük yok yedek lastigi bile kullanýlmamýþ senede 1000 km yapmýþ
Ustalar temizliginden çok memnun kaldýlar

Tabiki sorunsuz olmuyor.aslýnda tek sorun var gibi duruyor saattte 50 km de sarsýntý ve 90 km sarsýntý yapýyor araç belkide çok uzun süre önce kullandýgým için hatýrlamýyorda olabilirim sarsýntýlý bir araçtýr belkide neyse hepinize tekrardan merhaba

av.mehmet

Merhabalar.. Sizde nivayý satýp sonra çok özleyen, resimlere bakýp iç çekenlerden ve tekrar alanlardansýnýz galiba(týpký benim gibi :))
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

buzgibi01

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Kasım 29, 2016, 09:12:00
Merhabalar.. Sizde nivayý satýp sonra çok özleyen, resimlere bakýp iç çekenlerden ve tekrar alanlardansýnýz galiba(týpký benim gibi :))

Evet hocam aynen öyle instagramda facebookta sadece niva syfalarýný begeniyordum izliyordum.sonunda yine kýsmet oldu.Bu sefer hiç arazi görmemiþini bulabildim

kocaali

Alıntı yapılan: buzgibi01 -  Kasım 29, 2016, 06:16:03
Öncelikler merhaba arkadaþlar uzun aradan sonra ve arayýþtan sonra Lada nivayý tekrar aldým.2003 model Ankaradan çok yaþlý bir amcadan aldým saolsun çok yardýmcý oldu.
Araç  Ankarada ilk sahibide kendisi idi  çürük yok yedek lastigi bile kullanýlmamýþ senede 1000 km yapmýþ
Ustalar temizliginden çok memnun kaldýlar

Tabiki sorunsuz olmuyor.aslýnda tek sorun var gibi duruyor saattte 50 km de sarsýntý ve 90 km sarsýntý yapýyor araç belkide çok uzun süre önce kullandýgým için hatýrlamýyorda olabilirim sarsýntýlý bir araçtýr belkide neyse hepinize tekrardan merhaba

hayýrlý olsun hocam, güle güle keyifle kazasýz belasýz kullanýn... gezilerinizden fotoðraflarý bekliyoruz :)
No mud, no fun...

Niva67

Sn. buzgibi01 yeni NIVA' iyi günlerde güle güle kullanýn..

Daha önce de NIVA kullandýðýnýz için, herhalde biliyorsunuzdur; NIVA, kaba iþçilikli ve kalitesiz malzemelerle üretilmiþ bir araç gibi

tanýnsa da, aslýnda kendine özgü, çok ince teknolojiler içeren bir araçtýr.. Onun için size naçizane tavsiyem; NIVA' nýza tamirci

gerektiðinde epey araþtýrma yapýp, gerçek bir tamirci seçin.. Yoksa, bilinçsizce iþ yapan tamirciler insaný aracýndan soðutur..

Geçen sene üþenmedim, sýrf çalýþma koþullarýný görmek için Ankara/Þaþmaz' da birkaç tamirhane gezdim. Büyük konuþmayayým,

çok mecbur kalmadýkça o tamirhanelere aracýmý sokmam!.. Bahsettiðim tamirhaneler de, forumda ''Ladacý'' diye tavsiye edilen

tamirhaneler!.. Siz siz olun, tamirci seçerken, tekrar tekrar düþünün.. Niva' nýn piyasada imajýnýn pek de iyi olmamasýna sebep;

layýk olduðu þekilde kullanýlmamasý ve de layýk olduðu þekilde tamir edilmemesidir!.. :(

Kendini ''LADACI'' diye tanýtan her usta NIVA' yý layýký ile tamir edemeyebilir.. Halbuki, Ladacý olmamasýna raðmen; kafasý çalýþan,

kataloglarla, teknik dökümanlarla barýþýk, arýzalar hakkýnda sistemli düþünüp - yorum yapabilen iyi bir usta, NIVA' yý gayet güzel tamir

edebilir!.. Size arýzasýz, kazasýz-belasýz iyi günler dilerim.. Aracýnýz tekrar hayýrlý- uðurlu olsun.. :)

buzgibi01

Alıntı yapılan: Niva67 -  Aralık 01, 2016, 02:42:27
Sn. buzgibi01 yeni NIVA' iyi günlerde güle güle kullanýn..

Daha önce de NIVA kullandýðýnýz için, herhalde biliyorsunuzdur; NIVA, kaba iþçilikli ve kalitesiz malzemelerle üretilmiþ bir araç gibi

tanýnsa da, aslýnda kendine özgü, çok ince teknolojiler içeren bir araçtýr.. Onun için size naçizane tavsiyem; NIVA' nýza tamirci

gerektiðinde epey araþtýrma yapýp, gerçek bir tamirci seçin.. Yoksa, bilinçsizce iþ yapan tamirciler insaný aracýndan soðutur..

Geçen sene üþenmedim, sýrf çalýþma koþullarýný görmek için Ankara/Þaþmaz' da birkaç tamirhane gezdim. Büyük konuþmayayým,

çok mecbur kalmadýkça o tamirhanelere aracýmý sokmam!.. Bahsettiðim tamirhaneler de, forumda ''Ladacý'' diye tavsiye edilen

tamirhaneler!.. Siz siz olun, tamirci seçerken, tekrar tekrar düþünün.. Niva' nýn piyasada imajýnýn pek de iyi olmamasýna sebep;

layýk olduðu þekilde kullanýlmamasý ve de layýk olduðu þekilde tamir edilmemesidir!.. :(

Kendini ''LADACI'' diye tanýtan her usta NIVA' yý layýký ile tamir edemeyebilir.. Halbuki, Ladacý olmamasýna raðmen; kafasý çalýþan,

kataloglarla, teknik dökümanlarla barýþýk, arýzalar hakkýnda sistemli düþünüp - yorum yapabilen iyi bir usta, NIVA' yý gayet güzel tamir

edebilir!.. Size arýzasýz, kazasýz-belasýz iyi günler dilerim.. Aracýnýz tekrar hayýrlý- uðurlu olsun.. :)

Ýyi dilekleriniz için çok teþekkür ederim aracý daha önce kullanmýþtým .Ama tamirci konusunda dediklerinize katýlýyorum Adana da usta yok var olan ise  kendini okadar yüksekten sayýyorki anlatamam, Þimdi tek kalan iyi usta bulabilmek