i PAD ÝLE NAVÝGASYON

Başlatan Yevgeni, Ocak 04, 2011, 03:21:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

i Pad ile navigasyon yayginlasti, sonucta pratik.
Ben tercihimi i Phone'dan yana kullanacagim lakin..

kocaali

tüm doða yürüyüþlerimde iPhone GPS Kit kullanýyorum; gideceðim bölgenin uydu haritasýný önden indiriyorum, sonra canlý navigasyon :)  garmin'i emniyet olsun diye taþýr oldum yanýmda.. bu arada full gps açýkken 8 saat civarý dayanýyor iPhone 4 þarjý.. araçla gezerken zaten bu sýkýntý deðil..
No mud, no fun...

NÝVACI

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 23, 2012, 11:15:35
i Pad ile navigasyon yayginlasti, sonucta pratik.
Ben tercihimi i Phone'dan yana kullanacagim lakin..
Ýþte (O) lakin herþeyin içine ediyor en çok arzuladýðým konulardan biri navigasyon
Potansiyel seyirciliðe devam

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Eylül 24, 2012, 11:31:24
Ýþte (O) lakin herþeyin içine ediyor en çok arzuladýðým konulardan biri navigasyon
Potansiyel seyirciliðe devam

Bende klasik Garmin GPS, netbook konfigurasyonu var. Kac kere kullandim? 1 kez, o da Ovacik'a ilk geliste, yolu bilmiyordum, dedim kaybolmayam.
Genelde karayollari haritasi okumayi, Google Earth uzerinden gidecegim yollari bakip hafizaya kazimayi, tabela takip edip burnumun dikine gitmeyi tercih ediyorum. Genelde burnum da beni yaniltmadi, hem dagda, hem asfaltta..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 24, 2012, 01:18:06
Bende klasik Garmin GPS, netbook konfigurasyonu var. Kac kere kullandim? 1 kez, o da Ovacik'a ilk geliste, yolu bilmiyordum, dedim kaybolmayam.
Genelde karayollari haritasi okumayi, Google Earth uzerinden gidecegim yollari bakip hafizaya kazimayi, tabela takip edip burnumun dikine gitmeyi tercih ediyorum. Genelde burnum da beni yaniltmadi, hem dagda, hem asfaltta..

holux + netbook bileþimini kullanýyorum ben de hala,
sýk sýk kullanýrým lakin,özellikle Google Earth'den çýkardýðým rotalarý kullanarak (Yusuf abi öðretmiþti)
Misal geçen sene Ýðneada'dan dönerken girdiðim dað yolunda sis ve aþýrý yaðýþtan yolu kaybetme noktasýna geldiðimde beni kurtarmýþtý.

NÝVACI

Bizim hafýzalar zaman zaman erör veriyor
bu nedenle katma hafýzalar iyi geliyor.  dedik ya lakin

Yevgeni

i Pad mini ile cihazi konumlandirmak daha da kolaylasti. Standart i Pad de kullanilabilir ancak mini daha kullanisli.
Kisacasi kendimce anca sonuclandirabildim mevzuyu, tek aparat, sifir kablo karmasasi. Offline harita kullanabiliyoruz, daha ne olsun?