lada niva elektronik ateþlemeye nasýl çevrilir

Başlatan murat067, Nisan 12, 2010, 11:54:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

bkerti

Evet. Bu sabah artýk canýma yetti. Ýster inanýn ister farazi diyin abiler ama dün 1.8 passat tokatlayan nivam Bu sabah marþ basmaz rolanti tutmaz. Bir aracý bu kadar sevip ayný anda nefret edilmez ikizler burcu mudur nedir benim araç anlamadým. Doðan ateþlemesi oluyor mu? Bir yerde seti al tak çocuk bile yapar denmiþ bir yerde aþar denmiþ. Son karar nedir. Doðan slx in ki mi olacak ne olacak? Ýyice canýmý sýktý gidiþ iyiye deðil !

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Şubat 17, 2015, 10:07:02
Evet. Bu sabah artýk canýma yetti. Ýster inanýn ister farazi diyin abiler ama dün 1.8 passat tokatlayan nivam Bu sabah marþ basmaz rolanti tutmaz. Bir aracý bu kadar sevip ayný anda nefret edilmez ikizler burcu mudur nedir benim araç anlamadým. Doðan ateþlemesi oluyor mu? Bir yerde seti al tak çocuk bile yapar denmiþ bir yerde aþar denmiþ. Son karar nedir. Doðan slx in ki mi olacak ne olacak? Ýyice canýmý sýktý gidiþ iyiye deðil !

yapacaksan ve bulursan orjinalleri kullan,
olmazsa kuþ serisine bak.

bkerti

Konyadaki bildiðim bütün niva yapan yerleri aradým. Olmaz öyle þey elektroniðe çevirilirmiymiþ diyorlar :)  Sövsem mi sevsem mi bilemedim :)

Niva67

Alıntı yapılan: Harun -  Şubat 17, 2015, 10:52:23
yapacaksan ve bulursan orjinalleri kullan,
olmazsa kuþ serisine bak.

''KUÞ'' Serisi???

Keçi, kuþ, :)

Harun hocam, NIVA' daki cehaletimi mazur gör ama ''KUÞ'' da ne ola ki?.. :)

Saygýlar, sevgiler..

Yevgeni

Kuþ serisi, arabacýlýk jargonunda Tofaþ'ýn kuþ isimleriyle müsemma tomofillerdir.
Bunlar Doðan, Kartal ve Þahin olarak çeþitlenirler..

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Şubat 17, 2015, 10:54:18
Konyadaki bildiðim bütün niva yapan yerleri aradým. Olmaz öyle þey elektroniðe çevirilirmiymiþ diyorlar :)  Sövsem mi sevsem mi bilemedim :)

''Az bilen doktor candan, az bilen hoca dinden eder!'' diye bilirdim..

Bir de, ''az bilen usta NIVA'dan eder!'' demek lazým herhalde..

Bayram, o ustalarýn birkaç yüz metre uzaðýndan geç.. Mümkünse, o saokaktan geçme!..

http://www.ladaci.com/niva/niva-1600/motor-gurubu-1962507970/atesleme-sistemi/lada-niva-elektronik-atesleme-sistemi-komple.html

Niva67

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 17, 2015, 11:11:15
Kuþ serisi, arabacýlýk jargonunda Tofaþ'ýn kuþ isimleriyle müsemma tomofillerdir.
Bunlar Doðan, Kartal ve Þahin olarak çeþitlenirler..

Cevap için teþekkürler hocam..

O zaman bizim NIVA' lar da, '' boynuzlugiller'' familyasýndan oluyorlar her halde!.. :)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ke%C3%A7i

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Şubat 17, 2015, 10:54:18

yakýnda Bursa planýn var mý? ;D

bkerti

Suat amcanýn dediði yerden o malzemeleri alacaðým. Sonra da taktýracaðým araca. Sanýrým orjinal parçalar. Þu an elde olanýda temizleyip wd 40 layýp bagaja akldýracaðým ne olur ne olmaz diye. Sonunda Burhan Amcamýn dediðine geldim. Elektronik paklar beni herhalde. Bursaya yoluma daha var malesef. Ama çok özledim Bursayý. Gelsem de orada yaptýrsak keþke. En azýndan yapýlan iþten emin olurum :)

bkerti

Son olarak umudum olan bir yeri aradým. Onu elektrikçi yapacak bizle alakasý yok dedi. Doðru mudur. elektirkçiye mi yaptýrmak gerek bunu?

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Şubat 17, 2015, 12:55:56
Son olarak umudum olan bir yeri aradým. Onu elektrikçi yapacak bizle alakasý yok dedi. Doðru mudur. elektirkçiye mi yaptýrmak gerek bunu?

KOOOOOOOSKOCAAAAAAA  KONYA' da bu kadar tamirci eziyeti!!!! PES DOÐRUSU..

Bayram, sen hakikaten KONYA' da deðil misin yoksa???

Git bir ''KAFASI ÇALIÞAN TOFAÞÇI'' ya, yaptýr iþini..

bkerti

Son umudum olan yer dediðim normalde aracýn tamiatýný yapan yer. Hatta Pazar günü gidip kapýsýnýn önünde platin kablosu baðladýðým yer :)

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Şubat 17, 2015, 01:16:23
Son umudum olan yer dediðim normalde aracýn tamiatýný yapan yer. Hatta Pazar günü gidip kapýsýnýn önünde platin kablosu baðladýðým yer :)

Bayram, sen yanmýþsýn Marmara çýrasý gibi!!!..

Usta ararsan git Bursa' ya,

Dost ararsan, git Mevlana' ya!!! :) :) :)

bkerti

Þöyle bir bakýnca çok zor görünmüyor sistem. Baþka bir besleme yapýlmayacaksa sadece baðlantý iþi gibi görünüyor.