Çukur yayla(1700m.)

Başlatan dora, Ekim 19, 2008, 09:44:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

niva07

ben hafta içi akþama kadar çalýþýyorum o yüzden ancak haftasonu ailecek kaçarýz bigün doralarý da alýp. 80 km ne ki LPG ile biþey deðil :P

MOUNTAINBIKER

HAFTA SONUDA BENIM UCUSLARIM OLUYO
DENK GELMESI COOK ZOR ???

dora

cýk. uydurmadým sen biliyormuydun kara kuyruklu sincabý?
Niva 1041-firefly-Atlantis

MOUNTAINBIKER

KUYRUKLU ...... LARI BILIRIM BEN.KACARLAR BI TURLU YAKALAYAMAZSIN... ;)

MOUNTAINBIKER

su meshur cukur yayla yolu
bugun ben de haimla kis icin gittim fotolari yolluyorum.ama maalesef tek basinabi zevk vermiyor en az iki araba olmasi lazim.napalim  :-[

MOUNTAINBIKER

SIMDI,
BU DEDIGIMIZ YER BENIM EVDEN TAM OLARAK 55 KM NIVA ILE... ;D
YOL ASLINDA COK UYGUNDU AMA TEK ARABA GIDINCE BIDE HANIM YANIMDA OLUNCA RISKE GIREMEDIM.AYRICA ORAYA VARDIGIMDA VAKITDE BIRAZ ILERLEMISTI.16 30 GIBI.HAVA SOGUMAYA BASLADI YANIMDA ZINCIR YOKTU ERIYEN KAR VE CAMURLA UGRASMAMAK ADINA TAM OLARAK CUKUR YAYLAYA ULASMADIM 2 KM KALA DURUP FOTORAF CEKELIM DEDIM.AMAAAAAA
LANET MAKINENIN TAM SARJINIJN BITECEGI TUTTU.VE BENI RESMEN REZILETTI HAYAL KIRIKLIGINA UGRADIM.TABII BUNU EVE DONUP FOTOLARA BAKINCA ANLADIM,CUNKU HIC BIRI BENIM ISTEDIGIM GIBI CIKMAMISTI.BENI EN COK UZEN DE BU OLDU.ARABAYLA ORDA KALSAM BU KADAR DOKUNMAZDI.ONUN ICIN SIZ SIZ OLUN SARJI TAM VE IYI FISI OLOTO CEKEN 2 MAKINE ILE GIDIN BI YERLERE.
YOL BILMEYEN VE OGRENMEK ISTEYENLER ICIN,ALTINYAKA YOLU.ANTALYADAN LIMAN TARAFINDA GIRISI OLAN DAGDAN KEMER YOLU.BURADA OVACIK ALTINYAKA YOL AYRIMINA KADAR ASFALTIMSI BI YOLDAN CIKIYOSUNUZ,BURDA GUL MOUNTAIN OTEL YOLUNA DEVAM EDIP ORADAN ASAGI INEN ANAYOLDAN,SAGA AYRILAN ILK TOPRAK YOLDAN SAPIYORSUNUZ BURASI ESKIDEN GOL YATAGI IMIS COK GUZEL MANZARASI OLAN BIR YER BURADAN YAYLAKUZDERE YE DEVAM EDEN YOLDA GIDERKEN ORTALARADA BI YERDE SAGA AYRILAN YOLU TAKIBEN ALI KOSE AMCANIN EVINE DEVAM EDEN YOLU TAKIP EDIYORUZ.BU YOLDA TAM YOKUSA SARAR KEN 2 YE AYRILIYOR BIRI CUKUR YAYLAYA DIGERIDE BENDE FOTOLARI OLAN YUKLEMISTIM BELEN YAYLASINA DEVAM EDIYORKI BURASI COK DAHA GUZEL BIR YER SADECE BIR TAS EV VAR VE BURADAN TAHATALI DAGI VE CUKUR YAYLAYA BAKABILIYORSUNUZ,PATIKADAN DA YURUNEBILIR.TUM BURALARA 1993-1998 YILLARI ARASINDA BISIKLETLE CIKIP INDIGIMIZ ICIN YOLU GAYET IYI BILIYORUM.CEVRE COK MUKEMMEL,DOGASAL KONULARI,VE KUYRUKLU KUYRUKSUZ SINCAPLARI DORA BILIR.BEN SADECE CIKARKEN HAYATIMDA ILK KEZ OLU YABAN DOMUZLARI GORDUM,GERISINI PEK BILMEM.ONUDA TAHMINEN SOYLUYORUM BELKI BASKA BI SAHIS DA OLABILIRLER ;D
SEDIR VE KIZILCAM AGACLARI DONMUS KARDA GUZELDI.YURUYUSUMUZU YAPTIK KISA BI TUR KARANLIGA KALMAMAK ICIN SUCUK VE EFESI ANCA EVDE SEEE YAPTIK AYIPTIR YAZMASI.DONUSTE KEMERE UGRAYIP EVE VARDIGIMDA 115 KM YAPMISTIK.SAAT 19 30 DA KAPIDAN GIRISIMIZI TAMAMLAYARAK,ISI BITIRDIK.HANIMIN CESITLI SOYLENMELERINE  RAGMEN GUZEL BI GEZIYDI.SADECE BIZ VARDIK.DIGER INSANCIKLAR SAKLIKENT,GEYIKBAYIRI,FESLIKAN FELAN DA KALABALIK YAPARKENEEE,BIZ DAGIN TADINI CIKARDIK.ISTE EYLEEE...DARISI DIGER OLUMLULERIN BASINA :P
BI ARA DORA ILE DE GITCEZZZZZ... :o
BAKCEZ ARTIKK
SIMDI FOTOLAR....

niva07

Mountainbiker, fotoðraf makinasý azizliðine karþý arabada çakmak giriþine takýlan pil þarj cihazý ve þarjlý kalem pil sürekli bulunduruyorum çok iþ görüyor. Yolda giderken þarja taksan 55 kilometrede full dolardý pillerin

MOUNTAINBIKER

bos verseneee.adi makine almiycan is bitcek.benim makine nikondu istedigim gibi cekemedim sattim profesyoneli alayim diye simdi bekliyoruz para durumu duzelsin diye
o zaman is bitecek.

MOUNTAINBIKER

bu arada niva07 ve leondede sizler de cook sey kaciriyorsunuz.haberiniz olsuun haa sonra soylemedi demeyin.parkur cok guzeldi tas camur kar su odun filan...hep tetikte olmak gerekiyordu.. ;D

MOUNTAINBIKER

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ve iste dumani ustunde tazeler...

burasi dagdan kemer yolundaki yol ayriminin oldugu yer saga devam edersek kemere soldan altinyaka finikeye...bu da hanimim

burasi ovacik yakinindaki eski gol yataginin oldugu yer karsisi tahtali dagi

yolda rastladigimiz yaban domuzu olusu

avci olanlar anlar bu mudur o vatandas?

aslinda cok guzel bi manzara idi asagisi kemer diycektim ama makine azizlik yapinca..

bu dev yasli cinara varmadan once ali kose amca nin evini geciyoruz ve saga devam ediyoruz.bu amca buradaki yaylalardaki sebil cesmeleri yapan amca..cok iyi bi insan 1993-1994 den beridir tanisiriz.

agacin buyuklugunu anlayin...

arkada gozuken tahtali dagi ve peynirlik tarafi.aslinda daha guzel cikmasi lazimdi ama makinenin aziziligi idare edin bu seferlik.her zaman guzel cekemiyorum..

bu size yolun durumunu anlatir

bu da malumunuz bendeniz efeeeemmm ve eh 920 isimli keci
saygilar

MOUNTAINBIKER

yakinda kar artacak subatta birilerine duyurulur... ;)
yaniniza snow board almayi unutmayiniz efeeem,birde
EFES PILSEN birasi malumunuz soguk icilir sogukta sucukla iyi gider efeemmm
;D ;D ;D
nacizhanee animsatiiim dedimmm ;D

niva07

ya snowboard almayý çok istiyorum aðabey ama sordum baþlangýç seti 700 YTL dediler.. Ben o paraya OK144 takým çekerim ondan önce :( en iyisi marangoza gidip uygun biþey kestirmek heralde :)

MOUNTAINBIKER

kocaali

harika yerler ve güzel fotolar hocam..

daha bugün Uludað'daydým kayak için; çok keyifli bir aktivite, snowboard da öyle.. ancak benim de nivam olsa kayak takýmý almak yerine bir takým OK 144'ü tercih ederdim.. OK144'ler ile yapýlabilecekler kayaktan çok daha keyifli :) nacizane fikrimdir..
No mud, no fun...

MOUNTAINBIKER

YAW SIZDE ANA KONUDAN AMMA DA SAPTINIZ HAAAAA :o
ANA KONU DAGIN GUZELLIGI,BEN ORDA MISAL OLARAK DEDIM SNOW BOARDU ISTER ALIN ISTER ALMAYIN.EFES ALIYORSUNUZ YANINIZA MESELAAA,ALLAH ALLAAAAHHH ???
TAMAM....SNOW BOARD ALMAYIN ...TAMMAAAAMMMM.OK 144 ALIN EXTRAAA 4 TANEEE ;D