GENEL OLARAK AKÜ

Başlatan emre_ozk, Şubat 19, 2008, 10:39:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

feyzullah

aslýnda o kadar önemli deðil çok yatarsa sorun yapar kafaný fazla kurcalamýyayým sen rahat ol

dora

Link için teþekküler.
Niva 1041-firefly-Atlantis

Tolga

normal akü kaç derecede donar?
Tolga

dora

Sanýrým akünün içkimyasalýna baðlý deðiþiklik gösterebiliyor ama net bilmiyorum.
Niva 1041-firefly-Atlantis

niva07

Tam þarjlý akünün donma ýsýsý – 50°C  ile -70 °C'ler arasýndadýr, dolayýsýyla normal þartlarda þarjlý bir akümülatör donmaz.
Ancak deþarj olan aküler deþarj seviyesine göre 0 °C ile –10 °C civarýnda dahi donabilirler.
Özellikle soðuk mevsimlerde akülerin þarjlý durumda olmalarýna dikkat edilmelidir.

Kaynak burada

TANTO

NÝVAYA ÝKÝNCÝ BÝR AKÜ MÜ MANTIKLI YOKSA DAHA BÜYÜK BÝ AKÜMÜ MANTIKLI
Zalimin karþýsýnda YAVUZ;
Mazlumun yanýnda YUNUS.

kaneruslu

72 amper akü oldukça yeterli 2.ci aküye hiç gerek yok

niva07

72 amper akü takýldýðýnda baþka deðiþtirilmesi gereken bir parça var mý, þarj dinamosu ve konjektör gibi ?

Yevgeni

Aküyü takýp devam ediyorsun..

ecirman

Peki þarj dinamosu deðiþtirmeye kalksak ne önerirsiniz?

Çünkü aküden daha ziyade þarj dinamosu deðiþimi öneriliyor.

Ne dersiniz?
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

Yevgeni

Uyan bir tane varsa deðiþtirmek güzel olur.
Asýl dert dinamonun aþaðýda olup sürekli çamur, su yemesi. Dinamoyu yukarý almanýn bir yolu yordamý olsaydý þahane olurdu..

Harun

wastiee

dinamoyu komple yukarý almanýn þöyle bir yöntemi de var, görseller fikir verecektir:

http://ladaniva.co.uk/baxter/resources/RaisedAlternatorMounts.doc
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

reis28

özellikle vinc kulanan nivalarda yüksek amp li þarj dinomosu daha ehven düþük amp li dinomo aþýrý yüklenmeden sürekli konjektör ve diyot yakýyor arac ta yaþam aküsü iyi oluyor ama sonucta bu aküleri besliycek en az 100amp lik bir dinomo takmak faydalý olur ben pas11 en son satmadan degiþtirmiþtim dinomoyu
DURSUN USTA 05364629668