EGR VALFÝ VE VAKUM SÝSTEMÝ

Başlatan alerdem, Nisan 14, 2011, 03:17:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yamaha_gti

disbirütor vakum doðruda termo swichten sonrasý nedir ?

cenker

egr devren iptal edilmiþ egr ve thermoswitch baglantýlarý kendi içinde bos bir baglantý.
divers do it deeper

yamaha_gti

peki bu EGR devresini faal hale getirecem fakat þemadaki termoswichten sonra karburatore 2 baðlantýyý bulamadým  resimlerden anladýðýn kadarýyla bana yardýmcý olabilirmisin ?

cenker

sorun ile fark ettim, bu topikte su ana kadar yükledigim egr fotolarý 1.7 karburatörlünün egr devresine ait.  yeri gelmiþken belirtmekte fayda var

1.6 karburatörlünün ise aþaðýdaki gibidir.

vakum bir t ile bölünüp thermo switch ve distributöre gider fotoya göz atarsan anlarsýn, belirtmekte fayda var, egr içindeki diyafram delikse vakum kacagý olur, bu kacaktan vakum hattýna paralel baglý distributörde etkilenir, thermo switch ve egr valfin çalýþýrmý kontrol etmeden bu baglantýyý kurma  ;)

divers do it deeper

yamaha_gti

CENKER sen harikasýn
inanýrmýsýn evelsi gün bu resimdeki baðlantýnýn aynýsýný benim karburatörü ayarlayan arkadaþ yaptý.ama benim kafama takýlan ikinci giriþ yok diye ben yine eski hale getirmiþtim .
arkadaþým baðlantýyý yaptýðýnda akþama kadar arabayý böyle kullandým gidiþtede çekiþtede hiçbir fark olmadý ama yakýt durumu ne oldu bilmiyorum ölçmedim :P tabi bizim egrnin saðlam olup olmadýðýný allah bilir :) egrem bozuksa anlama þeklimiz varmý ?

cenker

egr yerinden sök vakum hortumunu agzýnla vakumla haraket ediyorsa saglamdýr.
thermo switchte 50 derece sýcaklýgýn üstünde acýlmaya baslayan bir anahtardýr  ;)
divers do it deeper

yamaha_gti

yamaha_gti

cenker sana son bir sorum olacak nette aradým bulamadým bu 1.6 karburatörlerin üzerinde ayarlar var sýrasýyla resimde iþaretledim bu ayarlarýn ne olduðunu söylermisin
1 = ?
2 = ?
3 = ?
4 = ?

fatih61

Bu egr valfi tam enjeksiyonlu nivalarda da var mýdýr?