Ek fan

Başlatan Liberator42, Mayıs 07, 2011, 11:50:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Liberator42

Merhaba arkadaþlar.Geçen yaz arazide az bir hararete maruz kaldýðýndan beri yað eksilten 91 modelime en son rektefiye yaptýk.Segmanlar kýrýlmýþ.Motor komple rektefiyeye girdi.Zaten daha önce iki kez rektefiye olduðunu gördük.Gömlekler,pistonlar tüm contalar deðiþti.Malum önümüz yaz,Adana çok sýcak ayný sorunu yeniden yaþamamak için önlem olarak motor V kayýþýna baðlý pervaneye ilaveten ön tarafa hurdacýdan alýnan çýkma Uno faný takýldý ve radyotör hortumu kesilerek araya 92-87 müþür baðlandý.Sýcak iklimde bulunan tüm arkadaþlara öneriyorum zira yazýn devirsiz kullanýmlarda hararet sorunu kaçýnýlmaz oluyor.Toplam maliyet 90 TL. Saygýlarýmla...

muhammedcelik1983

Þuan bende sanayide tofaþ faný taktýrýyorum  direk bir düðmeye baðlattým hararet sorunum yoktu ama 2000mt rakýmlara çýkýnca dik rampalarda hararet biraz yükseliyor ihtiyat olarak yaptýrýyorum malum adana yanýyor..

natillus_71

sanýrým bende böyle bi sistem kursam iyi olacak.

shadowturks

bende tofaþ faný takmýþtým 2 yýl oldu hararet yapmadý.
87-92 müþürle kullanýyorum sýkýntý yok.

burak_oz

ayný sorun bende de var yaylaya çýkarken araba su kaynatýyor. Fotoðraftaki uygulama hoþuma gitti. bu hafta içi acilen uygulayacaðým.iþ görür inþallah

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: burak_oz -  Şubat 16, 2015, 04:10:10
ayný sorun bende de var yaylaya çýkarken araba su kaynatýyor. Fotoðraftaki uygulama hoþuma gitti. bu hafta içi acilen uygulayacaðým.iþ görür inþallah

gayet iyi iþ görüyor sýkýntý yok þehirde, 1000mt gibi rakýmlarda ne yaparsan yap ýsý yükselmiyordu lakin 2bin 3bin gibi yüksek rakýmlara týrmanýrken yükseliyordu fan takýnca sýkýntý kalmadý lakin radyatör kapaðý eskiyse onu da yenilemeni tavsiye ederim genleþme kabýna su verip taþýrýyorsa..

rahmieken

araçlarýn yaþýný bilmiyorum. benim araç 1750m rakýmda sürekli. 2600 civarýndan yaz aylarýnda çok ciddi sýcakta yüklü geçtim. radyatör bakýmý vb tam olsun hiç hatýrlamýyorum fan açtýðýný. maalesef lpgli olduðu için belli sýcaklýk derecelerine çýkýyor. gözüm alýþkanlýktýr hep ibrede ama sýcakta hiç sesini çýkarmadý. ciddi sýcaklýk bizim burda maksimum 30 derecedir. ama güneþ güzel yakar. he anlattýðým yer Van. bekleriz :D
bir de eskilerden öðrenilen durum, hararet yükseldiði zaman durulamayacak bir yerde iseniz kaloriferi sýcaða çevirip tam açýn derler. içerde sucuk olunsada araç yaþar derler

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: rahmieken -  Şubat 16, 2015, 08:13:45
araçlarýn yaþýný bilmiyorum. benim araç 1750m rakýmda sürekli. 2600 civarýndan yaz aylarýnda çok ciddi sýcakta yüklü geçtim. radyatör bakýmý vb tam olsun hiç hatýrlamýyorum fan açtýðýný. maalesef lpgli olduðu için belli sýcaklýk derecelerine çýkýyor. gözüm alýþkanlýktýr hep ibrede ama sýcakta hiç sesini çýkarmadý. ciddi sýcaklýk bizim burda maksimum 30 derecedir. ama güneþ güzel yakar. he anlattýðým yer Van. bekleriz :D
bir de eskilerden öðrenilen durum, hararet yükseldiði zaman durulamayacak bir yerde iseniz kaloriferi sýcaða çevirip tam açýn derler. içerde sucuk olunsada araç yaþar derler

Hocam Adanada yazin 45dereceleri goruyoruz lakin sehir ici kullanimda olsun düþük rakimlar olsun isi hic yukselmiyor istedigin kadar sýkýþtýr ama yüksek rakýmlarda özellikle çok dik ve uzun rampalarda lowda malesef normalin uzerine cikiyordu ihtiyaten yaptirdim araç 2000 model günlük bakýmý yapýlýyor  ;D

burak_oz

sizin radyatör büyükmüþ içten yapmýþsýnýz , dün bende uyguladým ek fan þahane oldu.Fakat benim radyatörüm küçük olduðu için ek faný radyatörün önüne panjurla radyatör arasýna koydum.

Bütün gün fan aradým durdum ama bulduðum fanlar hep büyük geldi.

Eðer panjurla radyatör arasýna fan koymak isterseniz kullanacaðýnýz fan " 10inch Universal Klima Faný " olacak, hiç baþka fan aramakla vakit kaybetmeyin.Ne tofaþ faný ne uno faný ne japon arabalarýn klima fanlarý hiç biri olmuyor.

geçen hafta 110 hararetle çýktýðým yere bu fan uygulamasý sonrasýnda 80hararetle çýktým.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: burak_oz -  Mart 09, 2015, 10:11:47
sizin radyatör büyükmüþ içten yapmýþsýnýz , dün bende uyguladým ek fan þahane oldu.Fakat benim radyatörüm küçük olduðu için ek faný radyatörün önüne panjurla radyatör arasýna koydum.

Bütün gün fan aradým durdum ama bulduðum fanlar hep büyük geldi.

Eðer panjurla radyatör arasýna fan koymak isterseniz kullanacaðýnýz fan " 10inch Universal Klima Faný " olacak, hiç baþka fan aramakla vakit kaybetmeyin.Ne tofaþ faný ne uno faný ne japon arabalarýn klima fanlarý hiç biri olmuyor.

geçen hafta 110 hararetle çýktýðým yere bu fan uygulamasý sonrasýnda 80hararetle çýktým.

Resim çektiysen bekliyoruz hocam..

burak_oz

resim çekmedim ama hafta sonu panjuru söker çekerim resim.Herkese tavsiye ederim.

Servise hararet sorunu ile gittiðimde illede büyük radyatör takýp 1.7lerin ikili fanýnýn takýlmasý gerektiðini baþka türlü sorununun çözülemeyeceðini söylediler.Tabi maliyet olarakta 600 TL fiyat verdiler.
90 liraya sorunu halletmiþ oldum   :D

kullandýðým fan budur :

http://www.canoto.net/?x=9&urun=975

NÝVACI

Faný bende önden takmýþtým
motor sabit faný (pervanenin) önüne takýn
sol tarafa takarsýnýz faný kullanmadýðýnýz zamanlarda rüzgarý kesiyor.
----------------------------------
O araç var olana göre dizayn edildi senelerce her þey söylendi.
termostat deðiþtir
radyatör þiþlet kurtarmadý kutarmaz üç kat yap
deðiþtir falan  falan
yazýn uzun rampalar dýþýnda fan istiyorsa aracýnýz
motor sorunu yaþýyorsunuz  çeþitli ayar eksikleri sibop Sekman yada motor istiyordur.
Her ustayým servisim deyeni kaale almayýn onbeþ sene
hararet diye  vibrasyoýn diye neler neler harcamadýkki
Rüyalarýmda bile vibrasyon görmeðe  baþladým taban saçýný deðiþtirdim bitti
on sene her kezin denemecisi olduk.
Kendinize iyi bakýn.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

burak_oz

kesinlikle katýlýyorum,her önerileni hemen yapmadan önce araþtýrmak ve daha basit ve mantýklý gelen çözümlere öncelik vermek gerek.

Þehir içinde yada 5-6 km lik rampalarda sorun yok hararet yapmýyordu zaten. ama arazi þartlarýnda 13-15 km lik yayla rampalarýnda hararet yaptýðý için taktým faný .Oldu da.

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar