KERMIT GERÝ DÖNÜYOR!!! 34 YJ 4909

Başlatan k. yusuf, Haziran 15, 2010, 03:36:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

k. yusuf

selamlar

þubat ayýnda aldýðým niva mý (adý kermit :D ) son 15 gün içinde yollara geri dönderiyorum... valla onu toplarken ömrümden ömür gitti. mükemmel bir arkadaþ oluyor.  onu bir ev gbi yapýyorum.  kahve makinesinden, sürekli basýnçlý hava kompresörüne kadar olacak...

resimleri ufak ufak ekleyeceðim.  önce kermit ile olan hikayemiz...:)

çok küçüklüðümden beri off-road a ilgim vardý benim. kendime uzaktan kumandalý jip yapar toza topraða sokardým. almanýn vakti geldiðinde osmaniyede bulduk bir tane. aramýzda var 1200 km yol... yeni toplanmýþ (mýþ). araç da resim de çok güzeldi. atladýk arkadaþýmla uçaða gittik.  tahmin ettiðimiz kadar temiz deðildi ama biraz da pazarlýk yaparak aldým kermiti.. önce ön þaftý söktük çýktýk yola. arkadaþým sürüyor ben yattým. 50 km sonra çekti saða. biþey koptu zýpladý gitti dedi. aradýk arabada eksik sað paçalýktý bir tek. dedik o uçtu heralde...

pozantýda ben aldým yavru ceylaný yola devam 80 km/s ile.  170. km de km teli koptu. kýsmet dedik devam ettik. meðerse þanzýman ilk sinyalleri o þey koptuðunda vermiþ.

her yakýt alýþýmýzda yeni bir ses veriyor ama bir önceki sesten eser yok. istanbula 18 saatte geldik. köprü trafiðinde orta diferansiyel kulaðýndan çýkarakk tek tarafýndan düþtü Cheesy  vites kolundan çekerek oturttuk. bir kere daha düþtü yine oturttuk.

artýk evime 100 metre yok araçtan çýkan ses dehþet. sanki þaft yerde sürünüyor. parkettim aracý çýktým iki saat uyudum indim yine düþmüþ þanzýman Cheesy taktým 200 metre aþaðýdaki dükkanýma gittim parkettim.

ertesi sabah benim arkadaþ iþe gideyim derken olduðu yerde þaftýn istavrozunu kýrmýþ. tabi saðlam bir fýrça  Smiley

aracý dükkana aldýðýmda gördük ki 50. km de kopup giden þey altý köþe takozun yarýsýymýþ.  yarým altýköþe takoz ile 1150 km yol yaptý kimsenin beðenmediði niva.

bizi yolda býrakmadý evimize kadar getirdi, evimizin önünde býraktý kendini.

þimdi heryerini güzelce söktüm kaportasý yapýlýyor. hiç beklemediðimiz yerde çürükler çýktý ama canlandýracam onu.

çok güzel çok farklý bir niva geliyor yakýnda...

saygýlar...

ilk hali bu kermit'in...

sýrasýyla bütün resimler gelecek...

bizi izlemeye devam edin  8)

k. yusuf

önce kermit i güzelcene anadan üryan soydum :)

baðýrsaklarýný dýþarý çýkardým

kaportasýna baþladýk ki tutup 5000 tl versem bu kadar güzel toplanamazdý...

kermit e can veren Cengiz Usta! her akþam iþ çýkýþý gelip gece yarýlarýna kadar býkmadan usanmadan en ufak ayrýntýsýna kadar yaptý. ne kadar teþekkür etsem azdýr...

bagaj problemi bu araçlarýn olmaz ise olmazý.  Halil Ustamýz 2 mm sertleþtirilmiþ sacdan  lpg yuvasýný yaparak cuk diye oturttu. 60 litre lpg tanký artýk görünmüyor :) teþekkürler Halil Aða!

kardeþimden öte ortaðým Kadir Usta ile altýný kaplarken... alt taraf komple temizlendikten sonra 1 kat astar atýldý. onun üzerine bütün ek yerleri çekomastik yapýldý, üzerine 4 kat arayla pütür atýldý. 12 tane pütür yedik altta   :D

ve kaporta iþi bitti :) sýrada boya var...

boya iþlemi 2.5 hafta sürdü. aracýn büyük bir bölümü soyulduktan sonra gerekli yerler çekomastik ile desteklenerek iki kat astar ve iki kat boya atýldý... hiçbir iþçilikten kaçmayan muammer ve muhammet usta ya teþekkür ederim. çil çil oldu kermit :)

boyadan çýktýktan sonra doðru egzosa götürdüm. 3 gün egzoscuda kaldýktan sonra Þükrü Usta bir amerikanýn sesini vermeye baþardý :) sanki V8 motor var  :D çekiþ acayip arttý. çift çýkýþ olarak arka çamurluðun önünden dýþarý çýkartýldý...

daha önceden 4 kat antipas boya, baðlantý yerlerine çekomastik çektikten sonra 4 kat pütür atmýþtýk. bu pazar da akþama kadar aracýn içi ile uðraþtýk... tabaka zift ile aracýn içini tamamen kapladýk. gerçi henüz bitmedi hala devam ediyoruz. þimdilik bu kadar. bitirdikce resimleri ekleyeceðim  ;)

saygýlar...

diff-lock86

hayýrlý olsun öncelikle,araçta toplanmaya potansiyel var görünüyor o yüzden býkmadan sýkýlmadan uðraþýn derim keçilerimizin parçalarý ucuz bir kaç ile gerçekten insanýn moralini düzeltebiliyorlar ,gerisi gelecektir yavaþ yavaþ çalýþmalarda baþarýlar diliyorum kolay gelsin   ;)

devmýnýda bekliyoruz tabiki  :)
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

Yevgeni

Egzost çýkýþlarý arazide ezilmeyecek mi oturduðunda, marþpiye topraðý öptüðünde?

k. yusuf

egzos komple yuvarlak deðil. onu düþünerek üst kýsmýný yatay olarak araca uyarladýk. egzos kafasýaltlý üstlü iki çýkýþ gözükürken aslýnda sadece alt tarafdan çýkartýyor dýþarýya. üst taraf oturmalara karþý destek görevi görüyor

Yevgeni

Yusuf, egzost çýkýþlarý öyle ya da böyle yamulur, kýrýlýrsa üzülme ki, bana kalýrsa bir tümsek, vs geçiþinde hasar alacaktýr..

k. yusuf

þansýmýzý bir deneyelim Yavuz Abi :)  aranýza alýrsanýz temmuzda olacak buluþmalara ben de katilmak istiyorum. sonuçta herkesin tecrübesi var bu iþte.  önerileriniz de dinlemek isterim :)

Yevgeni

Sezonu geçen haftasonu kapattýk gibi. Hava çok ýsýndý, toprak kurudu ve daha da kuruyacak.
Belli olmaz gerçi, yine birimizin sýrtý kaþýnabilir. Ama en erken bayram tatilinde Küre Daðlarý var. Temmuz'daki Karadeniz hamlesini saymýyorum tabiy..

k. yusuf

hayýrlýsý artýk tam teþekkül bekliyor olacaðýz :D

k. yusuf

devam ediyoruz

cam, kapý çerçeveleri, kapý içleri ve kalan baðlantý yerleri teroson mum spreyi ile mumlandý

alt zift uygulamasý bittikten sonra alev almaz sünger tabaka ile kaplanýyor. halen devam etmekte...

aracýn elektrik tesisatý komple deðiþiyor. kafayý yemek üzereyim... motor içi çýkýþý arýyorum bir gündür... bu arada yeni model sýfýr torpidomuz geldi...

iþlemlere devam ediyoruz...

diff-lock86

güzel gidiyor geliþmeleri bekliyoruz detaylý
kolay gelsin...
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

Maestro

Hayýrlýsý olsun...  ilk hali bu ise son halini cidden çok merak ediyorum.. ilk hali bile benim TET 96  nýn yanýnda sýfýr gibi duruyor.. :))  ben Ýstanbul dan almýþtým, üzerinde OK 144  ler vardý, izmir e kadar arkadaþým Cenk getirdi... alaþehir boya yaptýrdým..mekanik aksama bakým vs..  arkadaþýn mazda çift kabinden çýkma lastikleride taktýk.. :))  Niva anlatýlmaz.. yaþanýr..

Maestro

emre_ozk

Güzel birþey çýkýyor ortaya kolay gelsin..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

adanalý001

dayýý allah utandýrmasýn.. benim eski nivamm alýrken demiþtin çok þey yapýcaz die gerçekten uðraþmýssýn wallðaa.. allah kazasýz belasýz binmek nasip etsin benim eski keçiye ....