IZOLASYON & DÖÞEME

Başlatan leondede, Mart 07, 2007, 06:08:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

leondede

Selam;

96 Nivamýn iç döþemesini komple yenilemek istiyorum. Taban - tavan - kapýlar dahil  adam gibi soyup gerekli tadilatlarla ( tabanda malum paslanmalar mevcut ) yenilemek beni aþýyor..tek baþýma halledebilecegim bir iþ degil...tavsiye edebileceginiz bir adres var mý bu iþlemler için...teþekkürler

ISIK
NÝVA - 96

Yevgeni

Boya da var mý iþin içinde?

cenker

sitede ses yalýtýmý ve pas korumasý ile ilgili býr yazý mevcut aracýný soydurup kaporta iþlemlerine gectiginde kafana takýlan sorular kulanýlcak mlz teknik detaylar hakkýnda sorularýna elimizden geldigince yardýmcý olmaya calýsýrýz...
divers do it deeper

leondede

izolasyon ile ilgili yazýnýzý not olarak aldým bile...ancak dedigim gibi ekipman ve zaman açýsýndan kendim halledebilecegimi sanmýyorum..beni aþar gibi geldi gecen gün þöyle bir paspaslarý vsr kaldýrýp kontrol ettigimde.....kaporta boya da istiyor elbet...11 yýldýr boya görmemiþ..paslanmalar mevcut ..ancak bütçem ilk etapta içini adam etmek..akabinde boya iþini halletmek þeklinde planlý...yürürüne ciddi para harcadým...buna bagli olarakda iþin lüksü sayýlacak iç döþeme ve boya konularý ötelenmek zorunda kaldý bir süre...istanbul da yetkili servislerde bu iþlerin maliyetleri yüksek çýkmakta..niva da bana yeni bir konu oldugu için neresi dogru adres olabilir araþtýrmak istedim...
NÝVA - 96

cenker

bence yetkili serviste degilde guzel býr kaportacý boyacý ve döþeme elektikci ustasý ile giriþirsen bu iþe daha ucuza mal olur
servis rakamlarý yuksek olur býraz
divers do it deeper

ERCO

evet cenk e katýlýyorum servisten istedinizi alamasýnýz ama iþi seven biriyle yaparsanýz mukemmel olur ve daha saglam olur derim
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

leondede

Bostancý oto sanayinde 4 ayri boyaci ile görüþtüm..hepsi agýz birligi yapmýþcasýna
2000 YTL telafuz etti - boya & kaporta iþine. Ýç döþeme için bir usta buldum, o da zift uygulamasý haric ( tabaka halinde uygulanan zift yalýtým malzemesi yapacakmýþ direk saca - yani önce zift süreyim..sonra uygulmaya geceyim degilmiþ onun yapacagý)400 YTL istedi. Zifti de oto - yýkamacý yapar dedi..toplam 2500 YTL yi bulmakta..buna elektrik vsr dahil degil..elektrikciye iþim düþermi bilemedim sonucta aracýn sökümünü boyacý camcý + elektrikci ile beraber yapacagý için 2000 YTL bu iþide kapsar diye hesap ettim......2000 YTL bütceyi aracýn motoruna ileride yapacagým masraflar için ayýrsam daha mantýklý bir yatýrým olur diye düþündüm..
motor + yürürü saglam bir araç mý ? afili & görüntüsü güzel bir araç mý ? bu ikilem beni bogmaya baþladý...arazide saga sola sürtünmekten illaki güzelim boya çizilecek..kaporta illaki darbe görecek....istanbul bostancý oto sanayinde rayiç bu olsa gerek..boya yaptýrmayý düþünenlere fikir olur....bu arada 2000 YTL den düþük bedelle iþini iyi yapan bir adres bileniniz varsa fikirlerini almak isterim  :)

NÝVA - 96

Yevgeni

Ben 96/1700 Niva'yý Ekim 2006'da boyattým. Keyfi deðiþen parçalar dýþýnda boya iþçilik 750, boya 1500 tuttu Lada yetkili servisinde. Araç külliyen soyuldu, sadece bir parmaklýk minik bir çürük çýktý. Onun dýþýnda temizdi yapým iþi çýkmadý. Bu yetkili servis fiyatýdýr.

Boyadan çýkýp cillop gibi olduktan 2-3 hafta sonra direkt ormana daldým. Tabii ki dallar budaklar çiziyor, ama pasta cila ile halledilebiliyor. Boya sonrasý toplam 3 kez ciddi parkura girdim (Kaz Daðlarý gezisini saymýyorum) ve saðýný solunu vurmadýðýmdan kelli pasta cila ile çözdüm olayý.

Makul bir boya ve iþçiliðinin 2000 YTL'den ucuza çýkacaðýný sanmam. Kaporta boya ince iþtir. Pazarlýða paralel fiyat düþebilir elbet ama ucuz etin yahnisi özellikle kaportada ucuz olur, bilin. Sürekli yanýnda durup kontrol etmezseniz parça konulup kaynaklanmasý gereken olasý çürükleriniz örneðin macunla kapatýlýverir, aklýnýzda bulunsun..

leondede

kaporta - boya  - iç döþeme - taban & taban yalýtým vsr iþleri için sanýrým bir adres buldum..yakýn vakitte nivayý komple boya kaportaya sokuyorum...

ses ve ýsý yalýtýmý konusunda Cenker Bey in yazýsýný dikkate aldým elbet.
Nacizane tavsiyeniz ne olur; kabin icinde ses yapan yerleri sökmek istiyorum.Misal arka emniyet kemerleri - baglantý yerleri ile birlikte..arka camlarýn altýnda plastik döþeme ile saç arasýna elyaf vsr tepip sacýn titresimini vsr kesmeyi düþünüyorum..tavan döþemesi komple sökülüp saç üstüne yapýskanlý zift plaka+ kece +
tavan kaplamasý düþünüyorum..taban Cenker in tarif ettigi üzre pütül + izft yalýtým plakasý vsr...

o kadar iþe giriþmiþken gözden kaçýrmak istemem...tavsiyeleriniz olacaksa seve seve kabulum...

saygýlar
NÝVA - 96

ERCO

www.guvenlada.com

cenker

Alıntı yapılan: leondede -  Mayıs 04, 2007, 06:15:26
Bostancý oto sanayinde 4 ayri boyaci ile görüþtüm..hepsi agýz birligi yapmýþcasýna
2000 YTL telafuz etti - boya & kaporta iþine. Ýç döþeme için bir usta buldum, o da zift uygulamasý haric ( tabaka halinde uygulanan zift yalýtým malzemesi yapacakmýþ direk saca - yani önce zift süreyim..sonra uygulmaya geceyim degilmiþ onun yapacagý)400 YTL istedi. Zifti de oto - yýkamacý yapar dedi..toplam 2500 YTL yi bulmakta..buna elektrik vsr dahil degil..elektrikciye iþim düþermi bilemedim sonucta aracýn sökümünü boyacý camcý + elektrikci ile beraber yapacagý için 2000 YTL bu iþide kapsar diye hesap ettim......2000 YTL bütceyi aracýn motoruna ileride yapacagým masraflar için ayýrsam daha mantýklý bir yatýrým olur diye düþündüm..
motor + yürürü saglam bir araç mý ? afili & görüntüsü güzel bir araç mý ? bu ikilem beni bogmaya baþladý...arazide saga sola sürtünmekten illaki güzelim boya çizilecek..kaporta illaki darbe görecek....istanbul bostancý oto sanayinde rayiç bu olsa gerek..boya yaptýrmayý düþünenlere fikir olur....bu arada 2000 YTL den düþük bedelle iþini iyi yapan bir adres bileniniz varsa fikirlerini almak isterim  :)

dostum zift kaplama için oldukca astronomýk býr rakam talep etmiþler senden gidicek zift tahmýný 40 ytl falan tutar basir býr taban kaplama için 400 ytl yuksek bir rakam bence o konuda býraz pazarlýk yap

guzel býr kaporta içciligi temizleme 2kat astar besleyýcý býr kat astar 2 kat boya gibi bir uygulama yapýcakalar ise 2000 ytl normal býr rakam
divers do it deeper

leondede

Cenker haklýsýnýz.....düþündürmeye baþladý.....en sonunda boya - kaporta haric diger iþleri kendim yapýcam sanýrým  ::)
NÝVA - 96

ERCO

elinizden geliyorsa yapýn  derim gonlunuze gore doþersiniz
www.guvenlada.com

MCC

bence de en güzeli kendi yapacaðýnýz olacaktýr ama tabii vakit meselesi, ciddi bir zaman ayýrmak gerek o iþlere iyi sonuç almak için.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

evet cagtay sendede cokzaman varya
www.guvenlada.com