Akçakoca-Düzce-Bolu Dolaþmasý (28-31 Ekim 2021) (Tam Yedi Yýl Sonra)

Başlatan Harun, Kasım 21, 2021, 09:14:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Herkese selamlar, tam yedi yýl sonra Nivam ile yeniden Bolu çevresi dolaþmasý yapmaya niyetlendim. Kýsmet oldu gerçekleþtirdim. Rota biraz deðiþik oldu, sosyal medyaya inat yine burada paylaþmak istedim  ;D ;D
Rota 28 Ekim sabah Istanbul çýkýþ, Karasu-Akçakoca-Düzce-Bolu-Kýbrýscýk-Seben-Mudurnu (Konaklama)-Göynük-Taraklý-Istanbul varýþ þeklinde oldu.
Konaklama bir gece Niva içinde, 2 gece Mudurnu'da tarihi bir konakta (yedi yýl önceki konak  8)) þeklinde oldu.
Fotolarý ayýklamak iþ-güç nedeniyle uzun sürdü. Anca paylaþabiliyorum.

Harun

28 Ekim sabahaý düþtüm yollara... Karasu üzerinden ilk durak Akçakoca idi. Çok çok uzun zamandýr görmediðim bir yerdi "sakin þehir" Akçakoca. ;D

Yolda kahvaltý Niva üstünde..

Buyurun Akçakoca...

Harun

Harun

Akçakoca'nýn eski mahalle diye tabir edilen ve pazar kurulan yeri var,asýl görmek istediðim yer orasýydý ancak 29 Ekim sebebiyle pazar kapalýydý.
Belki de iyi oldu, terkedilmiþ mahalle formatýnda baþtan baþa gezdim. Bu arada restorasyon çalýþmalarý vardý harýl harýl. Turizme kazandýrýlacakmýþ, umarým güzelliklerin içine etmezler. :o

Ýþte Akçakoca'nýn tarihi kýsmý. 8)

Harun

Harun

Eski Mahalleden sonra Akçakoca'da görülmesi gereken yerler listesinde yer alan Ceneviz Kalesi'ne geçtik Nivam ile. Kaleden geriye pek birþey kalmamýþ ancak manzara güzeldi.

Harun

Harun

Sonraki durak Kurugöl Kanyonu idi. Maalesef gerçekten kuru idi. :( >:(

Harun

Akçakoca'dan çýkýp da Düzce'ye doðru inerken yol üzerinde Fakýllý Maðarasý tabelasý gördüm, "vakit de var" diye düþünüp daldým içeriye.

Fakýllý Maðarasý...

Harun

Bolu Merkeze doðru giderken bir tesiste geceyi Niva'nýn içinde geçirmeye karar verdim. Yeme içme ve WC ihtiyacý için de iyi oldu.
Ertesi sabah erkenciydik Nivam ile.

Harun

Bolu Merkezde ilk hedefimiz Gölcük Milli Parký idi.

Favori mekanlarýmdan birisi olan yer Ekim sonu Kasým baþý gibi çok daha etkileyici bence  ;D

Harun

Harun

Harun

Bolu'dan çýkýp kalacaðým yer olan Mudurnu'ya inmeden, 7 yýl önceki turda göremediðim Kýbrýscýk ve Seben'e çevirdim rotayý.
Kýbrýscýk çok küçük ve þirin bir yer, Köroðlu'nun da memleketiymiþ.

Harun

Kýbrýscýk dan sonra rotayý Seben ve görülmesi gereken Kaya Evleri'ne cevirdim. Gerçekten etkileyici bir yerdi herkese görmesini tavsiye ederim 8)