NÝVA YA EN UYGUN JANT VE LASTÝK HANGÝSÝDÝR YARDIMM!!

Başlatan avcý44, Temmuz 22, 2014, 11:57:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avcý44

Arkadaþlar arabamda ok 144 ve orijinal jantlar var deðiþtirmek istiyorum hangisini tavsiye edersiniz.Bu lastik ve jant araca uygun mu???

Harun

Niva'ya en uygun jant ve lastik elbette ki orjinal ölçülerindeki jant ve lastik.
Onun dýþýnda kýrk çeþit lastik ve jant kombinasyonu denendi.Kullaným amacý da önemli olmakla birlikte ekteki konuya gözatmaný tavsiye edebilirim.
Biraz uzun ama detaylý...

http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=188.0

kaneruslu

standart modifiyesiz Arazi araçlarýna en uygun jant sac jantlardýr , arazi (offroad) þartlarýnda   darbeyi jantýn almasý lazým , jant darbeyi almaz ise baðlý bulunduðu yere zarar verir

Yevgeni

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Temmuz 25, 2014, 08:53:21
standart modifiyesiz Arazi araçlarýna en uygun jant sac jantlardýr , arazi (offroad) þartlarýnda   darbeyi jantýn almasý lazým , jant darbeyi almaz ise baðlý bulunduðu yere zarar verir

Dahasý ilk darbeyi alýp yumuþatan lastiktir.
Yanak yüksekliði bu anlamda önemli.
Elbette lastiktiðin yumuþak hamurlu olmasý gerektiðini söylemeye gerek bile yok..

berkayonwheels

OFSET derdiniz yoksa orjinal jantýn uzerinde federal couragia basýp devam edin horam...
...and to hear the lamentation of their women

avcý44

ABÝLERÝM merhaba benim 2000 model bir nivam var aldýðýmda üstünde ok 144 vardý ve orijinal jant var .Arazide oldukça performansý yüksek ama asfaltta arabayý çok yoruyor ve hýzý  90-100 kmh geçmiyor.  niva ya en uygun hem asfaltta hem de hafif arazide kullanabileceðim bir lastik var mý bu konuda daha yeniyim ve de bu lastiklere uygun jant önerebilirmisiniz. abilerim yardýmlarýnýzý eksik etmezsiniz umarým.SAYGILAR...

Harun

Alıntı yapılan: avcý44 -  Ağustos 21, 2014, 10:35:48
ABÝLERÝM merhaba benim 2000 model bir nivam var aldýðýmda üstünde ok 144 vardý ve orijinal jant var .Arazide oldukça performansý yüksek ama asfaltta arabayý çok yoruyor ve hýzý  90-100 kmh geçmiyor.  niva ya en uygun hem asfaltta hem de hafif arazide kullanabileceðim bir lastik var mý bu konuda daha yeniyim ve de bu lastiklere uygun jant önerebilirmisiniz. abilerim yardýmlarýnýzý eksik etmezsiniz umarým.SAYGILAR...

biraz uzun ama incelemen tavsiye ederim

http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=188.0

avcý44

www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=151

Peki bu lastik nasil fiyatini uygun buldum ama hiza müsaid mi hafif arazide nasil bilgi verebilirmisiniz lastik hakkinda.SAYGILAR