DEÐERLÝ USTALARDAN ACÝL YARDIM ...

Başlatan Heckler Koch, Mart 12, 2013, 10:36:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Heckler Koch

Deðerli ustalarým abilerim kardeþlerim arkadaþlarým,bu güzel forumda sizlerle birlikte  olmak Niva severlerle ayný ortamda bulunmak beni mutlu edecektir.
Aranýza  yeni katýldým 8-10 bin Tl arasýnda  bir  Niva alna düþüncem var þayet  modifikasyon konusunda bilgim yok sizler gibi bilgi konusunda ileri olan tüm dostlarýmýzdan bilgi almak  istiyorum.
Resimde görülen Niva aracý sanýrým herkes görmüþtür benim alacaðým Niva aracýmý bu þekilde bir modifiye yapmak istesem bana pahalýya patlarmý? ne kadar bir fiyat gerekir ,araçý sadece tarla ve bað gibi ortamlarda kullanacaðm için (Sert kullanmama) herangi bir teknik sorun yaþayabilirmiyim.
Verdiðiniz CEVAPLAR  ÝÇÝN Þimdiden teþekkür ederim.

video:
http://www.youtube.com/watch?v=yxR-MS8SlVk

Resim
http://www.itusozluk.com/gorseller/lada+niva/172964

shadowturks

videodaki araç portal akslý..
o yüzden bu kadar yüksek..
neyazýk daha türkiyede yok bu parçalar.
4* 2000  euro karþýlýðý yurt dýþýndan getirebilirsin...
benim 5 cm yükselttiðim nivamla ayný yerden rahat geçerim
dehlemesini bildinmi altýndaki küheylanda yürür..
önce alýcaksýn bir niva gerisi gelir....
hep böyle baþlamadýkmý ey ustalar????

Heckler Koch

Sayýn shadowturks Öncelikle  verdiðiniz bilðilerden dolayý teþekkür ederim . 2000 euro  vermek bir dert hadi verelim nereden nasýl getirebiliriz  nerede montaj yaptýrabiliriz bunlar bir dert bunlarýn yanýnda baþka bir parçalara  gerek varmýdýr ? bukadar  yükseltilen bir araçta teknik bir sorun  oluþurmu ?

shadowturks

5 cm yükseltmeden fazlasý (profeyonelce yapmak þart) nivanýn dengesini bozar. akslarýný yorar vs.vs.
ayrýca tanesi 2000 euro nivanýn 4 tekeri var.. ;) :)
standart nivanýn arazide neler yapabildiðini görsen hiiiiç bunlarý düþünmessin....
o portal akslarla niva traktör olur ancak arazide kullanýrsýn asfalt yolda 50-60 ý geçemessin...
herþeyin orjinali iyidir.......

Harun

Tahsin bey aramýza hoþgeldiniz,
Nivanýz kullaným amacý sert offroad mu?
Erkan'ýn dediði gibi ehil ellerde yapýlan ölçülü modifiyeler ile zaten þaþýrtýcý derecede yüksek olan Nivanýn arazi kabiliyeti daha da artýyor.
Ölçüyü aþan modifiye Nivayý terazisinden þaþýrtýr ki,araçtan bile soðutur insaný.
Umarým gönlünüze göre Niva bulur aramýza katýlýrsýnýz tez zamanda.
Selamlar

cakrakin

yükseltme kitiyle uðraþtýðýna deðmez tak üstüne 205\80 R 16 lastik 10 santim yerden yükseltir seni istediðin yere girer çýkarsýn