ZORLU YOLCULUKLAR: KONGO

Başlatan Yevgeni, Haziran 07, 2012, 05:41:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

4 günlük menzil (600 küsür km), 1-2 derken 4 hafta sürüyor.
Biri off road mu dedi? Duyamadým?

[embed=425,349]<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/2VbmRqlo2X8?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/embed]

Harun

Yolculara çok acýdým,yolun yarýsýný tabanvay gidip donlarýna kadar çamura bulanýyorlar yeri geldiðinde :D
bu arada biri kanal geçiþi mi dedi? :P

akýn61

halimize binlerce kere þükretmek lazým..... bizim zevk için yaptýðýmýz þeyleri insanlar zoraki olarak yapmak zorunda kalýyorlar.....
bir de offroad dediðin bumudur? tek kelime BUDUR.
Bize her yer TrabzoN

mehmet22

adamlarýn yaþam tarzý olmuþþ
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

****OZGUR****

SuSu SUZÝKÝ SuSu SUZÝKÝ çýkarýmsenle herDAÐASUZUKÝ

vehbi

:o
gecenlerde nat geo adv.  da izledim, muhabettin devamý derin sarsmýþtý; köye giden yol ve yolculuk çilesi bir yanda dursun 650 kiþilik köy nufüsu yerel madencilik sebebiyle 6 ayda 10 katýna çýkmýþ.. bölgede cobalt madeni varmýþ. enternasyonal þirekteler hepsinde deli gibi eþeleyip dururlarmýþ.. sadece bir maden yerel yönetime verilmiþ, yönetim de halkýn kullanýmýna sunmuþ.. ömrünün baharýnda iki civan kardeþ 12 saat çalýþýp 50 þer kiloluk (güvenlik yok, alet edevat yok, baret bile yok. yok yok.... ) torbalarda sýrtlarýnda yein 10-15 mt altýndan kama ve kazma ile eþeleyerek maden çýkaýyor.. çýkanlar bir merkezde toplanýyor . 50 kilosu 2usd ye satýlýyor.. Enfazla alan ülke çin ve hindistanmýþ bunlar ise 200 usd den okutuyormuþ. 50 kg maden 2 usd, buna karþýlýk bira 1,50 usd ( bu karþýlaþtýrmadaki örnek de çok ironik, sanki adamlarýn tek eksiði bira) ..civanýn biri konuþuyor, "bana hristiyan ol okula git oku diyorlar".."ne kadar anlamsýz, gerçeði bilmiyorlar sanki ; Fransýzca konuþunca karným doymayacak "!  " ben burda para kazanýp karnýmý doyuruyorum".....
..
yorum yok..
"free as a bird"

NÝVACI

Çine yataðan arasýnda  22km yolda 220 viraj  vardý (GÖKBEL GEÇÝDÝ) karþýlýklý geçilemezdi birisi mutlaka yol vermeliydi
Bizim hala aklýmýzda uzaklarda aramayýn.
Bu günlere þükürler olsun.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar