DUÞ VE VÝNÇ KUMANDASI.

Başlatan hakanbusa, Ağustos 22, 2011, 11:56:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanbusa

hakanbusa

Vinç kumandasý Universal. Her marka vince uyumlu. Çamurda kablolar ile uðraþmak tan iyi. Ayrýca araç içine kumanda yapmaktan daha basit ve daha az maliyetli.

BAHADIR

Goliathlarýn üzerinde orjinalinde olan kitle birebir ayný.

yusuf

Uzaktan kumanda iyi imiþ HB. Bir tane edineyim.

hakanbusa

Al Yusuf abi. Kemere takmak için kýskaçý da var.

Yevgeni

Duþ aparatýný anlamadým ben.
Bir su kaynaðýndan su transfer ediyor sanýrýmsa, e kaynaða direkt girsek olma mý?

hakanbusa

Yavuz cum. Bidonda ki suyu çekip, duþ yapabiliyorsun. Etrafta akarsu vs. yok ise, çok faydalý.

hakanbusa

Suyu çok kýsýtlý kullanýyor.

Yevgeni

Bütün bu aksesuarlarla (matýydý, tulumuydu, çadýrýydý, aluminyum piþirme setiydi, vs) ev konforunu araziye taþýyoruz sözün özü. Ben yine de minimum ekipmanla mümkün mertebe hafif yürümeyi tercih ediyorum. Misal þiþme yatak yok artýk, sadece mat var. Lakin günün birinde lazým olanda Babacandar'dan tarçýn çýkmasý ise ayrý bir hikaye örneðin..

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 23, 2011, 05:32:37
Bütün bu aksesuarlarla (matýydý, tulumuydu, çadýrýydý, aluminyum piþirme setiydi, vs) ev konforunu araziye taþýyoruz sözün özü. Ben yine de minimum ekipmanla mümkün mertebe hafif yürümeyi tercih ediyorum. Misal þiþme yatak yok artýk, sadece mat var. Lakin günün birinde lazým olanda Babacandar'dan tarçýn çýkmasý ise ayrý bir hikaye örneðin..

Bu yolun sonu karavan hayatýna çýkar... ;D

Yevgeni

Alıntı yapılan: taiga -  Ağustos 23, 2011, 06:20:35
Bu yolun sonu karavan hayatına çıkar... ;D

Tam tersi, eşek üstünde minimum esvapla seyahate çıkar (benim için).
Aha pattiz, alam yiyem. Aha su akar, içem.
Nefis..

hakanbusa

Toz.toprak Yazin gezi ve kamplarda ozellikle yaylalarda.is yapar dusuncesi ile aldim. Fiyati da.mantikli geldi. zaten huma biraz daha indirim yapiyor. en kotuarabayi yikariz. :)

yusuf

Bu bir nevi  hastalýk. Outdoor magazalarýný gezerken birþey görüyorsun, beynin hemen kampta bir olayla birleþtiriyor ve malý alýyorsun.

1 sene sonra bakýyorsun ki hiç kullanmamýþsýn. Atýyorsun.

Bu illetten bende de vardý.

yusuf

Ben artýk içinde bulunduðum ortamý bütün verileriyle kaydedip yazmak istiyorum.

GPS, harita, izler, görüntüler, bitki türleri, lokal araþtýrmalar ... vs.

Keþfe yönelmek istiyorum.

"neyi keþfetmek, zaten herþer biliniyor" derseniz "farklý bir bakýþ açýsý ve yorum" derim ben.

Biraz yaratýcý beyinler gereksinim var.

Kuþkusuz keþif, herkesin gittiði yoldan olmuyor. Bunun için yay ve amortisör modifikasyonuna girdim.

Duþ yerine en son bunu aldým mesela (santigrad da ölçüyor, nemle birleþtirip hissedilen ýsýyý da bildiriyor. Kablosuz.)