NEDEN NÝVA ALIYORUZ > SONRA SATIYORUZ ?

Başlatan yusuf, Mart 30, 2009, 09:00:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

babacandar

Ben bu makinalarý seviyorum... Küçümseyen küçümser o onlarýn kendi küçüklüðüdür..
Biiirrrr ben profesyonel yarýþçý deðilim ki en kýsa sürede engeli geçmeye çalýþayým.
Ýkiiiii hepsinin geçtiði yerden öyle böyle geçiyormuyum .. geçiyorum .. onlarýn kaldýklarý yerden ben geçsem ne var geçmesem ne var,  ki çoðu zaman kaldýklarý yerlerden biz çekirge gibi geçiyoruz... Altý üstü geçemezsem vinçlerim veya vinçletirim kuþ gibi kendimi olur biter...
Üççççç masraf kýsmý bu modifikasyona en fazla parayý herhalde ben harcamýþýmdýr diye düþünüyorum.. onun da bana maliyeti 700 TL ama elimde 2 takým komple aks mevcut yani verdiðim para yedek akslarda duruyor.. Bu arabanýn 2 aksý 500 TL
suzi nin tek aksý 1500 TL  

Döööörttt benim bu makina, tek vasýtam uzun yola da bununla gidiyorum.. iþe de bununla gidip geliyorum (offroad dönüþleri sonrasý pazartesi günü sýkýntýlý oluyor Banka'nýn otoparkýna çamur yýðýný olarak girmek ama millet alýþtý artýk..rivayet bile çýkarýyorlar arada geçenlerde senin araba temiz görünmüþ vs diye...) üstelik kamplarda çadýr olarak da kullanýyorum ..

Beeeþþþþ vergi hususu ... motor ufak vergi az ... o gördüðümüz modifiyeli  asfalt ciplerinin bir dönemki vergisi ile yüksek model bir ikinci el alýnýr.. sadece hava atmak için, çoluk çocuðun rýzkýný buraya yatýracak halimiz yok..

reis28

Alıntı yapılan: yusuf -  Mart 31, 2009, 02:29:52
Aman abi, tansiyona dikkat !

yusuf abi sahalara cok cýlgýn dönücem perhizimi siký tutuyorum 106kg den 97 kg indim hedefim 80kg form ve iyi bakýmla sezonda iddalý bir trelýr yarýþcýsý olarak sahalardayým abi
DURSUN USTA 05364629668

babacandar

Haaaa ....Prestij düþüklüðü ikinci sýnýf muamele meselesine gelince sayýn Arkadaþlarým.. inanýn ben þu ana kadar... Offroad atraksiyonlarý hariç (Ercova vs.)
günlük hayatta hiç böyle bir muameleye denk gelmedim.. üstüne üstlük bir sürü insan arabayý inceledi sordu... ALLAH HEPÝMÝZÝN NÝVASINI NAZARDAN SAKLASIN...

reis28

Alıntı yapılan: yusuf -  Mart 31, 2009, 03:16:23
Ben ilk kez tanýþtýðým Landrover özel servis ustasýna (adýný da vereyim. Oktay)

"Usta biz nivaya nereden kilit buluruz " demiþtim

" nalbura bir bak " dediydi. (    )

Onlarýn bakýþ açýsý için bir örnek bu

yusuf abi ben nivayý modifiye edip sahalarda boy gösterince o cok menþur usta arkadaþlar bana nivada demekki böyle yapýla biliyormuþ vaybe dediler yada bende aracýmý satýp bir niva alýcam diyen ve alanda cok oldu aracýný modifiye eden bir cok insan oldu yurdun her yerinden internetten takip edip araþtýrýn bizden baþka milletler araclarýna ne cýlgýn modifiyeler yapýyor þimdi yeni aldýgým samuru türkiyede hiç yapýlmadýgý þekilde modifiye edicem ve sahalarda sekicem ve gene ayný kitle diyecekki vaybe demekki bu iþ böylede yapýla biliyor arazi araclarýný modifiye etmek sanayi tekelinde ve cok paralý kaymak tabakaya hizmet eden ustalar tarafýndan muhteþem paralara yapýla biliyor diye bilinir ve arazide kimin aracý daha büyük daha güclü motoru en büyük lastigi varsa o daha güçlüdür ve üstündür zihniyetiyle bu iþi yapan insanlarýn daha az paralarla düþük maliyetlerle onlarýn karizmatik duruþlarýný gölgelememizden hoþnut olmalarýný bekliyemezsiniz ama devir degiþiyor þartlar degiþiyor
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

Niva da bizim gibi Nejat usta

Allah vucudumuza 214 kemik yerleþtirmiþ ama en gerekli yere bir tane bile koymamýþ.

bu arabayý yaþlanýnca yok eden tek sorun bu. Þase yok. Kupayý kaldýrýp yeni birþey yapmýyorsun.

Emre'nin gönderdiði kaza fotosundaki sorun da bu bence. Arabanýn altý tamamen çürüðünden ve þase olmadýðýndan tampon þöforün ayaklarýna kadar gelmiþ neredeyse. 

yusuf

Alıntı yapılan: reis28 -  Mart 31, 2009, 05:00:44
yusuf abi sahalara cok cýlgýn dönücem perhizimi siký tutuyorum 106kg den 97 kg indim hedefim 80kg form ve iyi bakýmla sezonda iddalý bir trelýr yarýþcýsý olarak sahalardayým abi

Süper Usta. Þu piknik olayýnýda katýlma.

Bana takýl.  Sumo'yi deneyelim. En az 4 kg verirsin

reis28

nivanýn altýna þase monte etmek mümkün fakat maliyetler cok yükseleceginden deymez trelýr aracý niva yapmak içnse aracý kesip bütün fazlalýklarýndan kurtarmak gerekiyor onuda trafikte kullanamazsýn plaka vermezler fakat nivayý doga gezgini madenci avcý balýkcý her türlü arazide hem iþ hem eglence amaclý kulanýla bilecek türkiye þartlarýndaki en uygun mali yönden arac nivadýr
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

O eksik kemiðin sonradan konulamayacaðýný sanýyorum. Ama ustalara soralým.

Bir eski yeþilçamcý abimiz vardý. Para bol ama yaþ ileri. O zamanlar simdiki haplar yok. Pompa taktýrmýþ. Pompayý açmýþ ama iþ üstündeyken kalbi durmuþ. Mevtanýnkini gören imam " ben bunu yýkamam" demiþ.

Lale filmden Kemal abi'nin hikayesi bu. Ayhan Iþýk dönemlerinin en iyi laboratuvarýnýn sahibi. Allah rahmet eylesin.

yusuf

Yevgeni

Trail.

Yani mümkün mertebe her türlü engeli aþabilme üzerine bir tür parkur, mücadele olayý. Genelde 2 vinç, kilitler vs.

Bizim Onur'un, Becce'nin Yunanistan'da gidip yarýþtýklarý versiyon. Türkiye'de de Becce'nin düzenlediði hani son versiyonu Ýðneada'da yapýlacak olan ama iptal edilen trophy, iþte trail dedikleri bu..

yusuf

Trail.

Tþk yevgeni, allah kolaylýk versin Reis usta.

four-wheeling, all-terrain vehicle,

Her bir yolun arabasý yani.

reis28

þimdi nejat hocam kelimeleri acalým daha önce yekpare þase olarak üretilmemiþ bir araca þase monte etmek aracý yeniden üretmek gibi bir olay bunun ben acýlýmýný yaparsam ne siz anlarsýnýz nede ben anlata bilirim yeni baþlayan arkadaþlar zaten bu iþn amatör safhasýndalar ki bu konular daha profesyonel kulanýmlara yönelik þu ingilizce kelimelerle aram pek iyi degil gene yavuz kardeþim sag olsun toparladý gecenlerde yunanlý arkadaþlara ingilizce bir þeyler yazayým dedim anlamýný ben bile bilmedigim laf lar etmiþim yavuz hemen durumu toparladý
DURSUN USTA 05364629668

emre_ozk

eski aracýmýza þase yapmayý çok düþündüm hatta kendim yapacaktým kaynak biliyorum alet vs herþey mevcut. ama nivanýn arka tarafýna þase yapmak kolay ama ön kýsýmýný daha çözemedim nivanýn ön dingili arka dingil gibi olsaydý þase yapmak çok kolay ve masrafsýz olur diye düþünüyorum..ama düþündüðüm gerçekleþtiremediðim bir hayaldi dün 9 yýllýk emaktar nivamýza veda ettim..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

reis28

trail dogrusunu yazdým bu sefer konuya gelince yurdumuzda kývýlcým caktý ateþ harlanmaya baþladý cok yakýndýrki tropi degil kýsa ve cetin parkurlarda kafana bir kask takýp üç noktadan kemerini baglayýp kot pantolonun ve tiþörtünle hafta sonlarý dehþet yapýlý araclarla etaplarda amatörce yarýþmak zamaný 1.vites low kas güçü beyin gücü ve ful adranalin hemde ayilelerle seyircili ortamlarda olacak cabamýz bunun içindir
DURSUN USTA 05364629668

seko

dursun abi ne zaman baþlýyorsun
samuyu modifiyeye...