KENDÝN PÝÞÝR KENDÝN YE KÖÞEMÝZ...

Başlatan shadowturks, Ocak 03, 2014, 12:59:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

akýn61

Kocaali bahsettiðin çerçeveyi fiberden yapýyolar diye biliyorum, bir arkadaþým arabasýnýn orjinal teyibini deðiþtirdiðinde yaptýrmýþtý... illaki senin oralarda da yapan birileri vardýr diye düþünüyorum... hemde tam telsiz ebatlarýna göre olursa çok daha þýk olacaðý aþikar....

kolay gelsin , geliþmeleri bekliyoruz...

Burhan amca ,  fabrika ayarlarý derken yazýlým mý güncellendi, reset mi atýldý ?
özledik seni, saygýlar :)
Bize her yer TrabzoN

aydinaydogan

Hadi bakalým ne kadar özel birþey bilmem ama, arabayý toplarken tamamen kendim tasarlayýp parçalrýný kestiðim ( baðlama aparatý dahil) sadece ustamýn kaynak yaptýðý portbagajým.

shadowturks

Alıntı yapılan: aydinaydogan -  Ocak 10, 2014, 10:20:50
Hadi bakalým ne kadar özel birþey bilmem ama, arabayý toplarken tamamen kendim tasarlayýp parçalrýný kestiðim ( baðlama aparatý dahil) sadece ustamýn kaynak yaptýðý portbagajým.

mali müþavirden beklenmeyecek bir performans..
aydýným eline saðlýk...

shadowturks

babam gezenbilirde karavan bölümünde (þu turgutlu da kendi karavanýný yapan arkadaþýn sayfasý)
senin keçileri tavuklarý gördüm...
birde yakýþýklý fotoðrafýn var...
yavuz aga nýn aruba birde taiga abinin karavaný..
;D ;D ;D ;D

kocaali

telsizi kokpite gömmeye karar verdim ve hem yerinde stabil durmasý, hem de önden þýk görünmesi için aþaðýdaki gibi bir çerçeve yapmaya çalýþýyorum. Çizimi bir arkadaþýma verdim, 2mm paslanmazdan kestirip kývýrtýp getirecek. Sonra kokpit renginde bir boya yapýcaz üzerine... bakalým nasýl olacak gerçeði...

bu arada, üstü kapatmadýk ama etkin havalandýrma için alttaki tablayý da delikli yapsak daha iyi olacak gibi...
No mud, no fun...

NÝVACI

Alıntı yapılan: shadowturks -  Ocak 17, 2014, 10:20:50
babam gezenbilirde karavan bölümünde (þu turgutlu da kendi karavanýný yapan arkadaþýn sayfasý)
senin keçileri tavuklarý gördüm...
birde yakýþýklý fotoðrafýn var...
yavuz aga nýn aruba birde taiga abinin karavaný..
;D ;D ;D ;D

Evet herkese nasip olmasýný dilediðimiz bir yaþantýmýz vardý.
750 rakýmda yaz kýþ akan suyu içilebilen bir dere kenarýnda
kendi sütü peyniri yoðurdu yumurtasý ve temiz havasý çýntarý mantarý otu zerzevatý.
sorma  bað bozuldu baðbancý bir avuç hapla eve mahkum oldu
hani türkü varya Bilmem þu feleðin bana cevri ne.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

shadowturks

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 17, 2014, 10:23:38
telsizi kokpite gömmeye karar verdim ve hem yerinde stabil durmasý, hem de önden þýk görünmesi için aþaðýdaki gibi bir çerçeve yapmaya çalýþýyorum. Çizimi bir arkadaþýma verdim, 2mm paslanmazdan kestirip kývýrtýp getirecek. Sonra kokpit renginde bir boya yapýcaz üzerine... bakalým nasýl olacak gerçeði...

bu arada, üstü kapatmadýk ama etkin havalandýrma için alttaki tablayý da delikli yapsak daha iyi olacak gibi...
telsizin hoparlörü üzerinde baðlý öyle torpidoya gömünce ses alabilecekmisin?
harici hoperlör ister...

shadowturks

harici hoperlör ister...

kocaali

Alıntı yapılan: shadowturks -  Ocak 17, 2014, 06:35:26
harici hoperlör ister...

jimny'de de benzer þekilde taktýydým sýkýntý olmamýþtý.. çünkü gömülen yer sadece önden ve yanlardan kapalý, arkasý altý ve üstü tamamen açýk.. ses biraz alttan geliyor gibi boðuk olabilir sadece.. deneyince göreceðim..  2 hafta uzaðým memleketten, dönüþte çerçeve iþi de bitmiþ olursa yaparým denemeyi..
No mud, no fun...

Yevgeni

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 21, 2014, 03:42:22
Gidisat nereye Mehmet?

þu anda Almanya'dayým abi.. dönünce bi hafta Budapeþte'ye geçicem, akabinde de iki hafta Ýtalya... bu ara biraz yoðun program..

benim deðil de aracýn gidiþatýný soruyorsan; telsiz monte edilecek, tepe lambalarý çalýþýr hale getirilecek.. herhangi bir modifikasyon planým yok, standart halde kullanmaya devam :)
No mud, no fun...

kocaali

Telsiz anteni icin manyetik tabanim bugun gelmis 3m kadar kablosu ile birlikte... bundan sonra tek kalan adim montaj ve akabinde swr ayari..
No mud, no fun...

Yevgeni

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

bizim telsiz çerçevesi geldi, akþam þöyle bi emaneten telsizi koydum üzerine, fena görünmüyor.. ancak yapacak ufak tefek iþleri daha var..

- telsizi sabitlemek için vida delikleri açýlacak
- hoparlörden sesi rahat almak için alt tablaya delikler açýlacak
- çerçeve komple boyanacak
- sonra da arabaya takýlmaya çalýþýlacak...

buyrun çerçevenin fotoðraflarý...

No mud, no fun...