NÝVA KASASINDA DÝKKAT EDÝLMESÝ GEREKEN PASLANMA NOKTALARI

Başlatan Yevgeni, Nisan 16, 2010, 11:20:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Galiba en temizi, soyup varsa pas ayýklayýp, galvanizle kaplamak.
Eski yeni hepsi için kesin çözüm.

Harun

Alıntı yapılan: Yevgeni -  Şubat 17, 2021, 02:55:05
Galiba en temizi, soyup varsa pas ayýklayýp, galvanizle kaplamak.
Eski yeni hepsi için kesin çözüm.
Benim kafamdaki plan da tam olarak bu,
Onu da sordum ustalara, tavsiye etmediler,araç boyalý diye ikinci el deðerinin düþebileceðinden falan bahsettiler.

Yevgeni

Alıntı yapılan: Harun -  Şubat 18, 2021, 09:44:32
Onu da sordum ustalara, tavsiye etmediler,araç boyalý diye ikinci el deðerinin düþebileceðinden falan bahsettiler.

Bence aksine deðerini yükseltir.
Alýcý iþkilli bir bünye deðilse beyanýný dikkate alýr, ömürlük Nivasý olur.
Ki, cukka olursa ben alýrým galvaniz operasyonundan sonra.

diff-lock86

Alıntı yapılan: Harun -  Şubat 18, 2021, 09:44:32

Yeni nesil araçlarda bu geçerli olduðunu düþünüyorum,Nivalarýn kronik pas sorununu bilen usta bu cevabý vermesinin bir mantýðý olmadýðý kanýsýndayým.
Yani hiç ellemeyelim ön koltuklar yere düþene kadar araç tabaný vs yerleri paslansýn  delinsin kanser gibi yayýlsýn.Nivalar için o mantýk geçerli deðil.
Yaptýrýlan kaporta boya iþlerinizi görsel yazýsal evraklarla belgeledikten sonra Niva larý bilen araþtýran bir alýcý için hiç bir sorun olmayacaðý kanýsýndayým.
1986 model nivamý 1993 den beri kullanýyorum 1993 yýlýndan 2020 ye kadar 2 sefer kaporta boyaya sokmak zorunda kaldým.Niva lar kaporta sacý kalitesi anlamýnda narin araçlardýr,ilgi ister.
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

Harun

Benim Niva'nýn içi ve altý komple elden geçmiþti Kaner saðolsun, kaporta boya ilgisi için de usta/servis arayýþýndayým.
Buldum mu, izin vs ayarlayýp baþýnda duracam hatta kollarý ben de sývayacam Babacandar abem gibi.

diff-lock86

instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

Harun

Tabanda yok çok þükür Kaner saðolsun, ama dýþ cephe klasik yerlerden (pencere dipleri, kaput menteþeleri dibi vs) akmaya baþladý. 11 taþýnda benim keçi ama daha 47 bin küsürde. Daha benimle gibi duruyor bir süre daha.