Pas önleme & pas dönüþtürücü & rötuþ bakým

Başlatan cenker, Eylül 06, 2010, 09:30:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cenker

son yýllarda pas önleme üzerine güzel ürünler piyasaya sürülmekte, bu yeni teknoloji ile ilgili denedigim ürünler ve uygulamalar hakkýnda bilgi vermek istiyorum.

geliþen kimya teknolojileri pasý etkisiz hale getirip boya için astar haline dönüþtüren pasýn içten içten kanser seklinde yayýlmasýný engeleyen pas dönüþtürücüsü ürünler geliþtirmiþler..

Bu ürünler bir nevi astar, çalýþmasý ise su sekilde; demir 2 oksiti demir 3 oksite ceviriyor yani pas reaksiyonu kimyasal olarak durduruluyor. üstüne rahatlýkla boya uygulayabiliyorsunuz.. pasý boya için uygun zamin haline ceviriyorsunuz  :D

araclarda ciddi kaporta onarýmý gerekiyorsa sizi komple aracý kumlama yapmaktan kurtaracak derece iþlevi olan ürünler..

araclarda olusan paslanmalar, tel fýrca zýmpara yardýmý ile güzelce temizlik üstüne pas dönüþtürücü uygulamasý ve üstüne boya sekilden kolayca giderilebiliyor ..

arazi araclarýnda tabanda ve camurluk içlerinde olusacak paslanmalarda oldukca basit ama basarýlý, onarýma yardýmcý olacaktýr. ( cürüklerde malasef calýþmayacaktýr, ama cürük bölge kesip cýkartýldýktan sonra kaynak yapýlan bölgeye astar olarak uygulanabilir. malum kaynak için þalama vurulan saç yanar ve daha kolay paslanýr ..)

bu ürünler ile tanýþmam 3 sene önce saç tekne revizyonu esnasýnda olmustu ve ürünler hakkýnda idda edildiði gibi 3 sene uygulandýðý bölgede hiç bir paslanma oluþmadýgýný görmeden bilgilendirici bir yazý yazmayý tercih etmedim. saç teknede denizde pasa karþý oldukca basarýlý oldugunu gözlemledim.

bir adette arkadaþýma ait, devamlý taþ ocaðý þartlarýnda calýþan eski kasa nivada camurluklar içinde uygulamada kullandýk. zedelenen paslý bölgelere uygulama pas dönüþtürücüsü uygulamasý, üstüne klor kauçuk içerikli astar ve üstüne pütür uygulamasý enfes sonuç verdi 2 senedir pastan iz yok ..

Þu ana kadar kullandýðým ürünler þunlar ;

http://www.yatmalzemeleri.com/Black-Knight-Pas-Donusturucu-ve-Metal-Astar-1-lt,PR-7022.html

https://www.reyondanal.com/PAS-DONUSTURUCU-90GR-LOCTITE-pid-1788.html

http://www.mikronboya.com/sanayi1.html  ( bu ürün sanayi kullaným maksatlý en agýr sartlar için geliþtirilmiþ en profosyonel olan ) 

maaliyet /fayda oraný yüksek ürünler dogru uygulamalarla sizi ekonomik bir harcama ile ciddi masraflarda kurtaracaktýr.

tavsiye ederim ..

divers do it deeper

emre_ozk

Paylaþým için teþekkürler.
Bende þuan bu konuyu araþtýrýyorum. Benim araçta koltuklarýn tabana baðlantý noktalarýnda kabarma ve paslanma var ne yapsam diye düþünüyorum.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

cenker

güncelleme  ;)
sayýn moderasyon üyeler bu topigi bulmakta zorlanýyrmus özelden sýksýk sorular alýyorum sabitlensin  ;)
divers do it deeper

endüstri

uygulama nasýl yapýlýyor sývý bir ürün olduðu belli... spray þeklindemi fýrça ile mi uygulanýyor...

*
baþkalarýndan dinleme, git kendin gör.

cenker

2 sekildede yapýlabilir.
üstüne muhakak astar atýp üstüne boya yapýyorsunuz, cünkü bu bir tür ilaç, boya yahut astar degil.
divers do it deeper

emre_ozk

Emre özkaradeniz
Ýzmit