Diferansiyel kilidi hakkýnda..

Başlatan dogan54, Mart 22, 2007, 01:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Maestro

ok. sagolun.     kýsaca ..hafif arazide dolanmak için   Lassa OK  144   yeterli  o zaman..  geçen sene  kumsalda  kalmak üzereydim.. battým ve patinaja düþtüm..  tam  madara olmak üzere iken  biraz yüklendim..  o yüklenme ile çýkabildim..   merak ettim  o yüzden sordum, acaba bu difrensiyel  kilit  olsaydý zorlanmazmýydým diye...   agýr arazi haricinde  gerek yok sanýrým..

Yevgeni

Kumda olay baþka. Kum için geniþ taban lastik, düþük lastik basýncý gerekli.
Ya da kumu kazmayacak yani çamur lastiði kývamýnda olmayan düz lastik diyelim, geniþliði fazladan avantajdýr.
Kilit, vs kuma gerekli deðil..

Maestro

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 27, 2012, 07:17:57

Kumda olay baþka. Kum için geniþ taban lastik, düþük lastik basýncý gerekli.
Ya da kumu kazmayacak yani çamur lastiði kývamýnda olmayan düz lastik diyelim, geniþliði fazladan avantajdýr.
Kilit, vs kuma gerekli deðil..

ok.. Yevgeni..  Sagol..      Senin  söylemin ile  '' hafif arazide  dolana için ''    OK 144  ler   kafi...  gerisi  teferruat..

murat067

selamlar bir lada aþýðý olarak nette gezerken þuna ratladým düþüncelerinizi alabilirmiyim...

http://www.ladaworld.com/product_info.php?cPath=2&products_id=111
niva kaçamak aþka benzer...

Yevgeni

Alıntı yapılan: murat067 -  Eylül 23, 2012, 06:57:24
selamlar bir lada aþýðý olarak nette gezerken þuna ratladým düþüncelerinizi alabilirmiyim...
http://www.ladaworld.com/product_info.php?cPath=2&products_id=111

1800 TRL.
Alman mali da var, muhtemel onun replikasi..

wastiee

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Eylül 23, 2012, 07:22:21

1800 TRL.
Alman mali da var, muhtemel onun replikasi..
protrack'in ürünü bu galiba, yunan. 600 euro + vergi gibi bir þeydi direkt firmayla konuþunca. Alman mallarý hangileri ki, nereden bulunuyor?
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Yevgeni

Sanirim Protrack. Ben bakarken 900 Euro civarindaydi.
Ustelik diff'i bize gonderin (komple govde) akabinde biz takalim yoksa sorumluluk almaziz derlerdi..

rima61

ben RUSYADA buldum arka diferansiyeli kilitli bir þekilde gönderiyorlar,sadece kilit degil kendileri takýlmýþ sekilde arka diferansiyel+kilit     1250 tl istiyorlar....direk baðlantý yaptým ama kafamda soru iþaretleri var ? sadece kilitin fiyatýný yarýn öðrenecem

Tolga

En bayadir takip etmedim, Dursun Abi nin yada Kanerin taktigi kilitlerde bir sorunmu var? Tekrar arayisa mi gectik ?
Tolga

Yevgeni

Bahsedilen kumandali %100 kilit, ARB, Eaton gibi. Ilk bakarken rastladikti yillar evvel.

Bizdekiler pullu (Dursun Usta) ya da helikal disli tip (Automatic Torque Bias (ATB) (Kaner) LSD. Yani arazide is yapmasini dogal olarak beklemedigimiz turde kilit ya da tork dagitici dedigimiz duzenekler bunlar.

Pullu tip bir dereceye kadar performansli ama sonucta sinirli kaydirmali diferansiyel.

Helikal disli tip (Torsen diye bilinir ama bizdekiler Qualife markadan kopya, Torsen ve Qualife ayni sey), yapisi geregi surekli gorevde ve olayi kilitlemek degil surekli guc aktarmak, bosa cikmiyor yani herhangi bir teker.

Pullu tip belli bir tur sonrasi sikisip kavriyor, derecelendirmesi bu kavrama oranina isaret ediyor. Sendeki bu tip. Vaktiyle kaptanin, Ekrem Usta'nin araclarina takilan bu tip..

Tolga

Bendeki balatali tip lsd yi cikarip Dursun abinin kilerden taktik pul sayisiile oynayip ayarlayabiliyorsun, donuslerde sakirdayip atiyor bir yerden sonra. Arazide de iyi calisiyor. Ya kirarim ya cikarimda yapmiyor,  bence 100 % den daha iyi. cikacam diye kastirip kiracak sonra cekiciyle donecez. Oyle olacagina acarim vincimi oyle cikarim battigim yerden.
Tolga

rima61

emre_ozk

Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Mayıs 18, 2013, 06:42:37
Yeni tip kilit  :)

http://www.ladaworld.com/product_info.php?cPath=2&products_id=296

Cift el freni ile tekerlek kilitlemenin tek kol cift fonksiyon versiyonu.
Acik (normal) diferansiyel ve ATB tip (Torsen) LSD diferansiyellerde sahane calisir diyor..

barýþ

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 12, 2012, 09:46:08
Bahsedilen kumandali %100 kilit, ARB, Eaton gibi. Ilk bakarken rastladikti yillar evvel.

Bizdekiler pullu (Dursun Usta) ya da helikal disli tip (Automatic Torque Bias (ATB) (Kaner) LSD. Yani arazide is yapmasini dogal olarak beklemedigimiz turde kilit ya da tork dagitici dedigimiz duzenekler bunlar.

Pullu tip bir dereceye kadar performansli ama sonucta sinirli kaydirmali diferansiyel.

Helikal disli tip (Torsen diye bilinir ama bizdekiler Qualife markadan kopya, Torsen ve Qualife ayni sey), yapisi geregi surekli gorevde ve olayi kilitlemek degil surekli guc aktarmak, bosa cikmiyor yani herhangi bir teker.

Pullu tip belli bir tur sonrasi sikisip kavriyor, derecelendirmesi bu kavrama oranina isaret ediyor. Sendeki bu tip. Vaktiyle kaptanin, Ekrem Usta'nin araclarina takilan bu tip..

Sadece arka diff mi yoksa ön-arka difflere  birden mi takmalý. Pullu tip öne takýlýrsa dönüþlerde sýkýntý yaþanýr mý aceba Yavuz Bey?
Live to ride, Ride to live