niva ve konfor

Başlatan flyingstork, Ocak 19, 2017, 12:26:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flyingstork

selamlar. hangi siteye girsem kiminle konuþsam niva konforsuzdur rahat deðildir cümlesiyle karþýlaþýyorum öyle üst düzey konfor beklentisi olan biri deðilim ancak nedir bu iþin aslý niva hangi araca göre konforsuzdur kýyasý neye ya da hangi araca göre konforsuz. örneðin bir kartal doðan konforunu bulamaz mýyýz nivalarda ? nivasý olan tanýdýðým olmadýðý için tecrübe edip fikir sahibi olma olanaðým yok þu an için. merak ettiðim 2005 model bir niva nýn konforu nedir? toros konforundadýr yahut vosvos konforundadýr gibi örnekler verebilirseniz kýyaslama daha iyi fikir edinme þansým olur sizden ricam bu yönde. bu arada genellikle þehirde kullanmayý planlýyorum ancak her hafta sonu dað bayýr görecek aldýðýmda  nivam. aydýnlatabilirseniz minnettar kalýrým. izmirden sevgilerle. saðlýcakla kalýn
yolda olmak ve yoldan çýkmak özgürlüktür..

atinco

Hocam bir otomobil deðil kesinlikle. Ancak daha önce suzuki jimny kullanan bir arkadaþým direksiyona geçince þaþýrmýþtý. Jimnyler makaslý biliyorsunuz, ona göre çok yumuþak bulmuþtu benimkini. Toros ayarýnda diyebiliriz, uzun yolda sesi yorar, þansýmaný ses yapar ama tofaþlar da yapýyor diye biliyorum. Konfor göreceli bir þey ama bence yeterince konforlu :).

flyingstork

bilgilendirmeniz için çok teþekkür ederim atinco saðlýcakla kalýn

kocaali

hocam selamlar... madem Ýzmir'desin, bir fýrsat yaratýp gidiyorsun Gaziemir Sarnýç'ta Ercan Usta'nýn dükkana, niva'sý orda duruyordur zaten, hem detaylý bilgi alýyorsun, hem de bi koltuðuna oturup kendin tecrübe ediyorsun. konfor olayý çok göreceli, o yüzden en iyi fikri kendin edinirsin..

Niva ile Ýzmir'den Moðolistan'a kadar giden abilerimiz oldu bu arada :)
No mud, no fun...

atinco

Teþekküre deðmez hocam, Ercan Usta'yý arkadaþýn önerdiði gibi bulup mutlaka görüþün. Kullanma þansýnýz olursa, kafanýzdaki sorularýn cevaplarýný en iyi bu þekilde bulabilirsiniz. Eðer rahat ederseniz bir daha vazgeçemeniz zor bir arabadýr. Biz çok seviyoruz, aldýktan sonra diðer arabamý (fiorinoydu) satmam 6 ayý bulmuþtu, sadece aküsü bitmesin diye bindim.

flyingstork

ilginizden dolayý tekrar teþekkür ediyorum aslýna bakarsanýz ercan ustanýn ününü fazlasýyla duydum uzun zamandýr da yanýna uðrayýp tanýþmak bilgi almak niyetindeyim ancak cumartesi dahil çalýþtýðým için henüz imkan bulup selam veremedim kendisine pazar günleri de ercan usta kapalý oluyordur muhtemelen önümüzdeki günlerde izin ayarlayýp mutlaka uðrayacaðým yanýna saygýlar :)

kocaali

Alıntı yapılan: flyingstork -  Ocak 24, 2017, 07:25:20
ilginizden dolayý tekrar teþekkür ediyorum aslýna bakarsanýz ercan ustanýn ününü fazlasýyla duydum uzun zamandýr da yanýna uðrayýp tanýþmak bilgi almak niyetindeyim ancak cumartesi dahil çalýþtýðým için henüz imkan bulup selam veremedim kendisine pazar günleri de ercan usta kapalý oluyordur muhtemelen önümüzdeki günlerde izin ayarlayýp mutlaka uðrayacaðým yanýna saygýlar :)

pazar günleri genelde arazide oluyor nivasýyla :) facebook'tan takip edebilirsin, hatta düzenledikleri biz geziye katýlýp Niva'nýn yeteneklerini canlý görebilirsin :) ekipte epey niva var :)
No mud, no fun...

Yevgeni

Yevgeni

Alıntı yapılan: flyingstork -  Ocak 19, 2017, 12:26:44
selamlar. hangi siteye girsem kiminle konuþsam niva konforsuzdur rahat deðildir cümlesiyle karþýlaþýyorum öyle üst düzey konfor beklentisi olan biri deðilim ancak nedir bu iþin aslý niva hangi araca göre konforsuzdur kýyasý neye ya da hangi araca göre konforsuz. örneðin bir kartal doðan konforunu bulamaz mýyýz nivalarda ? nivasý olan tanýdýðým olmadýðý için tecrübe edip fikir sahibi olma olanaðým yok þu an için. merak ettiðim 2005 model bir niva nýn konforu nedir? toros konforundadýr yahut vosvos konforundadýr gibi örnekler verebilirseniz kýyaslama daha iyi fikir edinme þansým olur sizden ricam bu yönde. bu arada genellikle þehirde kullanmayý planlýyorum ancak her hafta sonu dað bayýr görecek aldýðýmda  nivam. aydýnlatabilirseniz minnettar kalýrým. izmirden sevgilerle. saðlýcakla kalýn

Konforsuz diyenin mabadi sessiz, titremeyen binek araclara alistigindan oyle derler.
Koltuklari yorar, sirt agrisindan bitersin derler. Ama ne benim sirtim agridi ne sag koltukla oturanlarin uzun yolda.
Elbette once otur bir bak senin vucut nasil tepki verir.
Surekli 4 ceker oldugundan kelli hareket eden, donen, birbiriyle etkilesim halinde olan parca sayisi fazla, o sebeple hem ses hem vibrasyon yapar.
Biraz kafa utuler yani ama bir sure sonra farketmezsin bile..

atinco

kocaali

Alıntı yapılan: atinco -  Ocak 26, 2017, 03:35:08
:) jimny dedi arkadaþ.

bende 2004 jimny vardý, makaslý deðildi.. lakin TR'de pek az olan 90lar sonu modelli jimny'ler de mevcut, onlar makaslý olabilir...
No mud, no fun...

atinco

Doðrudur, ben hiç kullanmadým. Kullanan arkadaþýmýn söylediðini aktarmak istedim sadece. Neticede, konforun mutlak tanýmý yoktur.

atinco

Ek bir bilgi vereyim, dediðiniz doðru olabilir çünkü Yunanistan'da kiraladýðý bir Jimny'den söz ediyordu arkadaþým. Oralarda, özellikle de adalarda tahmin edemeyeceðimiz çeþitlilikte Japon mamülü tercih ediliyor. Merak edip sormuþtum hatta, ada olduðu için en az bozulaný tercih ettiklerini söylemiþlerdi. Ege adalarý envayi çeþit Japon arabasý koleksiyonu gibi.

kocaali

Alıntı yapılan: atinco -  Ocak 27, 2017, 03:49:29
Ek bir bilgi vereyim, dediðiniz doðru olabilir çünkü Yunanistan'da kiraladýðý bir Jimny'den söz ediyordu arkadaþým. Oralarda, özellikle de adalarda tahmin edemeyeceðimiz çeþitlilikte Japon mamülü tercih ediliyor. Merak edip sormuþtum hatta, ada olduðu için en az bozulaný tercih ettiklerini söylemiþlerdi. Ege adalarý envayi çeþit Japon arabasý koleksiyonu gibi.

TR dýþýnda üzerinde Jimny yazan ama bildiðimiz Samurai kasasýna da denk geldim ben, muhtelif kombinasyonlarý mevcut, makaslý Jimny kasasý da muhakkak yapmýþlardýr.

Jimny'yi 2 yýldan fazla kullanmýþtým, cidden sýkýntýsýz bir araba, bir kere arazide arka amortisör baðlantý yerinden çýkmýþtý, seke seke dönmüþtüm eve, onun dýþýnda problem yaþadýðýmý hatýrlamýyorum.

konfor konusuna dönersek, Niva'nýn iç geniþliðini seviyorum ben, Jimny'deki gibi dip dibe oturmuyorsun, daha bi yayýlma imkaný sunuyor. yine de konu çok göreceli, tecrübe edilip karar verilmeli.
No mud, no fun...