Elmalý Gömbe AKDAÐ 3024m.

Başlatan dora, Ağustos 24, 2008, 07:13:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dora

Daðcýlýk ve niva hayatýmýn paylaþýlmaz ikilisi.Ailem ve daðcý dostlarýmla birlikte bu hafta sonu Elmalý Gömbe AKDAÐ ZÝRVE týrmanýþýndaydýk.Týrmanýþa evkaya yayalasýn dan baþladýk 2.5 saat sürdü.Rakým 3024 m. idi.Gece zirvede yattýk çok güzel bir týrmanýþ oldu.Ayrýca DORA ilk kez 3000m.üstüne çýktý.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=tr&t=h&msa=0&msid=118077419150577652787.0004556f01e75bf6b5723&ll=36.547018,29.550304&spn=0.059714,0.109863&z=13

Evkaya yaylasý

Týrmanýþ rotasýndayýz DORA ortada

Sabah zirve kamp alanýmýz

Yaylada yörük çocuklar

Dora ve ben

3 Niva yaylada

Dönüþte mola verdik

AKADEMIC kardeþimiz iþi gereði akdaðdaymýþ zirve defterinde yakaladým ona sevgiler gönderiyorum

Aksivri

Dönüþ yolunda MESTAN çeþmesi

Niva 1041-firefly-Atlantis

Harun

süper týrmanýþ olmuþ
resimler de süper...

dora

yusuf

burasý neresi Dora?

haritada bulmak için yani?

reis28

týrmandýgýnýz yer in rakýmý gercekten yüksek bitki örtüsünden belli güzel bir keþif olmuþ paylaþým için tþkler
DURSUN USTA 05364629668

dora

Tam olarak koordinat bilmiyorum.Ancak Antalya Elmalý ilçesi Gömbe beldesi sýnýrlarý içerisinde bulunan bölgede 3070m. kýzlarsivrisi daðýndan sonraki 2. büyük yükselti.3024m.Gömbe nin batýsýnda yükselen daðýn en yüksek noktasý kayýtlarda UYLUK tepe olarak geçmektedir.Aslýnda gömbe kaþa baðlý ancak Antalya istikametinden gidince Elmalý üzeri daha yakýn oluyor bu vesile ile hep Elmalý gömbe olarak geçiyor.

ustabalikci

Anlatýmýn ve paylaþýmýn için teþekkürler. Hani derler ya, Anlatýlmaz yaþanýr. Buda öyle bir þey demekki.

taiga

Çok keyif aldým resimlerden...
Saðolasýn Dora.

dora

Siz gönül dostlarý ile faaliyetimi paylaþtýðým için çok mutluyum umarým ileride bu tür yada benzeri faaliyetlerde birlikte oluruz...

yusuf

dora

Evet aynen doðrudur tanýmlama doðru.

dora

Detay veremediðim için kusura bakmayýn benim google earth ayarlarýnda bir sorun var net harita çýktýsý alamýyorum ayrýca sorunu çözemedim.earth de ekran hep bulanýk.

dora

Usta balýkcý yakýnda çok güzel bir göl var orada kýrmýzý kulaklý dað alalarý var ve çok lezzetli kýsmet olurda gelirsen gideriz...

ERCO

Alıntı yapılan: dora -  Ağustos 26, 2008, 12:12:28
Usta balýkcý yakýnda çok güzel bir göl var orada kýrmýzý kulaklý dað alalarý var ve çok lezzetli kýsmet olurda gelirsen gideriz...
dora o balýklarý yakalamak icin bende varým imþalla bir gün gideriz .
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

dora

Ýnanýn hasretle o günleri bekliyorum...sevgiler