Lada Niva Ýzolasyon Uygulamasý

Başlatan kaneruslu, Eylül 30, 2009, 12:00:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kaneruslu

Altý ziftli üstü aluminyum kaplama , kendi kendine yapýþan  malzeme ile araç içerisindeki vibrasyonu minimize etmek ve ses yalýtýmý saðlamak için.Ýþlem devam ediyor resimlerin devamý gelecek.

emre_ozk

paylaþým için teþekkürler
bu izolasyon malzemesi çatýlarda kullanýlan malzememi ?
Emre özkaradeniz
Ýzmit

kaneruslu

nivamania

malzeme hakkýnda biraz bilgi verebilir misiniz? 2 çeþit kullanýlmýþ gibi görünüyor. kýrmýzýnýn beyazdan kalýnlýk farký var mýdýr? bir de ses izolasyonu için ne kadar etkili olabilir? çok soru sordum farkýndayým kusura bakmayýn  :)

kaneruslu

malzeme özelliði ve faydalarý yukarýda yazdýðým gibi.Kýrmýzý ile diðer malzeme ayný sadece biri geniþ biri dar olduðundan renk farký var.

ssbman

Bunlarýn üzerine birde pütür tabir edilen ugulamadan yaparsanýz bence daha saðla bir sonu çortaya çýkar . ses , ýsý ve su izalsyonuna da büyük faydasý olur .

Kolaylýklar dilerim ...

kaneruslu

Aracýn taban iç sacýnda zaten 3 mm kalýnlýðýnda orjinal zifti var.Üstüne bu malzemeden kaplandý.Ayrýca üzerinede yine 3 mm kalýnlýðýnda aracýn ziftli keçesi koyuldu.En son kat olarak dikiþli naylon taban halýsý yapýlýyor.Pütürü eski model nivalara atýlabilir.Araç 1 yaþýnda olduðundan herhangi bir deformasyon yok.

Harun

Kaner selam
maliyeti ne bu iþlemin üç aþaðý beþ yukarý...

kaneruslu

Uygulanan malzeme yaklaþýk 5 m2 kullanýldý 300 tl civarýnda.

kaneruslu

Yapýþtýrýlan malzeme üzerindeki aracýn orjinal ziftli keçe halýsý

Araç içi komple , ek yerleri dikiþli lastik taban halýsý.

feyzullah

olmuþ ama kompile meges yapsaydýnýz daha uzun ömürlü olurdu 

wastiee

Alıntı yapılan: kaneruslu -  Ekim 02, 2009, 02:58:36
Araç içi komple , ek yerleri dikiþli lastik taban halýsý.
taban halýsýný çok güzel yaptýrmýþsýnýz iþçilik þahane olmuþ, elinize saðlýk

ben de bu yaz bir iç döþemeyi düzeltmeye giriþtim, bir kaç yere antipas, göðüsteki açýk metallere ziftli yapýþkanlý ses plakasý (bu sizin kullandýðýnýz malzemeden bulamamýþtým ankarada oto sanaayinde, bulsam daha ucuza getirebilirmiþim), tabanlara ayak koyma hizasýnýn üstüne kadar ziftli kaðýt (2-3mm kalýnlýkta),  kalýn ses keçesi (1cm) ve üstüne de eksiz þekilde ince kendinden yapýþkanlý mat malzemesi koydum (4-5mm kalýnlýkta) keçe su almasýn diye (inþaat malzemesi satan yerlerde satýlýyor, arkasý fileli ve kendinden yapýþkanlý - çok mecbur kalýnca sökülebilecek bir þey ama gerek olacaðýný sanmýyorum).

kalýn oldu diye lastik koymaktan vazgeçmiþtim ki matýn yüzeyinden çok memnun kalmadým (artý evde bir parçayý denediðimde kolay alev aldýðýný gördüm, kibrit sigara vs düþerse diye endiþelendim), para lastiði kesip koydum üstüne -- paspasla bile temizleyebiliyorum artýk :)

yaptýðýnýz þekilde kalýnlýkta fazla bir fark olmadýðý için plastik aksamlarýn oturmasýnda da sorun olmamýþtýr, bende ezilmiþ halde bile yaklaþýk 1,5cm kalýnlýk var, tüm plastikler sýkýþtýrarak oturabildiler üstüne (hatta vida vs bile yok tabana bakan taraflarýnda, kendi sýkýþmalarýyla duruyorlar yerlerinde:) )
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com