4X2 NÝVA APARATI

Başlatan 4X2 NÝVA, Nisan 18, 2007, 05:27:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

Alıntı yapılan: 4X2 NÝVA -  Nisan 29, 2008, 06:46:43
ZAMANIM OLMADIÐI ÝÇÝN SÝTEYE PEK UÐRAMIYORUM,ÝNTERNETTEN PROMOLADA DÝYE ARAMA YAPTIÐIIZDA ALETÝN NE OLDUÐUNU GÖRECEKSÝNÝZ BUNUN HAKKINDA BÝRÇOK YORUM YAPAN ARKADAÞLAR OLDU AMA BEN UZUN ZAMANDIR KULLANIYORUM ÇOK DA MEMNUNUM .ARAÇ DAHA RAHAT,DÝREKSÝYON DAHA RAHAT.YAKIT DÝREK OLARAK ARAÇ RAHATLADIÐI ÝÇÝN DÜÞÜYOR. BU GÝBÝ ÖZELLÝKLERÝ VAR.DEZAVANTAJI VARMI;BANA GÖRE HÝÇ YOK AMA NEDENSE BAZI ARKADAÞLAR BANA NÝVA ÝLE SÜRAT YAPACAKMIÞ GÝBÝ YORUM YAPTILAR TAKTÝR SÝZLERÝN
BU ALET ÝLE BANA GÖRE NÝVANIN EKSÝÐÝ TAMAMLANMIÞ OLUYOR ÇÜNKÜ DÜZ YOLDA 4X4 ÜN ANLAMI YOK .BU ALETLE ARACIN ORJÝNALLÝÐÝ DE BOZULMUYOR ÇÜNKÜ 4X4 NORMAL,4X4 KÝLÝTLÝ KONUMLARIDA ESKÝ HALÝNDE OLDUÐU GÝBÝ KULANILIYOR .% KAÇ YAKITTAN TASARRUF EDERÝZ DÝYENLERE NET ÞUKADAR OLUR DÝYEMEM AMA ÝSTEYENLER ÞÖYLE DENEYEBÝLÝR ;BÝR TAM DOLU DEPO ÝLE KAÇ KM YAPTIÐINIZA BAKIN SONRADA YÝNE TAMDOLU DEPO ÝLE NÝVANIN ÖN ÞAFTINI SÖKÜN KÜÇÜK KOLU 4X4 KÝLÝTLÝ KONUMDA DEPOYU BÝTÝRENE KADAR KULLANIN FARKI GÖZÜNÜZLE GÖRÜN BU ÞEKÝLDE DAHA NET FARKI GÖRÜRSÜNÜZ VE BELKÝDE BAZI ARKADAÞLAR BANADA LAF ATIP KAÇMIÞ DEMEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     SELAMLAR 
bir ara mecburiyetten ön þaftý söktük araba hiç gitmedi bile kendini acayip kasýyor araba arka þaftý söksek belki olabilir.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Þaftý sökünce orta diferansiyeli kilitlemek lazým, gider mi baþka türlü?

emre_ozk

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 01, 2008, 11:04:41
Þaftý sökünce orta diferansiyeli kilitlemek lazým, gider mi baþka türlü?
kiltledik ama yinede kasýyordu. bence arka þaftý sökecen hiç kilite geçirmeden devam edecen çünkü ani kalkýþlarda önden patinaj çekiyyor yani bence benim tahminim önlere daha çok güç geliyor.ama þu arka þaftý söküp hiç denemedim bir ara deneyeceðim.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

4X2 NÝVA

ÖN ÞAFTIDA SÖKSEN VEYA ARKA ÞAFTIDA SÖKSEN VÝTESÝ 4X4 KÝLÝTLÝ KONUMA GETÝRMEDEN KUSURA BAKMA AMA ZORRRRRRRRRR GÝDERSÝN. KASMA OLAYINA GELÝNCE SENÝN ARACINDA ARIZA VARDÝYECEM AMA ARACIN KASILABÝLECEÐÝ HÝÇ BÝR DURUM YOK .SADDECE NÝVA NE ZAMAN KASILIR;TÜM ÞAFTLAR YERÝNDEYKEN ASFALTTA ARACI 4X4 KÝLÝTLÝ KONUMA ALIRSIN ALLAH NE VERDÝYSE BASARSIN(BÝRAZCIK KASILMA OLUR AMA... BASABÝLÝYORSAN ELÝNE SAÐLIK ARKA DÝFRANSÝYELÝN GÝTMÝÞTÝR GEÇMÝÞ OLSUN DENEMEK ÝSTÝYORSAN BUYRUN...)
    ÖN VEYA ARKA ÞAFTIN BÝRÝNÝN SÖKÜLMESÝYLE ARAÇ KASILMAZ SADECE ARAZÝ ÞANZIMANI,ÞAFT KONUMUNDAN DOLAYI TÝTREÞÝM OLABÝLÝR.ARAÇ KESÝNLÝKLE RAHATLIYOR. ÖZELLÝKLE ARKA ÞAFT SÖKÜLDÜÐÜNDE NÝVA ÇOK DAHA ATÝK VE RAHAT OLUYOR FAKAT 4X2 SÝSTEMÝNDE NÝVANIN ÖNDEN ÇEKÝÞLÝ OLMASI ÝMKANSIZ SORMAK ÝSTEDÝÐÝNÝZ KONU OLURSA BEKLÝYORUM. SELAMLAR

emre_ozk

Alıntı yapılan: 4X2 NÝVA -  Mayıs 01, 2008, 06:36:32
ÖZELLÝKLE ARKA ÞAFT SÖKÜLDÜÐÜNDE NÝVA ÇOK DAHA ATÝK VE RAHAT OLUYOR FAKAT 4X2 SÝSTEMÝNDE NÝVANIN ÖNDEN ÇEKÝÞLÝ OLMASI ÝMKANSIZ SORMAK ÝSTEDÝÐÝNÝZ KONU OLURSA BEKLÝYORUM. SELAMLAR
yani tahmin ettiðim doðru arka þaftý sökünce daha rahat oluyor araç
Emre özkaradeniz
Ýzmit

4X2 NÝVA

ARKADAN ÇEKERMÝ HANTALDIR, YOKSA ÖNDEN ÇEKERLÝ ARAÇ MI HANTALDIR

emre_ozk

Alıntı yapılan: 4X2 NÝVA -  Mayıs 02, 2008, 11:45:59
ARKADAN ÇEKERMÝ HANTALDIR, YOKSA ÖNDEN ÇEKERLÝ ARAÇ MI HANTALDIR

arkadan çeker daha hantaldýr. örneðin lada samara ile þahin þahin samaranýn yanýnda çok hantal kalýyor.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

reis28

öncelikle binek otolarýn önden ceker sistemiyle nivanýn kini arasýnda birde arazi þanzýmaný var motordan gelen dikey hareketi önce þanzýmana sonra arazi þanzýmanýna ordanda hareketin cýkýþ güçünün tam tersine iletmek durumunda buda ekstra güç kaybý demek normalde öncekiçli araclarda motordan gelen hareketi paralel aktarmayla þanzýman ve tekerleklere ayný dogrultuda iletildigi için ön cekiþli araclar daha seridir niva için bu iþ yakýt ekonomisi anlamýnda yapýlýyorsa hareketin en kýsa yoldan tekerleklere ulaþtýrýlmasý gerekiyor onun içinde nivada araka itiþ daha mantýklý burda maksat mekanik aksamýn yani ekstra ilavelerin yol kulanýmýnda mümkün oldugu kadar azaltýlmasý
DURSUN USTA 05364629668

4X2 NÝVA

ZATEN NÝVA NIN ORJÝNALLÝÐÝNÝ BOZMADAN ÖNDEN ÇEKER YAPMAK ÝMKANSIZ

NÝVA69

4X2 NÝVA arkadaþým þu ayýrma kolu içerde nerde-nasýl duruyor? Fotoðrafý var mý? Sonra hadi bu parçayý aldýk nerde-kim takacak?

Ayrýca Nivanýn sadece önden çekiþli olamayacaðý konusunda size kesinlikle katýlýyorum. Zaten güç daðýlýmý yanýlmýyorsam %60 arka, %40 ön..
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

4X2 NÝVA

PROMOLADA KATALOÐUNDA MONTAJI GÖSTERÝLÝYOR

NÝVA69

PROMOLADA'YI inceledim. Yanlýþ anlamadýysam en ufak kolu ileri itince 4x2 oluyor, doðru mu?

Bir de oradaki ifadede 4x4'e hareket halinde de geçirilebileceði yazýyordu. Sizinki de gerçekten öyle mi? Bu çok iyi bir özellik..

4X2 NÝVA

NÝVA69

Bu 4x2 aparatýný nerden ve peþin lursa kaça alabiliriz... Ýsim ve telefeon var mý? Bu sene bitmeden nasipse bu iþe son noktayý koymak istiyorum..