4X2 NÝVA APARATI

Başlatan 4X2 NÝVA, Nisan 18, 2007, 05:27:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4X2 NÝVA

NÝVALARINIZA 4X2 KONUMU EKLEMEK ÝÇÝN APARAT 500YTL

ceboo

Merhabalar
aparatla ilgili foto vs bilgi verirmisiniz

ERCO

ya bi aparat cýkdý gidiyor nerde  nasýl biþey bi resimi falan yokmu
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

4X2 NÝVA

ERCO BEN VCS41 BURAYADA ÝLAN VERMEK ÝSTEDÝM

efe

Bu aparatý alan takan arkadaþ varmý yaww.
Olursa deneyimlerini bi yazsýn.
Bide fiyat konusu; aþðý çekilmeyecek mi?

Yevgeni

Bir ay kadar önce ustayla geyiði harlarken, vaktiyle (sanýrým 90'larda) Ýtalya'dan gelen bir kitten bahsetmiþti. Niva'yý 2 çekere düþüren bir aparat. 750 USD civarýnda bir maliyet belirlemiþ Ýtalyanlar. Usta da ayný sistemi bugünün parasýyla 100 lira civarýnda ürettirmiþ. Daha doðrusu 50 lira civarýndaki üretim maliyetinin üzerine 50 lira gibi bir montaj ücreti ekleyerek bir çok Niva'ya takmýþ. Lakin müþterilerin arabalarýna takmadan önce de yaptýðý testlerde sakýncalarýný tespit edip, müþterilerini uyarmayý ihmal etmemiþ. Çok ehveniþer bir düzenek deðil dedi. Savrulma problemi var. Yakýtý düþürüyor, doðru ama genel denge bozulduðu için araba savruluyor.

Bahsedilen sistem ayný. Tabi sakýncalarý da ayný. Usta deneme amaçlý yaptýðý üretim ve montajý da çok sürdürmemiþ. Her zaman Niva'nýn standart halinin korunmasý gerektiðini söyler. Bir ara arabayý yükseltelim dediðimde de þiddetle karþý çýkmýþtý. OK144'lerle yükseltmeye gerek kalmadan arazide keçi gibi sekeceðini söyledi ki, araziye girdiðimde standart hali ve OK'larla bir sorun yaþamadým. Kilitli diferansiyel yapalým dediðimde de sabit kilitli diferansiyel oranlarýnýn standart halinden yine farklý olduðunu, arazide canavar kesilirken düz yoldaki performansýnýn özellikle sürat anlamýnda düþeceðini, yokuþta bayýrda düþük diþli oraný yüzünden çekiþin düþtüðünü belirtti.

Ezcümle, Niva'nýn sürekli 4 çeker olmasý esasen düzgün kullanýmda yakýt anlamýnda fazla üzmüyor. Lakin yine de denenebilir 2 çeker olayý. Hatýrlatmakta fayda var, yürüyen aksamda yapýlan herhangi bir deðiþiklik ayný sistemde baþka bir düzeneðin çalýþma þeklini deðiþtirir. Bu da çeþitli sorunlara yol açar, aklýnýzda bulunsun..

4X2 NÝVA

SELAM ARKADAÞLAR,
ÝLK ÖNCE ÞUNU ÖZELLÝKLE BELÝRTEYÝM BEN SATICI DEÐÝLÝM.
KEÞKE ÝMKAN OLSADA BENÝM ARACI TEST ETSENÝZ.BU SÝSTEMÝN OLDUÐUNU DUYDUÐUMDA SATIN ALMAK ÝÇÝN ARAÞTIRDIM FAKAT BULAMAYACAÐIMI ANLAYINCA NASIL YAPILIR DÝYE ARAÞTIRMAK ÝÇÝN ÞANZIMANIN DÜZENEÐÝNÝN RESMÝNÝ BULDUM EPEY KAFA YORDUKTAN SONRA BAZI ÞEYLER NETLEÞTÝ TESADÜF KISA KOL DA TAKILI KALINCA ÞANZIMANI AÇTIK YAPABÝLECEGÝME KARAR VERDÝM VE EPEY ÖLÇÜP UÐRAÞTIK VE OLDU.
  EN BÜYÜK TEDÝRGÝNLÝK SAVRULMA DENÝLÝYOR AMA GERÇEKTEN ÇOKDA ABARTILACAK KADAR DEÐÝL UZUN YOLDA KÝ VÝRAJLARDA PROBLEM YOK ÞEHÝR ÝÇÝNDEKÝ KESKÝN DÖNÜÞLERDE ZEMÝN ISLAKSA DÝKKAT ETMEK GEREKÝR (NORMAL ARAÇLARDADA BÖYLE ZATEN)
  BU SÝSTEMLE ASLINDA ARACIN ORJÝNALLÝÐÝ BOZULMUYOR AKSÝNE EKSÝÐÝNÝ TAMAMLIYOR.SÝSTEM OLARAK 4X2 KULLANILDIÐINDA ARAZÝ ÞANZIMANI ÝÇERÝSÝNDEKÝ DÝFRANSÝYEL HAREKETÝ DÝREK OLARAK ARKAYA AKTARDIÐINDAN DÝFRANSÝYEL ÝÇÝNDEKÝ PATÝNAJ(VÝRAJ)DÝÞLÝLERÝ ÜZERÝNDE BÝR GÜÇ YOK BUDA ÞANZIMANIN DAHA UZUN ÖMÜRLÜ OLMASINI SAÐLIYOR.AYRICA DÝREKSÝYON ÇOK RAHAT VE YAKIT DÜÞÜYOR
  ÖZELLÝKLE TEKRAR SÖYLÜYORUM ÝMKAN VARSA BURAYA GELÝP BENÝM ARACI TEST EDÝPTE BURADA YAPTIRMAK ÝSTEYENLER OLURSA BAKLERÝM SELAMLAR 

ERCO

eyvallah kýsmet olur da karþýlaþýrsak bi incelemek isterim
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

MCC

bir zaman ön þaft istavrozunda eskimeden muzdarip sorun çýkmýþtý, þaftý sabahtan söküp akþama takmak gibi bir fikir doðduydu bende yoðun dönemde olduðumdan, þaftý tamirciye  býrakýp çýktýktan sonraki 20 dakika içinde ilk ýþýklarda daha kalkarken (hava yaðýþlý idi), sola döner dönmez arkadaki þöfürle gözgöze geldim, dengeyi ciddi bozuyor 2 çekere düþmek, yakýt tasarrufu içinde sürat içinde deðmez, baþka arabaya binsin bunlarýn derdindekiler.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

NÝVA69

Bu 4x2 olayý yakýtý yüzde kaç azaltýyor acaba?
Þehiriçi-dýþý yakýt benzin/LPG tüketimi ne oluyor?

4x2NÝVA arkadaþým cevaplarsan sevinirim...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

cenker

Alıntı yapılan: 4X2 NÝVA -  Mayıs 16, 2007, 04:59:48
SELAM ARKADAÞLAR,
ÝLK ÖNCE ÞUNU ÖZELLÝKLE BELÝRTEYÝM BEN SATICI DEÐÝLÝM.
KEÞKE ÝMKAN OLSADA BENÝM ARACI TEST ETSENÝZ.BU SÝSTEMÝN OLDUÐUNU DUYDUÐUMDA SATIN ALMAK ÝÇÝN ARAÞTIRDIM FAKAT BULAMAYACAÐIMI ANLAYINCA NASIL YAPILIR DÝYE ARAÞTIRMAK ÝÇÝN ÞANZIMANIN DÜZENEÐÝNÝN RESMÝNÝ BULDUM EPEY KAFA YORDUKTAN SONRA BAZI ÞEYLER NETLEÞTÝ TESADÜF KISA KOL DA TAKILI KALINCA ÞANZIMANI AÇTIK YAPABÝLECEGÝME KARAR VERDÝM VE EPEY ÖLÇÜP UÐRAÞTIK VE OLDU.
  EN BÜYÜK TEDÝRGÝNLÝK SAVRULMA DENÝLÝYOR AMA GERÇEKTEN ÇOKDA ABARTILACAK KADAR DEÐÝL UZUN YOLDA KÝ VÝRAJLARDA PROBLEM YOK ÞEHÝR ÝÇÝNDEKÝ KESKÝN DÖNÜÞLERDE ZEMÝN ISLAKSA DÝKKAT ETMEK GEREKÝR (NORMAL ARAÇLARDADA BÖYLE ZATEN)
  BU SÝSTEMLE ASLINDA ARACIN ORJÝNALLÝÐÝ BOZULMUYOR AKSÝNE EKSÝÐÝNÝ TAMAMLIYOR.SÝSTEM OLARAK 4X2 KULLANILDIÐINDA ARAZÝ ÞANZIMANI ÝÇERÝSÝNDEKÝ DÝFRANSÝYEL HAREKETÝ DÝREK OLARAK ARKAYA AKTARDIÐINDAN DÝFRANSÝYEL ÝÇÝNDEKÝ PATÝNAJ(VÝRAJ)DÝÞLÝLERÝ ÜZERÝNDE BÝR GÜÇ YOK BUDA ÞANZIMANIN DAHA UZUN ÖMÜRLÜ OLMASINI SAÐLIYOR.AYRICA DÝREKSÝYON ÇOK RAHAT VE YAKIT DÜÞÜYOR
  ÖZELLÝKLE TEKRAR SÖYLÜYORUM ÝMKAN VARSA BURAYA GELÝP BENÝM ARACI TEST EDÝPTE BURADA YAPTIRMAK ÝSTEYENLER OLURSA BAKLERÝM SELAMLAR 

dostum foto beklioruz hala
sistemi tanýtma harici pek foruma katýlýmýnýz olmamýs
divers do it deeper

diff-lock86

bencede laf atýp kaçmýþ arkadaþ :)nyse... 
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

NÝVA69

Alıntı yapılan: diff-lock86 -  Aralık 31, 2007, 12:09:33
bencede laf atýp kaçmýþ arkadaþ :)nyse... 

Dostum "NÝVA APARATLARI-YUNANÝSTANDAN" baþlýðý altýnda 4x2 NÝVA'nýn biraz da olsa bilgilendirmesi mevcut ama ben de senin gibi henüz tam anlamýyla sorularýma cevap alamadým...

Bekliyoruz...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

4X2 NÝVA

ZAMANIM OLMADIÐI ÝÇÝN SÝTEYE PEK UÐRAMIYORUM,ÝNTERNETTEN PROMOLADA DÝYE ARAMA YAPTIÐIIZDA ALETÝN NE OLDUÐUNU GÖRECEKSÝNÝZ BUNUN HAKKINDA BÝRÇOK YORUM YAPAN ARKADAÞLAR OLDU AMA BEN UZUN ZAMANDIR KULLANIYORUM ÇOK DA MEMNUNUM .ARAÇ DAHA RAHAT,DÝREKSÝYON DAHA RAHAT.YAKIT DÝREK OLARAK ARAÇ RAHATLADIÐI ÝÇÝN DÜÞÜYOR. BU GÝBÝ ÖZELLÝKLERÝ VAR.DEZAVANTAJI VARMI;BANA GÖRE HÝÇ YOK AMA NEDENSE BAZI ARKADAÞLAR BANA NÝVA ÝLE SÜRAT YAPACAKMIÞ GÝBÝ YORUM YAPTILAR TAKTÝR SÝZLERÝN
BU ALET ÝLE BANA GÖRE NÝVANIN EKSÝÐÝ TAMAMLANMIÞ OLUYOR ÇÜNKÜ DÜZ YOLDA 4X4 ÜN ANLAMI YOK .BU ALETLE ARACIN ORJÝNALLÝÐÝ DE BOZULMUYOR ÇÜNKÜ 4X4 NORMAL,4X4 KÝLÝTLÝ KONUMLARIDA ESKÝ HALÝNDE OLDUÐU GÝBÝ KULANILIYOR .% KAÇ YAKITTAN TASARRUF EDERÝZ DÝYENLERE NET ÞUKADAR OLUR DÝYEMEM AMA ÝSTEYENLER ÞÖYLE DENEYEBÝLÝR ;BÝR TAM DOLU DEPO ÝLE KAÇ KM YAPTIÐINIZA BAKIN SONRADA YÝNE TAMDOLU DEPO ÝLE NÝVANIN ÖN ÞAFTINI SÖKÜN KÜÇÜK KOLU 4X4 KÝLÝTLÝ KONUMDA DEPOYU BÝTÝRENE KADAR KULLANIN FARKI GÖZÜNÜZLE GÖRÜN BU ÞEKÝLDE DAHA NET FARKI GÖRÜRSÜNÜZ VE BELKÝDE BAZI ARKADAÞLAR BANADA LAF ATIP KAÇMIÞ DEMEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!     SELAMLAR 

reis28

resimlerini nette ben gördüm bir kactane remi var faydalý ola bilir uygulama hakkýnda bir bilgi yok gerci ingilizcesiolan bir arakadaþ varsa bir baksýn detaylara olayýn ismi þu PROMOLADA diye yazýlýyor nete
DURSUN USTA 05364629668