ASKIDA KALAN NIVA

Başlatan Yevgeni, Nisan 13, 2007, 10:38:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

ERCO

hocam ya on devransiel yok yada kilidi kitlememiþdi
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Tolga

Alıntı yapılan: ERCO -  Mayıs 06, 2007, 01:07:40
hocam ya on devransiel yok yada kilidi kitlememiþdi

hah tam bende onu soracaktým, þu defransiyel iþini anladým sanmýþtým;
-arka teker dönmüyor çünkü biri boþta, çünkü arkada kilit defransiyel yok.
-ön tekerler saðlam basýyor gibi ama onlarda hareket etmediðine göre, orta diferansiyel kilidi kullanýlmamýþ, Niva'da standart olduðuna göre ya arýzalý.

doðrumu anlýyorum...
Tolga

Tolga

peki burdaki arkadaþ niye yýrtýnýyor, yalnýz ön tekerler patinaj yapýyor ???

http://www.youtube.com/watch?v=TzdZVY8q6b0
Tolga

ERCO

sol ön ve sag arka da patinaj yapýyor dikkatlice bakýn goreceksiniz  asþýnga kilitli defran siel olsa bu gibi drumlarda 4 teker de patinaj yada hareket seklin de olur
www.guvenlada.com

Tolga

doðru söylüyorsun sað arkada patinaj yapýyor görmemiþim, ama sol arka tam basýyor yani kilit defrenasiyel olsa araba yürür gider... deðilmi?
Tolga

efe

Evet!
Bu aracýn göbek tümseðe oturmuþ bence.
Ben zamanýnda bi arýkta askýda kalmýþtým ordan biliyorum.Çapraz tekerler hafif hafif dönüyordu.Difransiyeli kilitledim ve výn... ;D Üstelik karlýydý :o
Bu arçlarý niye alýyoruz yaww!!! Çýkacak tabi :)

Tolga

Alıntı yapılan: efe -  Mayıs 07, 2007, 07:34:20
Evet!
Bu aracýn göbek tümseðe oturmuþ bence.
Ben zamanýnda bi arýkta askýda kalmýþtým ordan biliyorum.Çapraz tekerler hafif hafif dönüyordu.Difransiyeli kilitledim ve výn... ;D Üstelik karlýydý :o
Bu arçlarý niye alýyoruz yaww!!! Çýkacak tabi :)

ya kusura bakmayýn sorup duruyup, yani mongol deðilim ama çoðu kullanan arkadaþ bile ne kullandýðýnýn farkýnda deðil, anlamaya çalýþýyorum... standart orta diransiyel kilidini kastediyorsun deðilmi?
Tolga

efe

MCC

erco ben sana anlatmýþtým bu olayý, geçen sene benim kayýnço acemi bir niva cý ile ava gittiðinde askýda kalýp yarým saat yýrtýnmýþlar soðukta da ite kaka çýkarmýþlar baþka araçta olmadýðýndan dolayý, kilidi neden kullanmadýklarýný sordum, soru iþareti þeklinde baktýlar, çoðu kullanýcý bilmiyor süs sanýyor küçük vitesi, takviyeyi 4 çeker, kilidi 4 çekerin hýzlý devri yavaþ devri sananlar bile var, gülmeyin yav, valla var.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

var var ben sýk sýk raslýyom boylelerine ata takfiye kollarýna dantelden ortu bile yapanlar var
www.guvenlada.com

Tolga

iyi böylece bende temize çýktým :) kime sorsam baþka þey söylüyor, kafam karýþýyordu ama bu sefer tam süper oldu.
Tolga

ERCO

kime sorsam baþka þey söylüyor, kafam karýþýyordu ama bu sefer tam süper oldu. ;D >:( ;D ;D valla var bakýn gelirse resimlerini ceker eklerim siteye
www.guvenlada.com

MCC

bu gidiþle ben de yaptýracaðým bir örtü o kollara, nasýl olsa kullanamýyorum çooook uzun süreler.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?