OK 144 NEDÝR, NE DEÐÝLDÝR?

Başlatan Yevgeni, Şubat 20, 2007, 02:51:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

umut1982

Ýnþallah yüzümüz kara çýkmaz
doga ve kamp duskunu zipkin avcisi

shadowturks

dehlemesini bildikten sonra yürümeyecek küheylan yoktur...

bkerti

Taktým ok-144 leri. Artýk motor sesi diye birþey yok araçta. Sadece gürültü  uðultu var. birazda titreþim arttý. Sürttüðünü nasýl anlayabilirim? Çünkü Yevgeni abi sürtüyordu çekiçlettim demiþ. Gürültü sürtmeden mi lastikten mi nasýl anlayabilirim? Gürültünün filan aracýma zararý olur mu? Bu araçla valla ben araziye giremem kýyýpta :)

berkayonwheels

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 26, 2014, 08:49:25
Taktým ok-144 leri. Artýk motor sesi diye birþey yok araçta. Sadece gürültü  uðultu var. birazda titreþim arttý. Sürttüðünü nasýl anlayabilirim? Çünkü Yevgeni abi sürtüyordu çekiçlettim demiþ. Gürültü sürtmeden mi lastikten mi nasýl anlayabilirim? Gürültünün filan aracýma zararý olur mu? Bu araçla valla ben araziye giremem kýyýpta :)
:D senin jantlar ofsetli mi?
...and to hear the lamentation of their women

bkerti

Abi sen de bana offsetli ne ben diyeyim sana ofsetli mi :) :9 :)  araþtýrdým forumda çelik jant gibi birþey sanýrým.

Ek: offset deðil normal aluminyum görünümlü cant araçtakiler. Sürtünme olmadan o kadar gürültüyü nasýl çýkartýyor mubarek :)

Yevgeni

Lastik deseni ve hamuru asfalt yüzeyi ile temasý sonucu çýkýyor o ses.
Sürtme ayrý bir þey, aþaðýdaki gibi, cantlarýn offseti ile çok ilgili deðil (arka lastiklere dikiz).
Bir de bunun ön diff deðiþmiþ, bizimkiler gibi deðil, o kýsma takýlmayýn..

bkerti

Benim jantlar bunun ki gibi görünüyor sanýrým. Çok fazla gürültü var abi motorun devirini duyamýyorum artýk o kadar çok ses var. Ýçine azot gazý doldursak kesilir denmiþ nedir nerede bulunur yanýcý mýdýr tehlike oluþturur mu acaba*

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 26, 2014, 11:21:56
Benim jantlar bunun ki gibi görünüyor sanýrým. Çok fazla gürültü var abi motorun devirini duyamýyorum artýk o kadar çok ses var. Ýçine azot gazý doldursak kesilir denmiþ nedir nerede bulunur yanýcý mýdýr tehlike oluþturur mu acaba*

OK 144 içine ne doldurursan doldur sesi bitmez :D

bkerti

Eyvallah abi :) görüntü çok güzel oldu ama. Yokolarla binek station gibi görünüyordu.

BAHADIR

Alıntı yapılan: bkerti -  Mayıs 26, 2014, 08:49:25

Araziye girmeye kýyamayacaksan niye Niva aldýn kardeþim? Þehirde yaþamaz o, bilmiyor musun? Hiç olmazsa ayda bir doðal ortamýna sal.  ;D

berkayonwheels

Harbiden müdür nivaya kýyamayýp araziye girememek nedir  ;D

Yevgeni

Ýlk arabansa kýyamazsýn.
Koyarsýn kapý önüne, günlerce seyredersin..

berkayonwheels

niva almýþ ok 144 almýþ seyredip naapcak

Yevgeni

Adam daha yeni öðreniyor hem arazi iþlerini hem þoförlüðü.
Üzerine gitmen, abilik eden..

shadowturks

ben öðretirim ona bir günde ... ;D ;D ;D