Niva için 15" lastik

Başlatan qb5tp, Şubat 23, 2015, 02:29:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qb5tp

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 25, 2015, 03:45:54
Makul frenajda MT lastik bile tutunuyor, frenliyor. Yaz kýþ diþli lastik kullandým, problem yaþamadým.
Sadece lastik ýsýsý ideal seviyede olsun, asfalt da henüz ýslanmýþ ve sabunlaþmýþ olmasýn..

Niva frenajda da biraz fazla tedirgin etti Yavuz Bey. Üfleye üfleye alýcam umarým lastiklerimi. Gönlüm mt den yana ama cesaretim yok. Ani bi kararla seçim yaparým artýk ve muhtemelen bu listede de olmaz aldýðým lastik ama umarým piþman olmam. Yardýmlarýnýz için sað olun

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: qb5tp -  Şubat 25, 2015, 05:31:40
Niva frenajda da biraz fazla tedirgin etti Yavuz Bey. Üfleye üfleye alýcam umarým lastiklerimi. Gönlüm mt den yana ama cesaretim yok. Ani bi kararla seçim yaparým artýk ve muhtemelen bu listede de olmaz aldýðým lastik ama umarým piþman olmam. Yardýmlarýnýz için sað olun

Yokohoma geolander m/t  kesinlikle bakmaný tavsiye ederim arkadaþým samuraide kullaniyor çok memnun hamuru yumuþak asvaltta gayet sessiz deseni hem görsel hemde karda camurda çok baþarýlý

qb5tp

Bu gün birkaç yerden goodrich ta baktým. KO2 leri çýkmýþ, ondan mý dýr bilinmez bulunamadý yine.
Maxxisin çok benzer desenli at 980 i var. Jantlarý almadan önce hepsiburadadan word kampanyasýyla 205 80 16 larýn dördünü 950 TL ye maletmistim ama siparisi iptal etmiþtim. 215 75 15 ler þu an 1100 e geliyor. Yarýn biryerden fiyat gelecek, 250 TL/ad olursa almayý düþünüyorum. Bu arada jantlarýn ofseti -15 sanirim. Lastik aldýktan sonra yeni sorunlarim olacak gibi.
Geolander mt ler çok cekmemisti ama arastiricam Muhammed Bey. Teþekkürler.

Yevgeni

Alıntı yapılan: qb5tp -  Şubat 25, 2015, 05:31:40

Niva'da kazýklayacak kadar sert frenden kaçýnýn.
Fren sistemi sorunsuz olsun.
Yumuþak hamur lastiði asfalt sever..

qb5tp

-15 Ofset daha büyük lastik için tedirgin etti, 205/70/15 i en azýndan önde deneyip görmüþtüm . Crosscontact ýn yumuþaklýðý da hayret vermiþti. Ucuz olmasýnýn ve desenini beðenmemin de büyük etkisi var tabi. A/T lerin hepsi M+S midir, ne kadar iþe yarar bilmem ama o da var.

Sonuç olarak 205/70/15 ContiCrossContact AT sipariþini verdim. 200x4 + 80 =880 TL (80 TL, bijonlar, bilezikler için. Fazla belki ama lastiklerin indirimiyle dengelendi gibi)

Bi süre kullandýktan sonra yeni baþlýk altýnda kombinasyon hakkýndaki deneyimlerimi paylaþýrým artýk. Olmazsa da baþkja bir kombinasyon denerim ilerde. Nivadan kolay ayrýlamýycaz gibi görünüyo...

Yorumlarýnýz ve yardýmlarýnýz için çok teþekkür ederim.

qb5tp

Yere basmasýný bekleyemeden çekmiþtim. Niva her zaman güzel ama tarzýmdan uzaklaþtý sanki.

muhammedcelik1983

Hayýrlý olsun hocam deneyimlerini ve yeni resimleri bekliyoruz buarada parklar farklý gibi geldi sanki?

qb5tp

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Mart 04, 2015, 07:11:25
Hayýrlý olsun hocam deneyimlerini ve yeni resimleri bekliyoruz buarada parklar farklý gibi geldi sanki?
Teþekkürler. Parklarý ebay üzerinden, Rusya dan almýþtým. Kötü kalite çýktý, hemen catladilar. Sarnýç oto da 45TL  ye görünce onu da aldim. Eskisinden daha kaliteli ve üç te bir fiyatina. Ama hiçbiri orjinali tutmaz.

Harun

hayýrlý olsun,
deneyimleri lastik+jant bölümüne fotolaral bekliyoruz.
güle güle eskitin...

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: qb5tp -  Mart 04, 2015, 08:05:33
Teþekkürler. Parklarý ebay üzerinden, Rusya dan almýþtým. Kötü kalite çýktý, hemen catladilar. Sarnýç oto da 45TL  ye görünce onu da aldim. Eskisinden daha kaliteli ve üç te bir fiyatina. Ama hiçbiri orjinali tutmaz.

Orjinalinden daha iyi görünüyor ama bulursam alirim :D

qb5tp

Fren problemimi giderip farklý koþullarda biraz daha deneyimledikten sonra mutlaka paylaþacaðým Harun Bey.

4soulkeeper

Ben de öneri isteyeceðim 15lik jantlar için. Þuan aracýmda melber'in 15 lik jantlarý var ve 205/70R15 asfalt lastiði kullanýyorum. Aracýn muayene zamaný geldi ben de lastikleri yeniliyeyim dedim. Mt lastikler oldukça pahalý geldi bana öðrenciyiz sonuçta. Þöyle aracý çamurda vs yarýda býrakmayacak uygun fiyatlý at lastik var mýdýr bu jantlar için?

qb5tp

Conti leri yeterince deneyimlemeden yorum yazmak istemedim. Taktýðýmdan beri de ne kar gördüm ne de çamur ancak kuru ve ýslak asfalttaki tutunmasý harika, konfor da oldukça iyi. Bu arada iki kez de yol yardýmýndan faydalanmýþ oldum, Niva için önemli bence :)