LASTÝK ÝNCELEME - KUMHO KL71

Başlatan abdurrahmantopcu, Mart 14, 2012, 11:39:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abdurrahmantopcu

Merhabalar,
Niva için lastik arayýþý içerisindeyim.
15 jantlarla Kumho KL71 lastik performansý hakkýnda bilgilerinizi paylaþýr mýsýnýz? Tadilat gerektirir mi, aracý yorar mý, gürültüsü can sýkar mý, araca zarar verir mi vb..

Þimdiden teþekkürler..

Harun

Alıntı YapMerhabalar,
Niva için lastik arayýþý içerisindeyim.
15 jantlarla Kumho KL71 lastik performansý hakkýnda bilgilerinizi paylaþýr mýsýnýz? Tadilat gerektirir mi, aracý yorar mý, gürültüsü can sýkar mý, araca zarar verir mi vb..

Þimdiden teþekkürler..

Vehbi abi kullanýyor 15 janta Kumho,lakin bu modeli mi bilemedim,bilgi verir Vehbi abem
esasen ben de orjinal lastiklerime alternatif peþindeyim ,daha 10 bin km olmalarýna raðmen
Vehbi abi'nin çözüm benim de alternatiflerim arasýnda...

vehbi

:) 195/80/15 ölçüde ne bir yorma ne bir gürültü emaresine rastlamadým.çamuru kararýnda seviyorsanýz fena deðil.. ben yazkýþ kullanýyorum..
tadilat; offset janta sýðmadýðýndan deðil, dýþarda kaldýðýndan gerekiyor.. sadece arkalastikler onuda çok zorladýðýnýzda oluyor..
kýsaca ben çok memnunum..
:)
"free as a bird"

abdurrahmantopcu

vehbi bey merhabalar,
Benim aracým orjinal, yükseltme yapýlmadý. Bu lastiklerin benim ihtiyacýmý karþýlayacaðýný düþünüyorum. Bir kaç sorum olacak. Bu lastikler için hangi ölçülerde jant almalýyým? Alacaðým jantýn ofset oraný ne olmalý? Birde tadilat derken ne yapmam gerekir. Size zahmet aracýn fotoðraflarýný yayýnlar mýsýnýz?

vehbi

Alıntı yapılan: abdurrahmantopcu -  Mart 17, 2012, 12:53:56

vehbi bey merhabalar,
Benim aracým orjinal, yükseltme yapýlmadý. Bu lastiklerin benim ihtiyacýmý karþýlayacaðýný düþünüyorum. Bir kaç sorum olacak. Bu lastikler için hangi ölçülerde jant almalýyým? Alacaðým jantýn ofset oraný ne olmalý? Birde tadilat derken ne yapmam gerekir. Size zahmet aracýn fotoðraflarýný yayýnlar mýsýnýz?

Abdurrahman bey
bende de yükseltme yok ( arkada 3 cm get hariç), bu lastikler ile önde sürtme yaþamadým.. arkada da þimdilik biþey yapmayýnýz bence, araziye giridiðinizde sürtme derecesini kendi belli etsin ondan sonnra yaparsýnýz gerekeni.. offset deðerinden anlamam, benim jantlar suzuki jantý..:(
araçtaki duruþu için linke bakýnýz..
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=3862.0
slmlar
"free as a bird"

Maestro

Alıntı yapılan: vehbi -  Mart 20, 2012, 11:12:37
Abdurrahman bey
bende de yükseltme yok ( arkada 3 cm get hariç), bu lastikler ile önde sürtme yaþamadým.. arkada da þimdilik biþey yapmayýnýz bence, araziye giridiðinizde sürtme derecesini kendi belli etsin ondan sonnra yaparsýnýz gerekeni.. offset deðerinden anlamam, benim jantlar suzuki jantý..:(
araçtaki duruþu için linke bakýnýz..
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=3862.0
slmlar

Geçenlerde  Erco nun orada gördügüm  ve çok begendigim...  güzel keçiniz var...  Maþallah

abdurrahmantopcu

vehbi bey teþekkür ederim.
O zaman araþtýrma yaparken önceliði janta vereyim. Lastik istenildiði zaman alýnýyor.

vehbi

Alıntı yapılan: Maestro -  Mart 20, 2012, 11:22:04
Geçenlerde  Erco nun orada gördügüm  ve çok begendigim...  güzel keçiniz var...  Maþallah
keçi nivatr ye aittir, bizimdir.. tþk ederim ERCO  ise ilk sahibidir.. :)
"free as a bird"

Yevgeni

Erco ilk sahibidir?
Haldun'un deðil miydi bu Niva?