Titreþim hakkýnda

Başlatan buzgibi01, Aralık 02, 2016, 02:44:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buzgibi01

Arkadaþlar merhaba 5 gün önce  2003 model Niva aldým Ankaradan.70 küsürlü yaþlarda bir amcadan saolsun çokda yardýmcý oldu bana

Þimdþ ufak tefek sorunlarým var öncelikle titreþim sorunu 40 km ye kadar titreþim yok 40 ile 60 arasý var 60 le 85 arasý yok 100 e  kadar titreþim devam ediyor.
Þafttan þphelendim þaftcýya gittim,Þaftlarda biraz balans vardý halledildi. ama titreþimhala devam etmekte form dan arkadaþlarýn dediði gibi arazi þanzýmanýnýn vidalarýný gevþetim biraz dolandým tekrar sýktým ama maalesef sorun decam ediyor.
Üzerinde lastik olarak 2005 kar lasatigi var o ugultu yaparmý bilemiyorum.

2.sorunum ise 70,80 ,90 km hýzlarda ayagýmý gazdan çektikten sonra bir takýrtý geliyorugultu gibi boþta ise yapmýyor sizce nasýl davranmam gerekli neler yapmalýyým
þimdiden teþekkür ederim

muhammedcelik1983

Aracin hayirli olsun hemserim araci on duzene bir sokun derim birde denge kollarinda bosluk olabilir gazdan ayaginizi cekince ses yapiyorsa

buzgibi01

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Aralık 04, 2016, 10:59:49
Aracin hayirli olsun hemserim araci on duzene bir sokun derim birde denge kollarinda bosluk olabilir gazdan ayaginizi cekince ses yapiyorsa

Tamam Muhammed hocam dediklerini bir deneyeyim yarýn teþekkür ederim cevap için

suat

Arkadaþlar aracým 92 model,sabahlarý ( -2 veya -3 derece buralar ) iki üç dakika rölantide çalýþtýrdýktan sonra hareket ediyorum 2.ve 3.viteslerde aþýrý titreme (kendini parçalayacakmýþ gibi) yapýyor motor ýsýndýktan sonra düzeliyor neden yapar acaba.

atinco

Arabayý ýsýtýrken takviyeyi orta pozisyona getirip arabayý vitese takýn, þanzýmanda ýsýnsýn. Kesin faydasý olur ama esas altýgen takoza, þanzýman baðlantýlarýna bakmak gerek. Bana altýgen gibi geliyor.

guvem2000

Gruptaki herkese iyi aksamlar.1995 karburatorlu bir nivam var.6 yildir kullaniyorum.son 1 yilda 3_4 kere arka bazen sol bazen sag aks tekerlekle yolda giderken cikiyor.komple yeni aks aldigimda oldu bilya yuzuk degistigimde.ama cok tedirgin kullaniyorum.ve nitekim bu aksam sag taraf giderken cikti.bunun sebebi ne olabilir.yardimci olursaniz cok sevinirim