YUNANÝSTAN NÝVA KULÜBÜ

Başlatan Yevgeni, Mart 04, 2007, 09:22:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

reis28

yavuz ne diyor komþu bir tercüme et
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Alıntı yapılan: xristost -  Ağustos 21, 2008, 02:31:17
I welcome !YEVGENI!!
No it is not right that the raising of the suspension.
He has put very large additions to the underside scissors.
20 cm is very great distance.
This type rims he wants is wrong with offset printing!

Χαιρετώ σύντροφε!!
Όχι δεν είναι σωστό αυτό το σήκωμα της ανάρτησης. Έχει βάλει πολύ μεγάλες προσθήκες στο κάτω ψαλίδι.
20 cm είναι πολύ μεγάλη απόσταση.
Επιπλέων οι ζάντες που έχει βάλει είναι με λάθος οφσετ!

We had a test drive with these offset rims and huge tyres, Niva goes well. Maybe both front and rear axes will face tension on the terrain, but axes seem to be strong enough. We will see when it rains and makes mud..

Είχαμε ένα τεστ δοκιμής με αυτά τα πλαίσια όφσετ και τα τεράστια ελαστικά αυτοκινήτου, Niva πηγαίνουν καλά. Ίσως και οι μπροστινοί και οπίσθιοι άξονες θα αντιμετωπίσουν την ένταση στην έκταση, αλλά οι άξονες φαίνονται να είναι αρκετά ισχυροί. Θα δούμε όταν βρέχει και κάνει τη λάσπη.

Yevgeni

Alıntı yapılan: reis28 -  Ağustos 21, 2008, 02:42:34
yavuz ne diyor komþu bir tercüme et

xristost der ki, 20 cm yükseltme fazla. Sanýrým alt ve üstten beslemeleri kastediyor (helezon), belki dengeyi bozacak bir hesap vardýr, bilemedim. Sen daha iyi bilirsin çünkü sen yaptýn. Ama fazla diyor.

Bu tip cant offset olarak yanlýþ diyor. Bunu hiç anlamadým niye böyle düþünür. Ama sonuç olarak onlarýn da vardýr bir takým tecrübeleri.

Ben de aracý denedik, akabinde iyi gidiyor dedim. Belki lastiklerdeki aðýrlýk yüzünden akslar zorlanabilir, bunu da yaðmur yaðýp ortam çamura kestiðinde göreceðiz dedim..

reis28

aslýnda onlarýn yaptýgý yla benimkinin arasýnda pek fark yok onlar önde yay altýný polyamitle beslemiþ biz se yay tablasýný yükselterek asýl benim yaptýgým dogru benim yaptýgýmda viraj demiri diger öndüzen aksamý orj yerinde c alýþýyor ve aracýn kasasýndan lastýk uzak duru yor camurluklarý falan kesmeye gerek kalmýyor onlarýnkinde lastik birazdaha fazla içeri salýnýyor buda öndüzende kasýntý yapar bende arkalarda yay altý yükseldigi kadar yay içide destek polyamitiyle beslenmiþtir bu durumda arac hem yüksek hem daha fazla salýnýmlý hemde kendini kasmýyor limitör dengeleyicisini bende ayný þekilde uzattým yanlýþ olan neymiþ ve arazi denemelerinide yaptým gecen gün güzelbir þantýye alaný buldum mýcýr tepeleri falan vardý her tür konumda denedim yakýnda vidyo olarakta yayýnlarým bence sonuc mükemmel ötesi
DURSUN USTA 05364629668

reis28

bence cantlarýn agýrlýgý sorun olamaz kendi kulandýklarýda ayný oranda agýrdýr cantlarýn o ofsetlerinin ilk halini resim olarak baktý her halde bizim garaj da þu anda cantlarýn of setide okadar cok degil bunu kastetmiþ olabilir
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Usta biliyorum, lakin adamlarýn muhtemelen yöntemleri ve limitleri farklý.

Sonuç olarak devasa yükseltilmiþ Niva'larýn fotoðraflarýný da görüyoruz. Senin Niva'ya dair tek çekincem zorlanýnca aks kýrma ihtimali, o da aðýrlaþan cant+lastik sebebiyle. Bunu da bilehare göreceðiz ki, umarým kýrýlma gibi bir olay yaþatmaz..

reis28

kýrýlma standart halinde bile olabiliyor mantýk dýþý zorladýnmý belki bazý elamnlar daha cabuk aþýna bilir onada razýyým yapa bildiklerine göre
DURSUN USTA 05364629668

Harun

aslýnda kolayý var gelsinler buraya(zati 2009 baharýna programa aldýk dediydi)  çýkýn araziye bakalým. ;D
bir de acep mesleði neydi komþunun.
o da usta mý?

reis28

eeee bizim kecinin boyu komþununkini biraz gecti galiba
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Alıntı yapılan: hcikler -  Ağustos 21, 2008, 03:27:09
aslýnda kolayý var gelsinler buraya(zati 2009 baharýna programa aldýk dediydi)  çýkýn araziye bakalým. ;D
bir de acep mesleði neydi komþunun.
o da usta mý?

Usta olup olmadýðýný bilmiyorum ama 3. Niva'sýný kendi modifiye ediyor Reis gibi, el emeði, göz nuru olayý..

Harun

o halde var bi ustalýk özde.
lakin sankim komþunun cihazýnýn arkasý daha fazla yükseltilmiþ gibi haksýz mýyým birde eðer öyleyse savrulmaya falan sebep olmaz mý?

xristost

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 21, 2008, 02:56:04

We had a test drive with these offset rims and huge tyres, Niva goes well. Maybe both front and rear axes will face tension on the terrain, but axes seem to be strong enough. We will see when it rains and makes mud..

Είχαμε ένα τεστ δοκιμής με αυτά τα πλαίσια όφσετ και τα τεράστια ελαστικά αυτοκινήτου, Niva πηγαίνουν καλά. Ίσως και οι μπροστινοί και οπίσθιοι άξονες θα αντιμετωπίσουν την ένταση στην έκταση, αλλά οι άξονες φαίνονται να είναι αρκετά ισχυροί. Θα δούμε όταν βρέχει και κάνει τη λάσπη.

That's right!
Simply to find and defuse the suppression lines.
They must also have lost power in acceleration.
We need to know the possible passage of the power of the engine on the axes.
Spane the front bilies and shell differential.
Back has no problem!

Σωστά!
Απλά να θα βρίσκουν στην εκτόνωση και  την συμπίεση των αξόνων.
Επίσης πρέπει να έχεις χάσει σε δύναμη επιτάχυνσης.
Θα πρέπει να προσέξετε το δυνατό πέρασμα της δύναμης της μηχανής στους άξονες.
Σπάνε οι εμπρός μπιλιοφωροι και  το κέλυφος του διαφορικού.
Πίσω δεν έχει πρόβλημα!

reis28

komþunun nivasý bizimkinden yüksek degildir en azýndan üzerinde þu anda kulandýgý lastiklerle
biraz evl gene þantiye alanýna girdim düzduvar kývamýnda bir cýkýþ denedim ön pacalýklar tabana yapýþtý orta kaplama yý cizecek kadar dik acýlý bir zemindi zemin yýgma toprak cakýl banamýsýn demedi makina
DURSUN USTA 05364629668

reis28

birde yeni birþeyler yazmýþ xrýsto arkadaþ bi tercume etseniz
DURSUN USTA 05364629668

reis28

birde ona deginki sandýgým kadarýyla bizim cantlarýn of setine takmýþ
of setleri okadar cok dýþarda degil orantýlý
DURSUN USTA 05364629668