MAYIS'TA KARTEPE GEZÝSÝ!

Başlatan Yevgeni, Nisan 08, 2007, 10:45:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Tolga

isabet :) motoru satmaya kýyamadýðým için benim Niva iþi önümüzdeki kýþa kaldý zaten...
hocam bu arada gezi harici toplantý filan yapmýyormusunuz? hiç deðilse sizleri tanýr bi çay içerdik  ;)
Tolga

Yevgeni

Gezi harici tayfa pek bir araya gelmiyor. Hepimiz ayrý þehirlerdeyiz. Her þehirdeki arkadaþlar birbirlerini daha sýk görüyor elbet. Ben Ýstanbul'dayým misal..

taiga

Alıntı yapılan: Tol -  Mayıs 20, 2007, 03:52:57
sezon niye kapanýyor hocam ?

Üstadým,

Bundan sonra artýk tüm ormanlarda köfte kokusu eþliðinde pijama partisi düzenleyen "þahin" tayfasý olacak...

Onlar kýþ uykusundan uyanýp kýrlara yayýlýrken, bizler de ekime kadar yaz uykusuna çekileceðiz...

Elbet kimi aktivitelerde bulunabiliriz... Misal haziranda Uludað da direk zirve yapmak gibi... Yada atýyorum Demirköy de Dupnisa maðarasýna bir gezi düzenleyip sýnýr boylarýnda coþabiliriz...

Bu arada gezide tanýþtýðýmýz Iþýk kardeþimize, bizlere enfes parkurlarý gösterip rehberlik yapan ve inanýlmaz keyif almamýzý saðlayan Doðan abimize, evlerini bize açýp unutulmaz bir akþam yaþamamýzý saðlayan Erkan ve Ayla çiftine çok ama çok teþekkür ederiz... Ýyi ki varsýnýz...

Not: Bildiðiniz üzere çamur cilde iyi gelir, bu yararlarý somut olarak Doðan54 abimizde görebilirsin... Yahu benden genç gösteriyor kendisi... ;D

Yevgeni

Doðan abi, fotoðraflarý aldým, Nikonuna, eline saðlýk..

dogan54

Kartepe gezisi dolayýsýyla tanýdýðým bu harika insanlarla daha nice çamurlu parkurlarda beraber olmak dileðiyle.Bu geziyi tertip eden ve katýlan herkeze teþekkürler.
4x4 baska,
NiVA baska..

leondede

Ekibi ve gezileri siteden takip ediyordum; Sapanca gezisine katýlarak harika bir haftasonu geçirdim. TEM de Sapanca'dan her geçisimde gözüm hep orman tarafýnda daðlarda olur; içimden geçirirdim kim bilir oralarda ne güzellikler var diye.. bu cumartesi neler olduðunu bir nebze olsada keþfetmek çok güzeldi. Düzenleyen ve rehberlik eden arkadaþlara ve Kartepe'den dönüþte Serindere - Ýnönü Yaylasý gibi doða harikasý yerleri görmeme vesile olan Doðan Bey'e teþekkürler.

Tanýþtýðýmýza memnun oldum.

Ancak söylemezsem olmaz, üzüldüm:

Sezonu kapattýk da demek? ::)

Yapmayýn arkadaþlar, köfteciden - piknikçiden bizlere ne...ben ki þimdiye kadar ciddi ciddi gezdigimi, pek çok yer gördügümü düþünürdüm ( off-road degil ama )
cumartesi 3 yayla gördüm, içimdeki çoþkuyu sezon bitti diyerek betona gömemem!
Tekrarý, muadili , daha iyisi olacak bu tip gezilerin diyin / diyelim de
iyi niyetimiz hevesimize katký olsun...elbet normal bineklerin gidemeyecegi yerlere gidebilir, kamp atabilir, soðuk sularýn içinde þiþeleri sogutup rakýyý buza gerek kalmadan yudumlayabiliriz..

Yavuz; gezi fotograflarý konusunda bana yardýmcý olabilirseniz üyesi oldugum bir motosiklet grubu var, onlarýn siteye gezi yazýsý koymak isterim..

Tekrar teþekkürler

Ne güzel þeymiþ þu kekik kokusu!!

NÝVA - 96

Yevgeni

Çamur sezonu mecburen bitiyor. Yazýn insanlar genelde tatil mekanlarýna akýyor, o yüzden herkesi toparlamak zor olabiliyor. Yine de toparlanabilen tayfayla daða bayýra çýkýlabiliyor elbet. Yine de kýþýn ya da yaðýþlý havadaki debelenme gibi olmuyor. 1-2 kilometreyi 3-4 saatte geçmenin keyfi sadece çamurda var, sezon bitti demem o yüzden.

Yazýn da oraya buraya gidilebilir ki, daha önce gittik. Misal Karasu'da tertip edilen Baja yarýþý bahanesiyle buluþma, kamp gerçekleþtirmiþtik. Yine yapýlabilir.

Fotoðraflarý ayýklayýp göndereceðim Leondede. 1-2 güne hallederim..

yusuf

Bu gezinin rota bilgileri.
Açýklamalar
Points: direksiyonu kaç kez saða sola çevirdiðinizin bir göstergesi. Örneðin 30 km lik Ýzmit sapanca arasýnda 36 kez. Hemen hemen ayný mesafede olan Ýnönü Yaylasý > yuvacýk  arasýnda ise 1095 kez. Yani yolun ne kadar virajlý olduðunu tanýmlar.

Length : km olarak aldýðýmýz yol
Elapsed time : Duraklamalar dahil yolculuk süresi.
Avg speed : duraklamalar dahil ortalama hýz.

Nefis bir gezi çok iyi bir ekipti. Hele gece ateþi, su ve kuþ sesleri Þahaneydi.Rotayý herkese öneririm. Çok keyifli.

Yevgeni

Ýzmit-Sapanca arasýnda o kadar süratli miydik biz?

yusuf

Bilmem sen kullanýyordun !

oralarda kayýt yoktu. Benim bir baþka gezimden yalnýzca "points"  kavramýný tanýmlamak için kullandým yalnýzca.

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 21, 2007, 01:47:01
Ýzmit-Sapanca arasýnda o kadar süratli miydik biz?

Hocam sen ne yaptýn yahu...
Uçmuþsun TEM de... ;D

taiga

Yusuf abi,

Bir Uludað zirve, Istýranca daðlarý yada benzer bir rotada kamp yapma dürtümüz had safhadadýr Haziran ayýnda...

Senden sinyal beklemekteyiz abim...

Son olarak Forza Nissan diyorum...

;D :D

taiga

Alıntı yapılan: yusuf -  Mayıs 21, 2007, 01:29:21
Points: direksiyonu kaç kez saða sola çevirdiðinizin bir göstergesi. Örneðin 30 km lik Ýzmit sapanca arasýnda 36 kez. Hemen hemen ayný mesafede olan Ýnönü Yaylasý > yuvacýk  arasýnda ise 1095 kez. Yani yolun ne kadar virajlý olduðunu tanýmlar.

Erkan dostum saðolsun...
Co-pilot olmak çok keyifliymiþ yahu...
;D
Cidden yol baya sýkýymýþ... Kaç kere kafam tavana doðru süzüldü... :D
Bir keresinde bir savruldum hobaa Erkan ýn üstüne...  :D
Ferozalarýn amortisörleri niva dan çok daha sert...
Bizim nivalarda bu derece zýplama olmuyor, ki benim nivada amortisörler baya sert olmasýna raðmen çok daha zýpladýk...
Lakin ferozalar sýký araçlar...
2 çekerde bile baya etkili...

Yevgeni

Yusuf Abi Akyazý-Dokurcun civarý der, Menekþe der, iyi de der. Daha yakýn, daha ýssýz muhtemel..

Yevgeni

Alıntı yapılan: taiga -  Mayıs 21, 2007, 02:04:29
Hocam sen ne yaptýn yahu...
Uçmuþsun TEM de... ;D

Yahu imkaný var mý? Niva+OK144+ben? Verilerin o kýsmý muhtemel Peugeot+asfalt lastik+Yusuf Abi üçlüsünün verileridir ki, yazmýþ zaten orasý baþka bir kayýttan diye. Ben çýkmam 90'ýn üstüne Niva ile..