Nivamda tekleme sorunu.

Başlatan Mustafa24, Mart 27, 2017, 02:56:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mustafa24

Oncelikle herkese selamlar. Yaklaþýk 1 sene oldu bir lada nivaya sahip olmak.  Aldýðým aný hic unutmuyorum cok buyuk hevesle aldim tavsiye üzerine. Ve gercektende nivam ile gitmedigim dag tas dere kalmadi. Fakat artik beni usandirdi. Buna cok canimda sikiliyor . memleketimde dolasmadigim usta kalmadý. Ama ne yazikki bir usta bulamadim(anlayan). 2000 model enjeksiyonlu 1.7 tüplü(normal duzen) lada nivaya sahibim. Aldigimdan belli 2 arizam mevcut aracta.  Benim lada ise 2500 devire kadar arac tekliyor cok sarsintili olarak yuksek devirde normal bi sekilde seyehat ediyorum fakat az devir dusse teklemeye basliyor. Hatta bildiginiz sesli patlama oluyor tam karbüratörün ordan. Tupde daha cok oluyor bu oluyor. Ikinci arizam ise rolanti cok gec düþüyor. Rolanti musurunu yeni degistim olmadi yinede. Arabami cok seviyorum fakat artik sabrim kalmadý biri bana yardim ederse cok sevinirim.( bugune kadar yapilanlar
1 karbüratör temizlendi
2 rolanti müþiri deðiþtirildi
3 bujiler yenilendi
4 motot ust kapak açýlýp kontrol edildi ve ayar yapýldý( malesef yapabildige inanmadýðým ustalar tarafindan)
5 tüp ayarlati defalarca yaptýrýldý
6 goturdugum servis karbüratörun ustunde bulunan tup icin gerekli olan meksefenin kucuk geldigini ve karbüratör de delik acilmas lazim dedi fakat gittigim iki farklý tupcude meksefenin orjinal olduðunu soyledigi icin degistirmedim. Ustalarim yaklasik bir senedir forumu takip ediyorum. Sizlerin vereceginiz bilgiler ýþýðýnda bu arizadan kurtulacagima inaniyorum. Ve tavsiye edeceginiz trabzon gumushane erzurum bolgelerinde ustalarimiz varsa tamir icin aracimi goturecegim. Tesekkurler

muhammedcelik1983

öncelikle gecmis olsun arac patlatma yapiyorsa benzin ve lpg karistiriyor olabilir buji kablolari,bujiler saglammi rolanti gec dusuyorsa boðaz biyerlerden hava aliyor olabilir atesleme duzensizse arac sarsintili calisir iyi bir oto elektrikci bulup atesleme sistemini komple elden gecirtin atesleme bobininin buji kablolarina baglandigi yerler oksitlenmis olabilir.Buji ve kablolari saglamsa bana bobinde sýkýntý var gibi geldi

Mustafa24

Arýzayý bulduk. Bir haftadir foruma giremiyorum yoldaydým. Arizanin ebebi atesleme merkezinde cikti. Atesleme merkezini degistirince aracim duzeldi. Suan aracim gayet guzel oldu sonunda nivanin tadini almaya baþladým;)