Çamurluk dodiði?

Başlatan efe, Mayıs 19, 2007, 04:46:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe

Bu hafta fiberciye gittim.
Benim tekerler geniþ olduðu iþin arazide çamurluða sürtme yapýyor.Bunun için çamurluklarý çekiçletip polyesterciden dodik yaptýrýp taktýracaz. Maliyet yaklaþýk:
4 Dodik 175, Kaportacý 60-70 ve boya yaparsak ayrýca boya.
Bu uygulamayý daha önce yapan  arkadaþ varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.
Teþekkürler!

ERCO

bence bu kadar masraf etmeyýn derim  hazýrý satýlýyor ve daha hesaplý olur
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

MCC

ben de sýnýrýn üzerinde lastik kullanýyorum, ekstrem durumlarda bir harþ sesi çýkýyor baþka birþey yok, zor koþullara girmiyorsan o kadar masrafa gerek yok efe.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

Yevgeni

Bende evvelden dodik vardý. OK144 taktýktan sonra çýkardým. Þu an yaz için 205/75/15 ATR lastik var, dodikler yok, lastikler haliyle çamurluktan taþýyor ama ne gam, çiçek gibi gidiyor çocuk.

Dodik görüntüden ziyade (bu ülkede var mý bilmiyorum) Avrupa'daki bir çok ülkedeki kanunlar gereði (lastikler çamurluk hizasýnda olmalý, ya çamurluk geniþleyecek büyük lastik için, ya da dodik uygulanacak) mecburen kullanýlýyor..

ERCO

bizim ülkede boyle bi ygulama yok ne takarsak takalým serbes
www.guvenlada.com

Yevgeni

Dodiðin kullaným amacý da sanýyorum lastiðin tutup fýrlattýðý taþlarý çamurluk içinde tutmak, etrafa (arkadan gelene misal) sýcramasýný önlemek. Baþka bir yaptýrým sebebi gelmedi aklýma..

MCC

amerikalý bir emekli itfaiyecinin gümrük iþini halletmiþtim 4-5 sene evvel, oradan hatýrlýyorum hayal meyal, lastikleri taþan bir kýrmýzý dodge kamyoneti gösterip þaþýrmýþtý, sordum, taþ haricinde çamurdan da bahsetmiþ yan araba sürücüsünün gözüne sýçratma gibilerinden yasak bizde demiþti.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

goz gorumtusu guzel olsun bide arabayý fazla kýrletmesin diye  býktýk artýk araba yýkamakdan
www.guvenlada.com

Yevgeni

Yazýn yýkamayýn Niva'yý, naslolsa su yok. Camlar temiz olsun yeter..

ERCO

ah hocan nerde vala bazen gunde 3yada 4 defa sýliyom hastalýk olmuþ artýk
www.guvenlada.com

Yevgeni

Geçen yýl 5-6 ay yýkamadým ben Niva'yý. Sadece camlarý silerdim. Þu sýralar da Tavaklý (Çanakkale) dönüþü yolda benzin aldýktan sonra üzerine serinlesin diye bi su verdik, hala o, 12-13 gün önce.

Þu 6 aylýk rekoru da kýrmayý bir denesem diyorum. Naslolsa gram yaðmur düþmüyor, tasarruf edelim þahane..

ERCO

oyyyyyyyyyyy one be 6 aydýr arac yýkmýyormu yaný
www.guvenlada.com

Yevgeni

Geçen yýl yýkamamýþtým. Ýçini temizliyorum, ayrý...

ERCO

;D evet bu gidiþle belki bizde yýkayamayacaz kuraklar devam ederse
www.guvenlada.com

Yevgeni

Nemli bezle içini temizleyip, camlarý da temiz tutanda gerisine bir þey gerekmiyor..