KENE PROBLEMÝ

Başlatan Yevgeni, Mayıs 30, 2008, 12:23:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

valla benim önerim deðil sývý sabun.

evliyiz sonuçta. Kendince beni kollamak isteyen biri ve internet dedikodularý var.

yusuf

birde kene kovucu spreyler satýlýyor þimdi

bunu ne dersiniz ?

Yevgeni

Sprey, vs gibi önlemler standart böcek kovucu malzemeden muhtemel. Ýþe yarýyordur..

entomolog

Bu ilaçlarýn genel adý Repellent, internette bu ad ile tarama yaparsanýz çok fazla sonuca ulaþýrsýnýz.

Ancak böcek için olanlar ile kene için olanlarý birbirinden farklý. Alacak olursanýz buna dikkat etmenizde fayda olacaktýr. Sivri sinek için olaný kene ye etki etmeyecektir.

Kýrmý kongu þu an Çorum - Sivas ve çevresindeki kenelerin taþýmýþ olduðu bir hastalýk bu sebeple özellikle bu bölgeye yakýn þehirlerde yaþayanlar bu konuda daha dikkatli olmalýlar.

akademic

Evet arkadaþlarýn verdiði bilgiler için teþekkür ederim cidden aydýnlatýcý ve faideli bilgiler.. Bende nacizane bir doða bilimci olarak çok sýk arazide bulunmaktayým bu sene kene sayýsýnda anormal bir artýþ var elbette hepsi kýrým kongo kanamalý hastalýðýna yol açan türden deðiller ama sayýsýnýn artmasýndaki anormallik doðanýn dengesindeki bozulmalarý bariz bir biçimde ortaya koymakta. muhtemel üretilen komplo teorileri biyolojik silah söylentileri elbetteki kulaktan kulaða yayýlmakta... doða bir domino taþý tablosu nazikliðinde düzenlenmiþ eðer bir taþ yerinden oynarsa tüm resim bozulur þimdi keneyle mücadele ederken ilaç kullanýmýndan kaynaklanan seneye kim bilir hangi hastalýklarla karþýlaþacaðýz. niva tr olarak tüm doða severler toplanýp büyük gösteri yapabiliriz derim.

Harun

entomolog

Sayýn akademik,

Fikir çok güzel. Uygun tarih ve uygun bir toplanma yeri kararlaþtýrabilirsek çokta güzel olur...

dora

Yapýlan çalýþmaya ve bilgilendirmeye minettarým saðolun.Bu konuda bilmediðim birkaç husus varmýþ.Doðrusunu öðrenmiþ oldum ....
Niva 1041-firefly-Atlantis

yusuf

gecen haftaki gezide ben þort giydiðim için gene bu konu açýldi.

Genel kaný þu bizim ekipte  " kanatlý hayvanlar öldürüldüðü için kene sayýsý arttý"

Oysa bugün ki Milliyet ekinde "Kekliklerin doðaya salýnmasýnýn bir yararý yok . Çünki, keklikler 3-5 kene yerse sýrtýnda 100 tanesini taþýr." der.

Keklikler de uçtuðuna göre !

yusuf

Kene, fuhuþun sonucu!'
KARABÜK DHA
Kene nedeniyle yaþamýný yitiren kadýnýn cenazesinde imam, "Dünyada fuhuþ arttýkça, bu tür belalar bize musallat olur" dedi

seko

Alıntı yapılan: yusuf -  Haziran 26, 2008, 10:46:17
Kene, fuhuþun sonucu!'
KARABÜK DHA
Kene nedeniyle yaþamýný yitiren kadýnýn cenazesinde imam, "Dünyada fuhuþ arttýkça, bu tür belalar bize musallat olur" dedi

hoca doðru demiþ  ;D ;D ;D ;D ;D

Medved

Bu kenelerden kurtulalým yeter  :D :D
Her yaþanan güzeldir!

reis28

kanatlý ve kümes hayvanarýnýn keneleri yedigi dogru kenenin nufusunu kontrol altýnda tutmak için gerekli fakat kenelerin zehirli olmasýnýn nedeni nedir sizce eskidende kene ýsýrýrdý ýnsanlarý fakat bu tür sonuclar oluþmazdý ben bunu tarým ilaclarýna ve kimyasal gübrelere baglý yorum topragýn ekolojýk dengesini bozduk sonuclarýda bunlar bazý ülkelerde kene aþýlarý kulanýlý yormuþ uzun yýlardýr
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Tarýmsal sentetik kimyasallar garip ve ilaç iþlemez "süper böceklerin" geliþimini tetikliyor... Çözüm: organik yada iyi tarým uygulamalarý... ve çevreye (aslýnda kendine) saygý...

Kýsacasý olay þu; kainat antika bir mekanik saat ve bizlerden bazýlarý elinde çekiç-tornavidayla o saatin kapaðýný açmýþ kurcalýyor ve böylece saatin ayarýnýn bozulmamasý ÝMKANSIZLAÞIYOR!!! saat te kýyamet için geri saymaya baþlýyor...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

haluk ertekin

konuyu gündeme getirip yararlý bilgiler veren tüm arkadaþlara teþekkürler