Yeter Yeter YETER...

Başlatan Liberator42, Ocak 01, 2012, 04:02:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Liberator42

Arkadaþlar Lada niva kullanmayý çok seviyorum, araçla bütünleþtim ama artýk bu kalitesiz yedek parçalar býktýrdý.Benim 91 modelin neresine müdahele etsem  bir daha düzen tutmuyor.Sebep de kalitesiz yedek parça.Nerdeyse her parçayý iki defa deðiþtirmek gerekiyor zira ilk takýlan direk sorunlu çýkýyor.Tamircide geçirdiðim zamanýn daha  fazlasýný parçacýya gidip gelerek geçiriyorum.Son olarak bu gün de  daha 3-4 ay önce deðiþtirdiðim rot kýrýldý yolda giderken.Neyseki hýzlý deðildim yoksa direk takla atardý.Daha önce de  benzin otomatiði,yað pompasý ve distrübütör daha sýfýr almýþken sorun çýkardý.Gerçekten sýrf bu yüzden niva ile yollarýmý ayýrmayý ciddi ciddi düþünüyoýrum

GÜVEN OTO LADA

Bence kendinize kaliteli lada niva yedek parça satan yedek parçacý bulun,
bakalda ekmek kalmadýysa veya kalan ekmekler bayat ise aç mý kalacaksýnýz,
gider ekmek olan marketten veya fýrýndan alýrsýnýz.
GÜVEN OTO LADA SEFAKÖY / ÝSTANBUL

Harun

Alıntı yapılan: Liberator42 -  Ocak 01, 2012, 04:02:18
rkadaþlar Lada niva kullanmayý çok seviyorum, araçla bütünleþtim ama artýk bu kalitesiz yedek parçalar býktýrdý.Benim 91 modelin neresine müdahele etsem  bir daha düzen tutmuyor.Sebep de kalitesiz yedek parça.Nerdeyse her parçayý iki defa deðiþtirmek gerekiyor zira ilk takýlan direk sorunlu çýkýyor.Tamircide geçirdiðim zamanýn daha  fazlasýný parçacýya gidip gelerek geçiriyorum.Son olarak bu gün de  daha 3-4 ay önce deðiþtirdiðim rot kýrýldý yolda giderken.Neyseki hýzlý deðildim yoksa direk takla atardý.Daha önce de  benzin otomatiði,yað pompasý ve distrübütör daha sýfýr almýþken sorun çýkardý.Gerçekten sýrf bu yüzden niva ile yollarýmý ayýrmayý ciddi ciddi düþünüyoýrum

orjinal yedek parçasý bile emsallerine göre ucuz olan nivanýn da yan sanayisi,çakmasý (artýk ne denirse,bilemedim ???) parçacýlarda cirit atmakta :'(,
bence de Mümin abi haklý,
orjinal yedek parça temini yoluna gitmelisin derim ben de nacizane ;)
kolay gelsin...

STI Performance

Bizdede 91 niva var..geçen gün babama arabanýn yaylarýný hiç deðiþtinmi diye sordum.Yok dedi.E dedim çökmüþtür onlar deðiþelim...Adamýn verdiði cevap : Yeni takacak olduklarýmýzdan iyidirler...Hangi parçayý deðiþtiysek bozuldu diyo.Orjinalleri gibi olmuyo...Lada bayisinden yada parçacýsýndan alýyorsun sonuçta bu parçalarý güveniyosun güya...ama fýs.Demekki niva için sýk arýza çýkartýyo denmesinin sebebi bu çakma parçalar.Yoksa orjinal parçalar kolay kolay bozulmuyo.

tahsinarda

Alıntı yapılan: STI Performance -  Ocak 01, 2012, 07:29:46
Bizdede 91 niva var..geçen gün babama arabanýn yaylarýný hiç deðiþtinmi diye sordum.Yok dedi.E dedim çökmüþtür onlar deðiþelim...Adamýn verdiði cevap : Yeni takacak olduklarýmýzdan iyidirler...Hangi parçayý deðiþtiysek bozuldu diyo.Orjinalleri gibi olmuyo...Lada bayisinden yada parçacýsýndan alýyorsun sonuçta bu parçalarý güveniyosun güya...ama fýs.Demekki niva için sýk arýza çýkartýyo denmesinin sebebi bu çakma parçalar.Yoksa orjinal parçalar kolay kolay bozulmuyo.
arkadasým yedek parca konusunda ÇELÝKMOTOR a ait orjinal yedek parçalarý secersen bý sorun yasamazsýn.
ARDA TÝCARET LADA ORJÝNAL YEDEK PARÇA 02242566088

soyuz niva

aklýma bu konuda bir husus takýldý çelik motor parçalarý hep ayný firmadanmý tedarik etmekte .?

Maestro

konuyu hortlatayým biraz...

bi aralar aldýðým  Niva yý  bir defa Erco  ya götürmüþtüm..  saðolsun gerekli yerlere baktý..  sonrasýnda  satasýya kadar tabiri caiz ise  en basit deyim iþle Eþek gibi kullandým.. öyle yerlere inip çýktým  bir tarafýný kýramadým ,  uzun soluklu merdiven bile  indim... eðimli arazide  ön tamponu topraða gömdüm..
topraða oturttum oradan da kazýyarak çýktým.. belki benim þansýma çakma parça yoktu bende..

amma velakin..  eski ford uma bakým yaptýrmýþtým , adamlar kilo ile satýlan çin bujisi takmýþlar , daha  1000 km olmadan bujileri elime aldým !!  çektiðim stres de cabasý..

bu konudaki ilk yorum korkuttu beni..  Niyetim Bir Niva bulup ( LPG li tabii )    45 yaþ sonrasý adým adým aheste aheste gezmek.. yolda býrakmasý hiç iyi olmaz..  gerçi Ýzmir de olduðum için Erco gibi bir ustanýn ellerine teslim etmek illaki avantaj..

Sarp

Çözüm; yüksek model bir niva.

Maestro

Alıntı yapılan: Sarp -  Haziran 20, 2014, 12:00:50
Çözüm; yüksek model bir niva.

köfte ekmek misali yani...  ne kadar ekmek o kadar köfte  ;D

natillus_71

abi býrakýn yedek parçayý ben rolanti sensörü bulamýyorum. verdikleri sensörler hep farklý.

Niva67

Alıntı yapılan: Liberator42 -  Ocak 01, 2012, 04:02:18
    Arkadaþlar Lada niva kullanmayý çok seviyorum, araçla bütünleþtim ama artýk bu kalitesiz yedek parçalar býktýrdý.Benim 91 modelin neresine müdahele etsem  bir daha düzen tutmuyor.Sebep de kalitesiz yedek parça.Nerdeyse her parçayý iki defa deðiþtirmek gerekiyor zira ilk takýlan direk sorunlu çýkýyor.Tamircide geçirdiðim zamanýn daha  fazlasýný parçacýya gidip gelerek geçiriyorum.Son olarak bu gün de  daha 3-4 ay önce deðiþtirdiðim rot kýrýldý yolda giderken.Neyseki hýzlý deðildim yoksa direk takla atardý.Daha önce de  benzin otomatiði,yað pompasý ve distrübütör daha sýfýr almýþken sorun çýkardý.Gerçekten sýrf bu yüzden niva ile yollarýmý ayýrmayý ciddi ciddi düþünüyoýrum

Abooo. Dakika 1, gol 1.. :(

Daha NÝVA' yý almadan týrstým!.. :)

Bu sevda, kara sevda' ya dönüþmeden vaz mý geçsek ''VAZ'' dan!!! :)

Sonra, sanayiden her eve dönüþte, haným elinde oklava, ''boyu-bosu devrilesice hýnzýr herif.. Yine mi tamircilere kaptýrdýn emekli aylýðýný!!'' demesin! >:(